Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 90


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, abia reusesc sa va prind din urmaaa[q]...Nu mai am timp deloc dar am un motiv serios. Impreuna cu sotul din dotare ne deschidem propria agentie de turism. [alcool] Am luat decizia asta( de ceva timp aveam in plan) pt ca tati a ramas de vreo 3 luni fara loc de munca.[bang] Agentia la care lucra a intrat in insolventa( nu mai intru in detalii ca nu are rost). Cred ca va imaginati cum ne-am descurcat in perioada asta dpv financiar.[bang] Asaaa...si noi pe vremurile astea de kko ne-am gandit sa facem pasul asta...probabil ca lumea ne crede nebuni.[nebu][nebu]

Si uite asa a inceput nebunia: dechide firma, cauta contabil, site etc Tati tot baga hoteluri pe site, iar eu nu mai am loc la calculator.

Din ianuarie, maxim februarie incep munca , ca nu poate tati singur. Aici apare marea mea problema: o las pe Zburly la mama(150 km departare)si o sa o vedem doar in week-end[q] Off asta ma termina...

Sper , in final sa fie totul bine, zise optimista din mine.[:)]

 

[pup]

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici e o iarna ca la carte, ninge si acum (desi se vede si luna...), e si ger si toata zapada sta afanata, un vis. Vedem ce vis va fi de maine ca cica se arata -20 de grade [:D]. Andre vrei si niste grade in minus, pe langa zapada aia? [pup]

 

 

In general nu am astfel de ganduri, si daca-mi vin, le alung repede ca pe niste muste neplacute si insistente, dar azi chiar m-am intrebat: oare eu dau juma de kil de lapte pe zi??? Nu stiu de ce, parca nu cred asta...

In fine, sa revin, ca am citit multe chestii misto.

 

Laura_andreea ce fel de LV / LC ii dai Giuliei? scuze daca ai mai zis [flo]. Si pls sa ne spui si noua despre amestecul laptelui cu apa. Si ca sa merg ca vinilul zgariat [:D], imi place cum gatesti pentru fetita [pup]. Drum bun spre casa, sa zburati lin [avion]

 

Azi m-am diversificat si eu cu kaki, e senzational fructul, mi-a placut tare. Lui Iulian i l-am dat in combinatie (cu alte fructe) si a mancat f bine.

 

Raluci am prins un 3G ratacit pe aici si am vazut micul mancator de ceapa, e belea! [pk][pk][pk]

 

Coque ce-a zis Matei? nu te-a scuipat cu ceapa? [bibe]

 

Padi eu am ce am cu maslinele ca-s ocna de sare. In rest, de-s bune sau nu, nu am habar [pup].

 

Andre ce tare ca-i place Chiarei cu fatza in apa, Iulian e in continuare f reticent cand vine vorba de spalat pe cap. Altfel si el e indragostit de apa. Astept si eu maine sa vad efectele lui kaki asupra funduletului Santiagului.

 

Lumi_calin pe unde ati disparut in utlima vreme ca n-ai mai dat pe aici?

 

Intrebare: de ce faceti supa de organe? (pipote, inimi etc) adica de ce de organe in loc de carne (pulpa sau altele)? ceva beneficii? chestii?

 

Many si eu cand am comandat m-am gandit ca ma prinde Craciunul fara sanie, ca or fi aglomerati astia. Dar am avut noroc. Sper sa va vina si voua saniuta repejor si sa prindeti zapada. [pup][pup]

 

Cu laptele de soia mi-am amintit acum, ca a scris Broscutza ([flo]) ca are efect estrogen [alcool] (cred ca si Flavours ne-a spus asta pe vremea cand mai scria pe la noi... Flavours? ne mai citesti?). Asa ca mai ales la baieti.... nu stiu cat de cool este [bibe].

 

Licurici eu nu crosetez si Iulian tot nu merge in picioare. Ba mai mult, nici macar nu se ridica singur in mijlocul camerei ca rechinasa [;)]. Intelegi tu ce vrei de aici [:D] [pup]

Nu stiu cu lamaia aia care e treaba, cert e ca sarea de lamaie nu bun, cah, Laura, cah [:D] (cred ca o sa ma tampesc cu vorbitul asta.... dupa 2 ani de stat acasa [batcap]).

