Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ciuf, Bryce e o bijuterie. Si "peste drum" ai Canionul Rosu, mai mic si care se face la pas. Zion e bine de vazut cind au dat toate frunzele. Intre Bryce si Zion mai ai, cu abatere, Cedar Breaks.

 

Prima data am ajuns la Bryce luind HW12, care iar ofera o multime de vazut, foarte scenic. Iar Bryce, de fiecare cind am drumetit, a fost cel mai friguros canion.

 

"Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi ne bucuram de zapada de imprumut (ura TN!!!) si ne-am dat cu skiurile...ne-am batut cu zapada....suntem fericiti!!!!

David si-a adus aminte repede cum sta treaba cu skiatul si azi calarea partiile cu instructorul fara nici o jena!!!!

Maine il luam cu noi...de fapt tati...ca eu merg cu viteza melcului obosit!!!!!

Am pus poze...

http://picasaweb.google.com/sinzi4ana/26Dec2010LaSki?authkey=Gv1sRgCJmmrabXisXeRQ#

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce spuneam ieri ? Ca nu avem un fir de zapada ? Ei bine, acum avem 1 m ...Este snow strom, dar rau de tot - viscoleste de la ora 1:00 P.M. si ningeeee de nu mai putem sa iesim din casa. Noroc ca am avut inspiratia sa ma duc dupa paine de dimineata si am scos copiii 30 min in curte - adica fix pana cand s-au luat la bataie ...

In rest am stat numai in casa si m-a apucat ingrijorarea ... fetelor copilul meu Alex de 6 ani cred ca are ADD ...Domnule, nu se ocupa de o activitate mai mult de 30-45 min. Sincer, mi s-a parut ca ziua de azi a trecut ingrozitor de greu ca nu mai stiam ce naiba sa ii spun sa faca in casa - am jucat sah dar nu l-am terminat ca s-a plictisit, am jucat candy land, guess who, s-a uitat la TV, s-a jucat pe computer pe pbs, a iesit afara, a facut un lego (dar nu pe tot), s-a apucat de un puzzle ... si mereu auzeam "I'm bored". Pare plictisit de toate activitatile astea ...ce naiba nene, are 6 ani - e normal sa ma traumatizeze in halul asta. Adica azi chiar am avut dispozitia sa ma joc cu ei ce vor ei si din ora in ora auzeam "I'm bored" ... si vorba aia sunt 2, ai zice ca nu ar trebui sa am probleme ca se joaca singuri - aiurea mie mi se pare ca am mai multe probleme ca in loc sa se joace se bat non-stop.

Poate maine nu mai ninge si mergem la derdelus ...dar si acolo cat poti sta ? Ma apuca disperarea numai cand ma gandesc ca si maine stam in casa ... planul era sa ma duc la ski darnici gand sa conduc pe nebunia ata. Poate marti ...

 

Voi ce faceti frate cu copiii cand nu puteti iesi afara din casa ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, cheama niste copii la playdate. Sau lasa-i sa joace Wii. Noi ne jucaram Wii fit. Apropos mi se pare super Wii fit asta, o sa il folosesc (sper) pt. exercise, e perfect pt situatia mea, nu pot merge la gym usor ca nu am cu cine lasa copilul. Nici sa ies dimineata la 5 sau la 6 nu pot, ca nu pot lasa copilul singur in casa. Asa pot face macar 30 min pe zi, fie dimineata, fie seara si e si distractiv. Sper sa il folosesc.

Inteleg ca nici Wii nu poti sa ii lasi sa se joace toata ziua, dar pe langa toate cele enumerate de tine... Si dc. ninge, pot face un om de zapada, sau tunele, in curte... Poti sa ii desparti, unul afara, unul in casa si viceversa, dc. se bat chiar asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De despartit nici vorba - ce face unul VREA obligatoriu si celalat.

Cat despre WII, stii tu de retinerile mele cu WII si jocurile video. Nu stiu, poate sunt si putin exagerata dar crede-ma ca daca il vezi pe Alex cat de pasionat este te apuca disperarea. Desi barbata-meu, caruia si lui ii plac jocurile video, sustine ca ar trebui sa-l lasam sa se plictiseasca de ele - dar daca nu se plictiseste ? ...

Pe amandoi sa ii pun la WII nu merge ca nu le convine sa piarda - care cum pierde se supara, se pune pe plans, pe pocnit pe celalat ... de altfel si la WII avem aceasta problema - pe Alex nu-l bate nimeni la tenis - dar NIMENI - nici macar noi ...si Flavia nu suporta asta. De cateva ori am facut echipa eu cu barbatul si Flavia cu Alex - fetelor, ne-au batut copiii de ne-a sunat apa in cap si pe bune nu asa ca ne-am lasat noi. Si a fost multumire maxima ca erau amandoi in echipa castigatoare. Daca barbata-meu nu vrea sa joace suntem 3 si unul trebuie sa piarda - de regula e Flavia, ca pe Alex nici eu nu-l pot bate si iar avem scandal.

