Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Vai de mine Sanzi ..dar cum si-a rupt frate piciorul ? Nu stie sa skieze sau e asa haiduc si s-a aruncat cu capul in jos ?

 

Ca tot vorbiti de accidente - eu marti si miercuri am fost cu copiii la ski - exact la Matt, Flavia coboara pe verde dupa 2 zile de camp ...eu cu Alex ca haiducii pe blue si black (1 diamant) ... vreme buna, soare, zapada, lumeeeeeeee si cozi infernale la lifturi ... in fine, totul bine pana azi cand nu am mai fost la ski ca aveam programare la doctor cu copiii (anual checkup) si ii iau la derdelus ... unde Alex se suie pe sanie si intra cu capul si nasul fix intr-o banca ... bai fetelor, nororc ca avea casca - ca i s-a indoit, casca si nasul - sange, plansete, zapada pe nas de am inrosit zona, eu lesinuri interioare ... in fine, am fost la doctor care ne-a confirmat ca osul nu e rupt dar o sa ramana cu un semn pe nas. Soacra-mea a facut din tantar armasar - ca daca e lovit la nas sigur e lovit si la cap ... in fine, nu conteaza, cel mai rau a facut insa barbata-meu - care inca nu l-a vazut ca e la serviciu ... moamaaaaa am crezut ca ma mananca la tel - ca n-am grija, ca eu il arunc in tot felul de aventuri, ca ii ramane semn copilului ... acum sa va martusrisesc ca cu morala lui sunt ok dar acum am o teama ca nu ma mai lasa duminica sa iau copilul iar la ski - in pana mea de derdelus bashinos, nu i s-a intamplat nimic pe partia de ski si da cu nasul intr-o banca coborand de pe un rahat de deal, jumate iarba ... ce ghinion nene ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumim de urari....ajunseram cu bine acasa, dupa 2 zile de condus in trafic si serpentine[bang] cu sotu in spate tresarind la fiecare groapa si curba, si copilu in fata (ca nu aveam unde sa il pun...) am mers...ca pe oua....si cu picioru' pe acceleratie sa ajung pana in 2011 acas'!! (nu de alta, dar avem programare la ortoped luni la prima ora[:D]!!)

 

 

Buflea, nasoala intamplare....bine ca ai sange rece, si lesinurile au ramas interioare!!!! Semnul e de neobservat ...bine ca e doar atat!!! Si David are un semn in frunte, de cand l-a impins prietena lui cu capul in calorifer cand avea 2 ani ....(cu cat creste, cu atat semnul e mai putin vizibil)

 

Cazatura lui Radu fu' prosteasca (Radu skiaza de copil, nu e novice)...adica erau pe partie blue, da' Radu cu skiuri din alea noi, mai scurte si late, care nu sar din picior...ii s-au infipt in zapada, i-au sucit piciorul si l-au rasturnat peste clapar...tibia e in cateva bucati si peroneu rupt doar o data[bang]...

Eu eram in statiune, doar ei sus pe partii, David era in fata lui Radu, nu l-a vazut cazand....si s-a crezut pierdut cand a vazut ca Radu nu mai ajunge jos...s-a speriat, noroc ca e descurcaret ....

Apoi ei au venit cu ambulanta (David incantat ca a stat in fata), si ne-am vazut la spital...si...s-a sfarsit vacanta!!! [:D]

E greu ca Radu nu se poate misca deloc singur, si va dura cel putin 6 sapt [bang]...plus recuperarea...

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Squirrel, bine ai venit! Sper sa va mearga bine in America si sa vii sa povestesti cu noi.

Sanzi, bine ca ati ajuns acasa. Imi pare rau de toata intamplarea, ce ghinion! Sper sa se refaca rapid... Imi imaginez ce greu a fost drumul...

Buflea, vai de mine si la tine ce ghinion domnule! Auzi, sa intre cu capul in banca...ce bine ca a avut casca... Eu nu o sa il las pe fi-miu sa schieze fara casca, desi pe bicicleta il las fara. Sper sa scapi cu bine de barbat si sa mergi la ski in continuare. Bravo Flaviei, imi pare bine ca a invatat si ea asa de rapid. Fi-miu cu instructorul de a doua zi a mers pe o partie abrupta, dar, cum ziceam, nu le stiu codurile, dar era a treia ca abruptzenie[:D] Singur eu nu il las acolo, era f. steep, dar l-am lasat pe nr 2, mai asa si asa, aia o fi aia verde de care zici. Acum zice fi-miu ca vrea sa ma invete si pe mine:) Nu prea avem cu ce copii sa mergem aci in Indiana si prietenii nostri sunt cu "aoleo", nu cred ca ii vor invata pe copiii lor sa skieze.

Acu' ne intorseram si noi si ma apucai sa fac Alba ca Zapada, ca dc. o faceam maine nu se putea manca de Revelion. Maine dimineata o sa tb sa fac si altceva pt cina de Revelion.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, dar de ce nu sar din picior ? Asa a vrut el ? ...eu tot intreb ca sa ne ferim si noi ...