 

Lili as posta la parintii intreaba, parintii raspund si as face o adenda catre moderatori, daca e alt loc mai bun, sa mute subiectul [pup]

 

Ralu l-ai cautat de dinti / masele? Eu am gasit in gura lui doua masele noi, care nu stiu cand au iesit, dar estimez ca noaptea [:D][:D][:D]. Sper sa nu mai aveti repetir la asa noapte [pup]

 

Ionela si eu in rarele ocazii cand am apelat la medicamente m-am simtit aiurea... taica-su imi mai zice in cate o noapte: hai cu niste nurofen, dar ii replic in 90% din cazuri ca un dinte poate iesi in 2 luni, ce fac, cresc copilul cu nurofen????? insa cand il vad ca-l doare ceva in mod evident, nu stau mult pe ganduri. Pupa Mihnea frumos [pup]

 

Floricik ce de-a griji in capul tau [grup]. Hai sa aveti multa bafta cu agentia, sa mearga ca pe roate (ca tot e vorba de calatorii [:)]) si sa ne tii la curent cu ofertele, ca cine stie de unde sar clientii. Cat despre Zburly... cam greu, dar lasa ca vei vedea atunci ce si cum [pup]

 

 

si inainte de [nani] un catalog mic, ca s-o ajut pe Lylyana-cea-atenta-cu-toata-lumea [pup] [flo]:

Alexa si Lidia? (Lumi e sigur ocupata cu Daddy) Cory si Flavours? Mitzi? Mami.Ilinca? K? Magda, ce e cu tine, ca tu scriai des.. totul bine? Mihamora cea cu poze enervant de faine? Lalu, Monica, Gabitza, Shtephy, Mariaandreai? si toate cele nenominalizate? [flo]

 


 

[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floricik
Fetelor, abia reusesc sa va prind din urmaaa[q]...Nu mai am timp deloc dar am un motiv serios. Impreuna cu sotul din dotare ne deschidem propria agentie de turism. [alcool] Am luat decizia asta( de ceva timp aveam in plan) pt ca tati a ramas de vreo 3 luni fara loc de munca.[bang] Agentia la care lucra a intrat in insolventa( nu mai intru in detalii ca nu are rost). Cred ca va imaginati cum ne-am descurcat in perioada asta dpv financiar.[bang] Asaaa...si noi pe vremurile astea de kko ne-am gandit sa facem pasul asta...probabil ca lumea ne crede nebuni.[nebu][nebu]Si uite asa a inceput nebunia: dechide firma, cauta contabil, site etc Tati tot baga hoteluri pe site, iar eu nu mai am loc la calculator.Din ianuarie, maxim februarie incep munca , ca nu poate tati singur. Aici apare marea mea problema: o las pe Zburly la mama(150 km departare)si o sa o vedem doar in week-end[q] Off asta ma termina...Sper , in final sa fie totul bine, zise optimista din mine.[:)][pup]Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009
align="right" id="quote2">Floricik, [grup] tin pumnii stransi stransi sa aveti succes, sa reveniti pe linia de plutire. Ma incurajez si eu cand vad puterea si optimismul tau vis-a-vis de Ema.[pup][flo]Vazut pozici cu [*] minunati, fug si pe la husband[flo][pup].Va doresc o noapte linistita, fara treziri, ati auzit copii??? Pana acolo in spate????P.S. Pe Angi am citit-o ieri, pe Lumi azi..Mrs. K?? Ariadna, Gabitza..Doura cum mai esti? Cory, cum mai e Andrei? Dymo, miss u! Familia de matze? Alinutza? Mihamora? FDaniela? Cristinica? Lalu, Biara? Magda, pe unde umbli? Mami.ilinca, Evy? Dienutze? Mariaandrei? va [pup][pup] si astept vesti..bune[flo]poponitzu' meu Matei-Andrei[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobimTe-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

STOP PAGINA MEA[:D]

 

Broscutz, vazut pozele de la motzul Iuliei. E superba.[olala] S-a uitat si tati, mi-a zis sa-ti scriu ca Iulia seamana cu bunica paterna. [pup]

 

Licurix, nu trebuie sa te superi , asa sunt unii clienti.[pup]Sa-ti 'spun' ca pe mine ma sunau turistii de Craciun si faceau scandal ca de ce nu-i lasa cei de la hotel din Austria sa-si puna pe masa vinul adus de acasa, ciorba de burta etc etc id="size1">[alcool]

 

Ancutz, recunosc ca nici eu nu m-am gandit la o semnatura cu bb.[alcool] La mos imi era gandul. [pup]

 

Smaranditza si in sarcina cu Timi ai dat la rate?

