Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 90


Recommended Posts

Stiti filmele alea in care criminalul este urmarit peste tot de imaginea victimei? V-am zis ca am pierdut la Barcelona ursuletul panda de somn al Lilei, ei bine astazi a luat cutiuta aia cu 9 carticlele si peste tot deschidea sa-mi arate ursuletul, ba l-a gasit si pe capacul cutiei, a pus degetelul pe el si m-a privit cu repros. Deci, are cineva ursulet panda de la Ikea? Ofer recompensa substantiala [s] Ana [s] Robert La multi ani, la multe jucarii si bucurii Am zis! Simina sper sa va reglati programul Monis frumoase tare pozele cu Santi sofer de sanie (a mea tot n-a venit) Arata-ne si noua costumatia ta de asa multa zapada si frig [:D] Ma bucur ca v-ati reglat cu somnul, si eu m-am odihnit da' Lila nu, doar ca aseara a stat taica-sau 3 ore pe linga patutul ei in timp ce eu dormeam de rupeam patul pe partea lui. Ce bine a fost! [:D] padi ce mare si frumoasa a crescut Laura, ma bucur ca ne-ai mai aratat poze cu ea raluci multumim mesagerului. Intrebare: de care zeama de varza pui tu la ciorba? licurici nu mai pune la inima, eventual scrie dimensiunile linga fiecare poza. Am primit avizul de la posta dar n-am ajuns sa ridic globuletele [pup] Andre eu nu stiu sa-ti raspund referitor la LP in particular, dar asa, intuitiv, 2 portii de lapte pe zi par ok - adica ma gindesc ca de la tzitza maninca mai mult de 2 portii Meniul zilei: dimineata lapte cu musli, prinz supa de pui cu galuste (doar galustele le-a vrut, zeama si carnea cih) si bucatele de dovlecei si conopida gratinati la cuptor cu unt si brinza de vaci, seara orez cu lapte nu prea i-a placut. Pe mine ma doare gitul de parca am inghitit un ghem de lina, ma duc la baie si apoi nani nani sh-sh-sh 2 ore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

lili - dar la Ikea nu mai au ursi? sau ti-e peste mana sa ajungi? daca e asa te rezolv eu. zeama de varza este din butoiul cu varza, ii opresc lui ciorba fara sare la care adaug 2-3 linguri de zeama [pofta] Simina - clar ma filmez, imbracat e chiar mai bine, nu are voie sa se prelinga atata timp cat pasii urmati sunt aceiasi. maine dimineata ma ocup Andre - eu zic ca daca bea lapte dimi si seara e ok, parerea mea. oare Diana ce-o mai face [pup] [aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam] _______________________________________________________ mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Ana[s] [s]Robert[s] Dozz flori si pupi speciali azi. Monis[pup]. Imi place cand pleci la bunici ca scrii si mai des. Raluci de cand tot vreau sa iti spun, nu pui tu o poza cu Bubu si ceapa?[pup]Cred ca-i adorabil[olala] Lyl ieri am mers cu slingul cu inele cu Matei, am fost cu metroul. Chiar nu am simtit cele 10.500 ale lui. Daca iti montezi de acasa slingul, incep sa il redescopar, este parca mai fain decat cel fix.Daca mirlaiala incepe pe strada, atunic e cam greu de montat de una singura. Insa, eu am invartit coada in jurul inelelor si l-am fixat pe dimensiunea lui, asa nu imi mai bat foarte mult capul. SI eu ma inscriu sa il probati o vreme. La capitolul sanie , am mai vazut [url="http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-5000/saniuta-bebe-froggy/"]asta[/url]. Insa tot spre un Alpen ma hotarasc, cred Tot de sezon, daca va intereseaza [url="http://www.dea-copii.ro/articol-copii/sac-pentru-carucior-captuit-cu-lana--i405"]saci de iarna pentru carucior[/url], astia sunt captusiti cu lana si au un pret foarte bun. Poate reusesc sa apar mai incolo. Un vin fiert, o saniuta si zapada de vis va doresc. [pup] mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot Raluci de cand tot vreau sa iti spun, nu pui tu o poza cu Bubu si ceapa?[pup]Cred ca-i adorabil[olala]
vin fiert dau eu, zapada de vis vine de la Monis (na ca rimeaza) si saniuzta tot de la ea sa stii ca de cate ori il vad cum roade la ceapa ma gandesc unde o fi aparatul, dar ca sa nu risc sa-si piarda apetitul pana fug dupa aparat, tot aman, dar o sa-l tin in bucatarie, si da asa este adorabil, plescaie cu o pofta [olala] merg sa adorm puiul, revin cu vinul pana atunci goliti ibricul [pup] [aho]Mosule cu zambet drag, Vino si la noi in prag[pegeam] _______________________________________________________ mami de 1 An pt. Remus Andrei[copil](8 nov '09) in asteptarea lui [gica] cu trandafirul in gura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot La capitolul sanie , am mai vazut [url="http://www.nichiduta.ro/detalii-produs-5000/saniuta-bebe-froggy/"]asta[/url]. Insa tot spre un Alpen ma hotarasc, cred [pup] mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Ne-am uitat si noi la modelul ala, insa mi se pare spatarul prea la 90 g. Am comandat azi Alpen, maine vine, ne-am facut calculele [:D]si am ajuns la concluzia ca bebe 2 nu este de pus curand in sanie asa ca am comandat azi, plecam la bunici si poate prindem ceva zapada. [pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat la chinezesc, doritoare[:D]? Raluci, tie iti donez portia mea pt o zeama de varza rece cu ceapa tocata in ea[pofta] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] [aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