 

Barbatul a venit aseara acasa si mi-a mai facut o a doua morala - baiiii si spune niste tampenii si imi pune in carca tot felul de cazatauri ale copiilor la care nu nici nu eram acolo, si isi imagineaza toate dezastrele pamantului si ma ameninta ca mi-am luat eu prea multe libertati cu copiii si uite ce le fac - dar am tacut ca inteleg ca e suparat pe mine - si eu sunt suparata dar nu pricep, daca se intampla un accident de ce trebuie sa rasucesti cutitul in rana aluia care oricum e suparat ca nu a fost mai prudent. Si cred ca nu e finalul, sa vezi azi ce ma asteapta, ca inca nu a vazut rana - e acoperita de un bandaj ...abea astept ca treaca anul asta.

 

Ca vorbeam de bilant si rezolutii si pentru mine anul 2010 a fost un an infernal - foarte, foarte greu si plin de nereusite, incepand de la schimbarea serviciului care s-a dovedit o miscare atat de proasta si care mi-a afectat in rau relatia cu barbatul, cu soacra-mea, copiii cresc si parca e din ce in ce mai greu ... Of! Prea multe probleme pe prea multe planuri - nu am un loc unde sa ma duc sa stiu ca sunt linistita. Si problema este ca nu vad luminita de la capatul tunelului - adica nu prea vad solutii.

 

La bune pot sa pun numai :

- intalnirea din Martie de la RuxiJ

- vizita de 3 zile in Romania

- concediul din Mexic

 

In 2011 imi doresc cel mai tare sa ma mult de la serviciul asta, sa gasesc ceva in Jersey, aproape de casa, sunt dispusa sa iau si un pay cut daca imi gasesc ceva linistit ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, uite sa va feriti de astea: snowblades: http://www.trails.com/about_6650_what-are-snowblades.html

Cat despre morala....eu m-as enerva pe sot....un accident...e un accident...si nu poate fi prevenit [asia] si gata!!!

Iti doresc ca in 2011 sa fie plin de lucruri bune, si sa citim povesti cu "happy ending" [flo].

 

Si pt noi anul 2010 fu' greu...dar din care am avut de invatat foarte multe (din greseli)...

 

Un An Nou cu bucurii, impliniri si bogatie!!!!![flo][flo]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool]

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata ne-am mutat aproape 90%, mai avem maruntisuri de adus. E foarte dragut noul apartament, mult mai mare, are 1500sqf, 3 bedrooms.

 

Pentru noi anul 2010 a fost unul plin de incercari, greu, greu, mai ales prima jumatate a anului cu toate cate i s-au intamplat lui Aidan. Din fericire este totul in urma si sper ca 2011 sa fie unul mai bun. Ma bucur ca operatia lui A a fost o decizie buna, acum vorbeste de numa: a venit cu o noua expresie Oh my god (la el iese ceva de genu ollygod), striga prin casa oligod kaka:))

 

Cu jobul..nu l-am luat dar nici nu imi pare rau, programul era prea solicitant si deocamdata Aidan e mai important, si asa il vad doar trei ore pe zi. Joburi mai gasesc, dar perioada asta din viata lui cand se pun bazele atasamentului intre noi este extrem de importanta (din punctul meu de vedere).

 

Asa ca va urez un An Nou cat mai bun, plin de satisfactii, sanatate si fericire. La Multi ani si va multumesc ca existati, sunteti o inspiratie si o relaxare pentru mine, va iubesc pe toate si va admir!

V-am pupat.

 

PS: sotul pleaca in Romania miercuri, raman singura cu A. doua saptamani, o sa fie cam greu cu dusul la gradi dimineata.

 

Baby Gatorid="size1">

 

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani 2011! Sper ca toata lumea sa raporteze un an minunat un an de acum incolo! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familii!

 

Miere, si eu cred ca e mai bine asa, dc. jobul era asa solicitant. Dc. le-ai zis de la inceput de familie si restrictii si nu te-au luat, inseamna ca cc chiar era problema cu programul. sa va simtiti bine in noul apartament!

 

Buflea, imi pare tare rau de noile probleme.... Sper sa ai un an mai bun in 2011, sa iti gasesti un job mai bun si sa se rezolve toate.

 

Cum ziceam, la mine 2010 a fost relativ bun. Nu am avut chestii spectaculoase, mai mult cules roadele anilor din urma. M-am descurcat singura cu copilul, am fost sanatosi, relatia cu barbatu' a fost f. buna asa la distanta (poate tocmai d'aia[:D]), am avut si vacante si nu prea multe probleme. Am refinantat casa si am scazut f. tare paymentul, plus ca mi-a mai crescut cu leafa, asa ca stau mai bine cu banii, nu mai tb sa pun spreadsheet strict ca sa ma descurc month to month. Sigur mici probleme au mai fost, dar relativ minore. Ce pregatiti pentru Revelion si unde il faceti? Noi stam doar noi trei acasa. De regula asa facem de Revelion.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am citit un pic pe sarite.

 

La multi ani Bianca, fata frumoasa!

 

Miere, era sa zic spor la mutat, dar vad ca sinteti gata! L-am vazut pe Aidan dansind, tre' sa faca pereche cu Andra.

 

Sinzi, imi pare rau pentru asa necaz. Sanatate multa lui Radu, sa se refaca repede/bine.

 

Buflea, sorry pentru asa an. Sper sa fie mai bine in 2011.

 

La mine a fost boring, asa l-as putea descrie pe scurt. Sper la mai mult excitement in 2011, the good kind!

 

La multi ani tuturor, sanatate multa si sa vi se implineasca toate dorintele!

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...