Ma bucur ca Timi se da pe brazda cu lapticul.[pup]

 

Monis, te invidiez la maxim +++ . Vreau si eu zapada.[olala]

 

Vazut pe Bubu. E ff tare, cum mananca ceapa.[cool]

 

Lili, sper sa gasiti ursuletul preferat.[pup]

 

Andre, m-a dat pe spate buburuza ta cu bla-bla.[pup] Apropo de lp, zburly papa un bibe de 240 la culcare, unu mic[:D] noaptea, si unul dimineata de 210. Tot incerc sa-i scot biberonul de la 2-3 noaptea dar nu reusesc.

 

Vad ca suntem o gramada de mamici cu [*] nedormiciosi.[alcool] Ema doarme noaptea dar se frichide non-stop. Adoarme in leagan( nu stiu cat o sa o mai tina ca e pana la 9 kg iar ea are peste 10[alcool]), apoi in patut dar fara un bibe nu adoarme[alcool]. Si tot asa:leagan, pat... [alcool]

 

Fug la o baie de relaxare.[8D]

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, hai ca ne-am nimerit amandoua cu catalogul la strigare[8D], am uitat-o pe frumoasa Flavours, pe care o mai astept cu info-uri pretioase[flo].

M-am uitat in gura..nu vad niciun semn de vreun dinte.maselarnita..vom vedea.

 

Puuup!!![pup]

 

poponitzu' meu Matei-Andrei

 

[aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim

Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Dana [s]

 

Diana, tu asti fata deesteapta si ai sa inveti germana destul de repede. Cred insa ca e cumplit de grea.... mie asa mi se pare

 

Pup [pup] toate fetele care mi-au trimis pup si flori, dar si pe celelalte

 

Lyly, nu spun ca nu ar avea dreptate tanti aia cu purcelul, dar eu personal am o retinere pt acea carnita. Mie imi cade greu... rar ma ating de asa ceva... Stiu ca nu e corect principiul:"ce nu-mi place mie nu dau copilului ca nici lui nu ii va placea", daaaaar dincolo de imi place sau nu eu am impresia ca e oricum prea grea pt digestia lor. pam-pam

Pupam mamica obosita, poate veti avea o noapte mai buna si mai lunga

 

Alinus, daca va sunt de folos acele postari, cu draga inima.Despre rabdare... eu as merge pe varianta mai bine nu raspunzi nimic decat cu nervi. Oricum, cu totii ajungel din cand in cand la limita rabdarii... dar, cum am mai spus, cred ca e uman asa... si atat timp cat regula e reprezentata de calm si exceptia de stari nervoase ( non-violente) suntem in parametri normali ( pam-pam)

 

Ralu, ma bucur ca ai considerat folositoare postarea despre "de ce". Cat despre norocul lui Mihnea... hm... Eu, atat in liceu cat si in facultate em papat psihologie, sociologie, pedagogie , mediere, negociere, tehnici de sustinere pentru altii sa devina, sa reuseasca, sa se descopere.... DAR... mereu ne-a fost implementata si ideea:"cu cat practici si aprofundezi mai mulkt cu atat ii poti ajuta pe ceilalti mai bine sa se ajute singuri ( asta e si deviza mea) , cu toate atsea, nimic, dar nimic nu va mai functiona atun ci cand vei incerca sa aplici ceva pe tine sau pe cei din familia ta" Asa ca ... nu va avea Mihneaz niciun avantaj... ba chiar as spune ca va avea ceva dezavantaje

 

Broscuta sper ca ti-a priit cafeaua

 

Raspunsul cu luna galbena e pur si simplu prea evident... pre firesc sa ne gandim la el[:D]

 

Raluci, tinem pumnii stransi si facem galerie pentru gemenasi

 

