Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 90


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Fetele care ati servit kaki la copii, cum? crud sau aburit? eu l-as da crud, dar ziceti-mi una din voi ca ati dat asa si ca merge pls [flo]
L-am dat numai crud si in combinatii cu alte fructe, pentru ca altfel nu-l accepta. Ce-i drept, nici eu nu ma omor dupa fructul asta. Este dulce, dar nu are parfum. Ii lipseste gustul. Este doar o chestie dulce. [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dankutza, am citit despre marele eveniment. Ai vazut?[:D]

O sa vina totul de la sine, vei vedea.

Imi place ca o diversifici pe Pinky super frumos. Bravo mami[pup]

 

Raluci, esti cea mai tare..auzi tu sa pape ceapa cruda, nu se va mai lipi nici un virusel de Remus![flo]

 

Dozz, eu am cartea lui Anne si cred ca am mentionat despre ea insa e posibil sa mai fi zis si altcineva despre ea.

 

Am vazut toate pozele sarbatoritilor insa din lipsa de timp nu am apucat sa comentez nimic. Va spun la toate ca sunt frumosi cu totii si scumpi, bine dezvoltati, asa cum tb dupa atata grija a mamicilor noastre[pup]

 

Eu ma pregatesc de plecare, mi-e cam teama cu vremea asta, sper sa nu ramanem prin vreun aeroport cu copchilul dupa noi!

 

Many si celelalte fete care se gandesc la gradi, succes, sigur va fi foarte bine, vor avea un program bine stabilit si-i va ajuta sa fie cat mai independenti [flo]

 

 

poze

Europe is the best!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraAndreea, drum bun, sambata e plecarea?cat stati la romanica?

Di, tare mi-a placut ca ai pozat ursuletul langa sticla ca unitate de masura, deci nu sunt singura care pozeaza un obiect langa ceva ca sa se prinda lumea de marime[8D]

Lili, ce face Lila? tot mai arata ursuletul pe carti?ai deschis topic?

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Licu sambata dimineata e plecarea de acasa ca de data asta zburam de la Frankfurt si speram sa ajungem in Ro pe la trei-patru ora locala. Doar doua saptamani stam[:)]

 

Fug sa-mi iau gargarelul de la gradi ca azi mergem cu tramvaiul acasa[bang] si e un frig!!!!

 

Va pupam si sper sa ne auzim mai pe seara!

 

 

poze

Europe is the best!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poftiti la poze si filmuletzul cu micul oltean [tube]http://www.youtube.com/watch?v=kgyt0r6lxY8[/tube]

 

[aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]

_______________________________________________________

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, [flo]. Sa ai o zi minunata azi.[pup]

laura- Andreea imi place tare mult cum judeci lucrurile.[flo]

Drum bun.

 

Madame La broscutze nu te lua dupa ce am spus, tare bine ar fi sa incerci cu un fular mare, esarfa, material, o improvizatie, sa vezi ce si cum. Matei, daca are de privit in toate partile, se apleaca pe spate, in jos, ma apuca toti nervii si caldurile. Sa nu ma injurati, dup-aia.Cand am mers cu metroul , era fascinat, a stat exemplar. E adevarat ca daca-i obosit, adoarme aproape mereu in el, asa frumos e, pur si simplu se lipeste de mine si [nani]. Si se calmeaza imediat.

 

Ia baga si pentru okii mei pozele minunate. Le-am ratat.Cu sacul de iarna am aceeasi dilema, mai am si dilema cat de gros il imbrac daca il mai si scot din sac sa-l dau in leagan, etc.

 

 

mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s] DANA!! sa traiesti, sa infloresti, sa fii iubita si sa fiti fericiti cu totii! id="red"> [pup][pup][pup]

 

Mai avem 2 sarbatorite anul asta si gata... Andra si Ancutza (Crlp sunt sigura ca nu ne mai citeste...).

 

Stiam ca tot uit ceva, m-a intrebat zilele trecute cineva despre varicela - oare Angi? chiar nu mai stiu cine si mai ales ce m-a intrebat. Astept intrebarea din nou si promit sa raspund [flo]

 

 

Am vrut sa scriu si eu ieri meniu si am uitat. Scriu acu.

 

10.00 branza de vaci si avocado

12.00 orez cu lapte (ca-l apucase foamea la o ora curioasa)

14.00 peste cu morcov, patrunjel, cartof si gutuie la cuptor (legumele au iesit o nebunie in grasimea aia de la peste)

18.00 juma din borcanelul de luni (ca luni n-a dorit altceva la pranz decat juma de borcanel) cu pui si legume + branza de vaci cu mar, banana, mandarina si o lingurita de cereale (7 cereale bio la Organix)

 

(a fost o zi atipica, poate il lovise foamea de la mers cu saniuta si de la mofturile de duminica si luni)

 

azi:

10.00 branza de vaci + galbenus + avocado si cateva lingurite de lapte de vaca amestecat cu cereale

14.00 acelasi peste cu aceleasi legume

18.00 fructe - mar, kaki, afine, banana (eu mai mult de un sfert nu-i pun ca e constipacioasa...)

 

plec la curatat pestele, sper sa revin

 

[flo]

 


 

[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dozz
Eu am o intrebare despre supe, vad ca multe dintre noi dati copiilor. Dati un fel de terci mai lichid sau supa-supa, adica lichida? Nu e mai castigat copilul daca mananca mai consistent, adica sa preferam feluri doi supelor? ma intreb si eu...

align="right" id="quote2">

I-am dat supica din zeama de carne + legume pasate + paste, in loc de gusturica pe la 6. Am facut-o mai groasa. Am explicat intr-un post anterior cum am facut-o. M-am gandit ca ar fi mai bine in loc de cereale cu lapte/iaurt. Un pic de diversitate. Si in plus a fost si consistenta. Eu nu sunt in stare sa-i dau supa lichida. As innebuni. Daca e prea zemos, ii cade din gurita, cam jumatate. Dar daca iau in calcul supa ca a nostra, cred ca nu mananca nici 20 %.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...