In fine, sper sa fie o perioada, sa mai creasca ...

 

Bai nenicule sunt rupta - de spate, de maini. Am iesit azi la zapada - nu exagerez cred ca avem 50 cm de zapada. Am dar la lopata de la 1:0 P.M. la 4:00 P.M. ca sa dezapezim driveway-ul si 2 masini. Au iesit si copiii sa ne incurce vreo 2 ore, apoi ca printr-o minune, s-a simtit soacra-mea si i-a tinut in casa, le-a dat sa manance si noi am putut sa "lopatam" afara. Ne uitam cu tristete la aia care aveau masina de dat zapada ... cel mai greu nu era sa dai zapada ci sa o cari dintr-o parte in alta si sa o arunci pentru muntii care s-au facut pe margine.

 

Problema mea este ca vroiam sa ma duc la ski si nu pot conduce - azi ar fi fost sinucidere curata, maine cica nu mai ninge dar acum viscoleste rau afara si cred ca e patinuar pe sosea asa ca mi-e frica sa conduc cu 2 copii in masina 1 ora pana la ski ...cred ca incerc sa ma duc miercuri, apoi joi iar nu pot ca am programare cu ei la doctor la verificarea anuala, vineri e Revelionul ...la naiba !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciuf, vazut pe toate, pai se putea? zion e favoritul sotului, eu oscilez intre arches si bryce. o sa va placa, imi pare rau ca n-ati putut intra. what a pain.

am cumparat azi just dance 2 pt wii si am dansat 2 ore. sunt rupta. maine iar nu ma poci misca [:D] si abia imi revenisem ca pe 24 am jucat box de pe wii fit si-am crezut ca mor. philip ma tot incuraja, come on, you can do it, you can knock him out. and I did [:D]

joi avem cica 70 de grade si posibil sa fulguiasca in 2011, sa vedem. sanzi, ce zapada misto, unde zici ca sunteti?

doris, asa-i si Philip al meu...

am terminat sarmalele, uraaaa! am scapat de-o ispita, am facut cu curcan, vio, saru mana, au iesit excelente.

va pupam

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doris, intai eu insist sa te mai relaxezi cu jocurile. Poti interzice in timpul scolii, acum lasa-l nitel mai mult. Apoi si ce daca se plictiseste? Sa se mai si plictiseasca, nici jucat tontoroiul cu ei 24h nu ai cum. Si de batut, mai lasa-I sa se mai si bata, ma tem ca dc tot intervii, fac mai rau, ca sa castige atentie si "meciul" in fata ta. Zic si eu... al meu nu prea zice ca se plicti, iar eu nu ma joc asa mereu cu el. Dar eu dau liber la electronice in vacanta. E plin de gadgets si tot mestereste mereu ceva ba cu unu, ba cu altu. Dc imi zice ca se plicti, ii mai dau si eu sugestii, dar nu prea sar imediat sa ma joc, ii zic ca nu's copil si nu imi place asa tare sa ma joc. Dar acum am jucat impreuna 2wii fit, a mai sunat la usa la copii, ei la el, s-au dat cu sania, au jucat wii la noi...cam asta. Acu' eu cu Bogdan ne mai uitam impreuna la tv. Eu ii dau voie sa vada anumite filme pg13, de fapt majoritatea. Nu se mai uita ladesene si nici macar showuri gen iCarly. Nu se mai joaca cu jucarii. Am fost cu el la bowling acum cateva zile.

Acu suntem in wisconsin si eu nu pot dormi din cauza unor probleme la servici, sa vezi ce rau o sa imi fie maine....primii un email pe iphone si ma streseaza.

 

We are fine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Apoi si ce daca se plictiseste? Sa se mai si plictiseasca, nici jucat tontoroiul cu ei 24h nu ai cum. Si de batut, mai lasa-I sa se mai si bata, ma tem ca dc tot intervii, fac mai rau, ca sa castige atentie si "meciul" in fata ta. Zic si eu...
align="right" id="quote2">
Sunt de acord cu tine ... ca doar ma stii ca nu suflu copiilor in fund. Problema este ca daca se plictiseste incepe si se impunge cu Flavia prin casa (care nu se plictiseste niciodata) si asta duce in final la scandal, ori ma bate pe mine la cap sa ii dau WII - nu exagerez, ieri cred ca m-a intrebat de 100 de ori daca poate sa joace un joc. Spui tu sa-i lasi sa se bata dar poate nu stii cum se bat ? Copiii sunt extrem de duri - sau ai mei in mod special - nu au notiunea asta de "accident" decat dupa ce curge sange ... de ex aseara au trantit usa de la dulapul de la noi din camera care s-a dezlipit si s-a strambat de nu se mai inchide.

Nici eu n-am somn - ceea ce la mine se intampla foarte rar ...ceva e in neregula.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...