Licurici, bors poti umple intr-un borcan maaare.... cum? mama ta stie[:I]

 

trimit si revin daca mai am invoire

 


Mami fericita de [copil]Mihnea (14.11.2009 )id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, eu am murit de ras cu KAKi asta la inceput...[:D] nu mai stiu care a scris prima ca a dat la copchil kaki, si eu ma gandeam la kk. [:-)))] Apoi am tot vazut kaki prin meniuri, si mi-am propus sa dau si eu un gogal sa nu mor proasta totusi. N-am mai apucat, iar acum, cand am deschis pozele puse de Monis,[pup] s-a facut lumina si-n capul meu. Pai noi avem aici fructul asta pe toate strazile. [alcool] Adica...prin copaci pe marginea drumului. [alcool] In bulgara le zice "raiski iabalki" - in traducere - mere din rai. [:D] Or fi din rai, n-or fi, dar mie nu-mi plac neam [:D], si... [:I] nu i-am dat nici lui Timi pana acum. [:I]

Chiar am primit o cutie intreaga cu kaki din astea de la cineva care sta la curte si ne spunea ca i se rupeau crengile, asa multe s-au facut anul asta. A mancat sotul cateva, si restul...le-am dat si noi prin vecini. [:D] [:I]

 

No, chiar trebuie sa incerc sa-i dau lui Timi zilele astea....mama denaturata ce sunt! [:I]

 

Ma bag la somn, desi am niste emotii pe maine.... [olala] de nu stiu cum o sa dorm.

 

Noapte buna! [nani]

 

Edit:

 

floricik, mult succes cu afacerea! [pup]

Da, cand am fost insarcinata cu Timi dadeam la rate efectiv tot ce bagam in gura. Luni de zile am mancat doar paine prajita cu branza si rosii. Remember, girls? [:D] [pofta] Venise nu mai stiu care din fete cu ideea, am incercat, am vazut ca nu iasa pe unde a intrat [:D] si am defilat cu asta inainte. IN a doua parte a sarcinii s-au mai domolit apele, dar totusi...ca sa nu uit usor...chiar si in luna a noua am mai [vom].

 

Trageam nadejde sa vina vremuri mai bune la sarcina asta, dar vad ca...nu prea... [:-@] Cel mai rau ma stresez cand sunt singura cu Timi ziua, si ma apuca din senin, fug la baie, el ma aude, se sperie, vine dupa mine si plange la usa. [bang] [q]

 

 

Si o intrebare: imi poate explica si mie cineva ce este parmalatul de crestere? [:I] Parca laura-andreea imi scria de el, si mi-au mai zis si alte fete la un alt subiect, dar nu stiu ce e ala. Un fel de lapte? E mai bun decat LV? [:I] [asia]

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boon, m-am intors,am culcat copilul dupa traditionala ora de stat cu capul in jos peste patut si frecat ba pe spate ba pe burta,si mi-am facut chiar si mie baie (ca doar vine Craciunul [:D])

[s] dana Multi ani frumosi si buni si petrecere frumoasa la restaurant in seara asta! [pup][flo][flo][flo]

floricik bafta cu agentia, va doresc mult succes. Cu lasatul dragei de Zburly asa departe, cred ca o sa-ti fie cumplit de greu, n-ar merge o gradinita? Ce bine ca mai sta in leagan, eu l-am suit in pod de pe la 9 luni, ca-l folosea doar ca sa se ridice in picioare si sa atirne de el de colo colo pina cadea cu capul de parchet

ralu pfuuu,ce noapte ati avut si voi, welcome to the club

monis minus douaj' de grade?!? brrrrrrrrrr

Fetelor, va multumesc mult pt ajutor si sugestii in problema "ursuletul", ma bag acum sa postez subiect [pup]

smaranditza of biata de tine! Stiu prin ce treci ca eu in primul trimestru vomitam si de 20 de ori pe zi. Incearca sa tii o bucatica mica de ghimbir in gura, ajuta un pic. [pup]

ione cind te citesc, ma mir cum de mai exista oameni asa misto ca tine in sistemul de invatamint romanesc [pup]

laura-andreea bun-bun maninca Giulia, imi place mult

Gata,ma duc sa-mi iau panda de pe inima [:)]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...