repejor ca am cam lalait-o azi pe net: Fetele care ati servit kaki la copii, cum? crud sau aburit? eu l-as da crud, dar ziceti-mi una din voi ca ati dat asa si ca merge pls [flo] Ionela super povestea cu Mihnea si cu tzitzi care nu e de la mami, deci e cahhh [olala]. Si eu cred ca la varsta asta este exclus sa suga de la o doica, asta se poate doar cand sunt mititei. Merci de incurajari [pup][pup][pup] Coque fugi si tu putin la bunici ca sa scrii mai des ca mie imi lipsesti tare de aici [pup] Andre habar nu am de LP dar doua portii consistente pe zi cred ca sunt ok. De la san e drept ca suge mai des, insa cred ca suge mai putin cantitativ... zic si eu.. Lili uite [url="http://picasaweb.google.com/monis.monica/VacantaLaBunici#5550549383547679874"]costumatia de mers pe la minus tzaspe grade[/url], bocanci din gore, pantaloni de schi si geaca level 10 [:D], plus manusi, caciuli, chestii la gat [alcool]. Azi cat am tras la saniutza parca mi-a fost mai bine, nu m-am mai simtit asa baba cum ziceati si voi mai ieri (adica mi-a fost mai cald). Raluci [loveyou] stii, da? vrem poze cu ceapa [pk] despre saniuta - este destul de ok, nu mai zic ce ok a fost ca am comandat-o ieri si azi am avut-o, in 24 de ore de la comanda, la 600 km de Bucuresti [alcool]. La Buc pariu ca statea 4 zile min dupa ea. Insa, este f joasa si Santiago si-a tarait mainile pe jos, inclinandu-se cand intr-o parte cand in alta, si aluneca destul de tare in ea. Acuma poate e si vina sacului de dormit care e fashos. Oricum, e de mare ajutor curelusa de prindere. Saniuta pusa de Coquelicot in seara asta pare ceva mai faina ca e mai inalta. Una peste alta eu sunt multumita de ea, mai primim maine una clasica de la un vecin, sa vedem cu care ne dam mai bine. Oricum, cica din we vine vremea calda [:-@][:-@][:-@] Despre alaptat / intarcat - Lylyana si eu cu aceleasi ganduri, dar ma incearca o trilema: - daca il intarc si doarme la fel de prost? [alcool] - daca n-o sa vrea altfel de lapte? [alcool] - cum sa ma impac pe mine cand stiu ca asta va fi one time, ca nu va mai suge niciodata-niciodata? (noi plan de alt copil nu avem.) asa ca mergem inca inainte cu [alap] ca tare frumos mai este [olala]
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit fugitiv, ca acum apare prima trezire Monis, nu ma lasa inima deloc sa-l intarc, si daca tot ne-a lasat Boc acasa, eu ii dau pana in primavara sigur [flo] kaki nu am gasit la supermarket, iar in piata mi-e imposibil inca sa ajung sa-l tina pe Santi somul de azi-noapte[flo] Coque, am inteles cu slingul [pup] vazut si sacul pt carut, e pus la "to buy" sper sa-l si iau... [flo] Dozz, slingul tau e cu inel, cel de dat de proba? [pup] Ralu, eu vreau chinezesc [pofta] n-am mai mancat de cand eram [gravi] Raluci, bag nasul si la vin fiert [cheers] Lili, baga poza cu ursul "the most wanted" si dam sfoara-n tara [pup] meniu de azi: la 9.30 cascaval cu paine si 5 boabe de struguri, 12.30 supa de cocos de tara cu galuste( a mancat un castron mare ), 17.00 pulpa de pui cu piure de cartof, 20.30 cereale si tztz. la sculare, cele 2 somnuri de peste zi , acum si noaptea non-stop tztz Lili, mami de [bonjovi] Alexandru (18nov'09) [url="http://picasaweb.google.ro/lylyana.ion#"]poz(n)e[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis, da-i linistita kaki crud... nici nu cred ca merge aburit, ai sa intelegi cand ai sa-l tai, are o textura usor...ca un jeleu, Matei a papat ieri 1 intreg sigurel[pk] Legat de [alap] si pe mine ma incearca aceleasi ganduri [:(] NB![pup] [url="http://picasaweb.google.ro/102155629580077258464/MateiAndreiDeRalu_seby?locked=true#"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] [aho] noi te iubim, si [cubrad] impodobim Te-asteptam la [pegeam]cuminti, ca sa ne faci fericiti!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...