Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 90


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

ah, si de supe/ciorbe, eu i le fac ca pt noi, fara sare, si i le dau ca atare.

de ex supa de azi contine: morcov ras pe razatoarea mare, buchetele mici de conopida, ardei gras galben tocat marut, o juma de pastarnac pus intreg si patrunjel verde + galustile e gris cu oul intreg si carnea pe care i-o toc cu cutitul

 


Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09)

poz(n)eid="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fete uitati-va aici http://de.specials.lifestyle.yahoo.com/weihnachten/article/features/weihnachtliche-flash-mob-berraschung.html

 

broscutz - nu-i curge nici o lacrima, nimic, adevarul este ca nici mie nu-mi curge decat cand o tai sa o gatesc (deci sa nu mai fac asta [:D]) cand mananc nu-mi curg lacrimile

 

 

Dozz - intrebai de zema, eu fac ciorba pt noi si inainte de bors/zeama varza/sare ii opresc si lui. Ii dau ca atare un bol cu zeama multa si legumele/carnea, nu le mai pasez cu furculitza, le maruntesc un pic din linguritza in castron, umplu lunguritza cu detoate inclusiv zeama [alcool] inteles ceva.

 

Dankutz - ma tot tin sa te fericit pt excelent [pk] succesc la vaccin sa nu aveti reactii [pup]

 

ma bucur ca v-a placut olteanul, urmatorul este usturioul la incercat, e mai nasol ala ca e mic il scapa printre degete

 

[aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam]

_______________________________________________________

mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09)

 

in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika id="red"> Eu nu reusesc performanta sa nu se ude pe cap orice as face, pentru ca inevitabil plonjeaza mereu cu capul in apa. Aseara a tras o tranta de mi s-a oprit inima, a sarit dupa un pestisor pe partea vanii unde nu era covoras din ala si a intrat direct cu fatza ca o broasca. Mi s-a oprit inima si ea a iesit de sub apa cu hohote.

 

Laura -a id="red"> Habar n-ai cat m-a ajutat raspunsul tau. Multumesc, un camp de flori

 

Padi [red] Nu am incercat masline pe principiul tampit ca nu-mi plac mie. E o idee buna, voi incerca.

 

La [red] olteanul nostru id="red"> ma uit deseara, pe post de desert, acu iar trebuie sa alerg. [pup]

 

Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Macar sa va salut si eu. Ieri am deschis fereastra de mesaj si am inchis-o aseara tot goala[:I].

 

Desi de doua nopti Andrei doarme un pic mai bine (vreo 3 treziri) este destul de marait peste zi. Sta numai agatat de picioarele mele.

 

Padi, Andrei are 8,5 kg la un an, si papam binisor (ce vrem adica). De kg nu cred ca trebuie sa-ti faci probleme. Mie mi se pare ca arata foarte bine.

 

LA MULTI ANI, DANA![/bid="red">] Delicios tortul.

 

Meniu:

La trezire (10.00): tzitzi

Dimi(11.00): mar copt+scortisoara+biscuiti

Pranz(14.00): : ficat+carnita de pui si cus-cus (nu a fost prea incantat, asa ca a papat o portocala)

Inainte de somn(15.00): : tzitzi

La trezire: papricas de pui cu mamaliga

In functie de trezire si cerere, cereale cu lapte si tzitzi pana la culcare.

 

Cate citrice putem da copiilor pe zi? Andrei ar manca numai portocale/mandarine daca s_ar putea. Cum le vede intinde mana ca vrea. Am acoperit tava cu fructe sa nu le mai vada. I le rup bucatele, dupa ce indepartez pielita, si i le pun in farfurie.

 

Am inceput sa-i fac curatenie printre jucarii. Am pus deoparte de ce nu mai are nevoie, care le va primi mai tarziu, care s-au stricat etc .

 

Ma duc sa termin pana se trezeste.

 

 

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana.n super tortul Yami, de David nici nu mai zic cum iubeste pe mama lui

Raluci super tare Bucu cum roade la ceapa. Succes cu gemenii, poate te aude Mosu'

Monis de vis tinuturile natale si Iulian la fel

Andrecluj eu dau Lp de 2 nori. 8 masuri dimineata cu 1 lingurita de cereale sau simplu si 8 masuri seara simplu. din ce am citit/ auzit 2 mese de lapte pe zi sunt suficiente, iar ca si cantitate app 400 ml. [flo]

Dozz ciorba/ bors/supa cand fac pentru el o dau mai groasa ca si un pireut.Mai nou ii dau de la noi cand e cu pui si o dau asa cum e cu taietei de casa si neblenduita. Daca e de a lui nu pune gura daca nu e terci, de la mine din farfurie mananca neblenduit. nu stiu ce sa mai cred.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o lene de ma doare...........

 

Toata lumea doarme?????? As dormi si eu de n-ar da un nene gauri pin vecini[bang]

 

Andrei si-a primit de ziua lui un calut: http://picasaweb.google.com/c.borostean/DECEMBRIE#5550913711207362146

Toata ziua ar sta numai calare pe el. Are deja cateva trante luate in jurul lui.

 

CRIS [mamica] , [baietel] Andrei Cristian, 7 dec 2009

POZE

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarea de lamaie e cancerigena si nu se da la copii.Nici la adulti nu e indicata.

 

meniu de ieri:

dim lapte*cereale

para+pruna+banana

bors de pui

iaurt* smantana cu inimioare

lapte la culcare

 

meniu de azi:

lapte

mar+ pruna+banana

peste salau* pireut(brocoli, dovleac placintar+cartof)+unt

cred ca branza*smantana

lapte

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...