Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buflea, depinde si de incadrare, si de companie. Eu am colegi incadrati in alta categorie decit mine (studii similare), cu salar anual (mai mic), si carora li se platesc orele suplimentare. Beneficiile sunt la fel, perspectivele de promovare nu. Eu pe unde am aplicat/lucrat, doar salar anual, fara ore suplimentare platite. Si orele suplimentare erau expected. Ca alegere, eu gindesc ca depinde de prioritatile fiecaruia si de partener, cit de intelegator, supportive si flexibil e.

Miere, unii apreciaza sinceritatea si cartile puse pe mase. Succes!

 

 

"Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Turtureaua vantului bate-n poarta gandului

Tat canta si ciripeste si la gazda se gandeste

Sa fii gazda sanatos c-ai ajuns Craciun frumos

Si gazdoaia veseloasa

C-o tomnit vires prin casa

Pe la usi cu flori de ruji

La feresti cu flori domnesti

Si pe masa cinci suieji

De-ar fi zece tat s-ar trece

Ca sintem vreo cinsprezece .

 

Craciun Fericit la toata lumea!

 

"Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit ca mai bine le spun acum de familie si obligatiile mele, decat sa ma trezesc prinsa intr-un job caruia sa nu-i pot face fata din motivele mentionate mai sus, asta ar fi creat probleme pt ambele parti si poate ca mi-as fi pierdut slujba. Asa fiecare stie cat poate si asta este, nu sunt disperata sa imi schimb jobul mai ales ca noi mai mult de un an nu mai stam aici.

 

Motivatia mea era in primul rand financiara, ca sa scapam de datorii pe cat posibil, astea noua ne mananca f multe resurse si sunt prioritatea numarul unu, dar dc nu ai bani? cu ce sa le platesti, strangem cat putem, nu am mai plecat nicaieri, cheltuim la minim..

 

Cariera pot sa mi-o fac si mai tarziu, deocamdata pt mine prioritatea e copilul, anii astia nu se mai intorc si vreau sa beneficiez de ei cat pot de mult.

E usor sa spui alege cariera, dar in conditiile in care noi nu avem absolut nici un ajutor (mama, soacra)e cumplit de greu sa cedezi dintr-o parte ca sa iasa cu plus in cealalta si trebuie calculat fiecare pas. In plus eu iau si cursuri la facultate si semestrul asta am fost f f obosita cu toate, nu stiu daca as rezista psihic si fizic la un program suplimentar.

 

Hai sa incheiem subiectul, nu vreau sa va plictisesc[:D] o sa va spun luni ce s-a intamplat.

Multumesc pentru opinii,va apreciez sfatul!

 

 

Va spun de pe acum Craciun fericit! Sa aveti parte de niste sarbatori minunate!

Va pup,

Irina

 

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fie casa, casa

Cu bucate noi pe masa

Mos Craciun cu sacul plin,

Drumu'n viata cat mai lin,

Bogatie cata vreti,

Sanatate pentru toti,

Iar la anul care vine

Sa va fie si mai bine!

 

Sarbatori Fericite!!

 

Adriana mami de Isabelle Marie - 3 luni si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit dragele mele!!Sa aveti un Mos bogat,masa plina de bucate si sufletele curate!!![pup]...La multi ani pt 2011!!!

 

Noi plecam azi si ne intoarcem pe 2 si nu o sa am timp de net,de aceea va urez de azi!!![pup]

 

Sa ne auzim cu bine la anu'!!![aho][aho][aho][cheers]

 

 

 

 

 

"Before you judge me, try hard to love me."MJ

 

 

Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)

Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

 

Robert-decembrie 2010 - http://www.youtube.com/watch?v=_oCcJpDHaX4

http://www.youtube.com/watch?v=nDWxuVaxjj0&feature=mfu_in_order&list=UL

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...