Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ruxi multe felicitari! Sa fie intr-un ceas bun! Mai vii in Fl? Ligeea o sa revin maine ca sa iti spun ce ne-a placut noua cel mai mult in Orlando. Despre Miami si Keys poate iti spun fetele din zona respectiva, noi suntem la 2 ore de Orlando. Ah fetelor, una calda, una rece, sau fierbinte[q]. Aidan a pus mana pe elementul ala incins de la cuptor si s-a fript destul de rau.[q]Eu sutn vinovata. Tot deschidea usa la aragaz, nu stiu ce i-a venit in seara asta pt ca de obicei se fereste stie ca e hot, dar azi a vazut ca este rece si a prins curaj. Si eu ca o tampita, m-am gandit sa dau drumul la cuptor ca sa ii arat ca este fierbinte, dar nu mi-am dat seama ca elementul ala se incinge asa de repede (e electric), a fost chestie de secunde, a prins cu mana elementul ala incins si i s-a lipit manuta de el. Eu am vrut doar sa ii tin mana un pic pe usa de la cuptor ca sa vada ca se incalzeste. Inca nu a facut basici, i-am dat cu propolis si sper sa ramana doar in stadiul asta. A plans vreo 2 ore, imi arata mana si spunea hot, hot[q], ma simt ingrozitor, e numai vina mea..mi-era asa de mila de el, isi aducea aminte si imi dadea mana sa i-o pup. Nu cred ca il doare f tare pentru ca isi foloseste mana, dar cred ca s-a speriat. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miere, daca ai pe aproape in casa sau afara pune frunza rupta de aloe ( despici ca sa aiba cat mai multa zeama) pe arsura, trece imediat durerea si usturimea. Eu tin o planta in casa doar pentru asa ceva. E foarte neplacuta intamplarea dar trece, pupa si sufla decate ori intinde manuta! Si Lucas are "a thing" pt pijamale.... are cel putin 12 si in fiecare seara vrea alta pijama. Avem cu maimute, oameni de zapada, dozers, avioane, tow trucks, dinozauri, unele colorate in tot felul la care le zice pijamaua cu gradina, cu litere, cu Thomas, bugs, cu ...u name it! daca unele i-au ramas mici si le scot din dulap le cauta in toata casa si plange dupa ele.... Cu incapatanarea de a face ce vrea, o sa va obisnuiti, acum abia incepe cu adevarat... Eu nu am cititi vestea numarul doi dar daca e de bine, doamne ajuta! Mihuta, noi va asteptam pe la noi cand va hotarati...! Lia, felicitari!!! Trebuie sa demarez si eu actiunea cetatenia dar numai cand ma gandesc la fees, ma razgandesc brusc si mai bine mergem intr-o vacanta, ceva.. NewMami Lucas are 2 ani si 8 luni si pt noi cel mai mare challenge a fost sa-i punem ski boots si casca ca nu vroia nici cum, skiatul nu a parut a fi ceva greu pt el. Acum imi pare bine ca am inceput asa, cu noi e mult mai mofturos, cu o persoana straina e mai ascultator, uita sa faca nazuri... ligeea, locurile pe unde ati fost sunt exact pe gustul meu, eu la fel as fi mers daca as fi avut de ales, poate as mai adauga Yosemite. Noi cu pescuitul nu le avem, am fost o singura data la deep sea fishing in Mexic si a fost neasteptat de frumos. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligeea, in ce anotimp ai avut concediul acum doi ani? Eu una nu as suporta sa merg in Florida in vacanta vara, este mult prea cald si umed pentru gustul meu sa umblu prin Disney park. Iti recomand din inima Washington DC - este un loc fantastic de vizitat si pentru familii cu copii. Cat despre pescuit - nu e hobbyul meu, dar sunt sigura ca in orice stat gasesti locuri frumoase. AM fost in Madison, WI, unde se pescuieste mult. Daca te hotarasti sa mergi in DC, Annapolis e destul de aproape, si poti sa pescuiesti in Chesapeake Bay. Spune-mi daca te mai pot ajuta cu vreun sfat in timp ce-ti planifici concediul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu cite ziserati, am ramas in urma. Figura Aidan! Sorry pentru patanie, eu fac exact cum zise Alina. Am o planta de aloe si o folosesc in scopul asta. Felicitari Ruxij! La noi nu cred ca se pune problema de zapada. Am avut anul trecut "white Christmas", dar ne spuse la news ca asta-i "less than 5%" sansa sa se intimple intr-un an. Copiii tot mai spera... Ligeea, zic si eu ca-i tough Orlando vara. Sint sanse mari sa fie vremea nasoala (desi poti avea noroc si sa fie OK). Mai rau decit atit e multimea de oameni, cozile la Disney in perioada aia. Nu stiu exact cite zile aveti la dispozitie, eu as alege sa conduceti din FL pina in NY. De la Keys, Miami, Ft. Lauderdale, Orlando, St. Augustine in FL. Mergeti mai ales pe A1A sau US 1. Puteti opri si la Cape Canaveral. St. Augustine este foarte dragut, este acolo si alligator farm. Merita sa va plimbati putin si prin Palm Beach (dincolo de bridge, unde au case de-alde Donald Trump) si pe Worth Ave. In Georgia este frumos la Savannah (must stop![:D]) si va puteti opri la vreo plantatie. In South Carolina merita vizitat Charleston, dar pentru asta va abateti putin din drum. In North Carolina - Myrtle Beach, Outer Banks in general - dar va cam abateti de la drum si pentru asta. Mult shopping, hoteluri noi si ieftine in statul asta. Daca nu v-ati saturat de parcuri in Orlando, puteti opri si la Busch Gardens in Virginia. In Washington sint multe de vizitat, lasati un pic de timp acolo. In Maryland poate va da altcineva sugestii, nu prea ne-am oprit pe acolo. Pueti sa va abateti putin si in Philadelphia, apoi in NJ poate lasati niste bani la Atlantic City (nu cred ca puteti merge cu copilul), poate va opriti la Cape May daca nu v-ati saturat de plaje. NYC merita vreo saptamina, sint multe de vizitat. Eu n-as mai bate drumul pina la marile lacuri, dar nu stiu cit sinteti de inraiti cu pescuitul. La nord de NY sint multe locuri frumoase, lacuri etc. Noi am fost la Kingston, este acolo un rezervor mare, la care nici n-am mai ajuns ca ne-am abatut din drum cind am vazut un semn obscur si am dat peste un lac nu foarte mare, dar cu privesliste superba si nu era absolut nimeni in afara de noi. Ne-am simtit ca-n rai! Cauta zona aia pe net, e foarte dragut. Mai uita-te la New Paltz, Mohonk Preserve (si resort, care e foarte scump). Daca nu va ajung lacurile din zona asta puteti merge in zona Finger Lakes sau si mai departe, la Niagara Falls si uite ca ati ajuns la Marile Lacuri! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligeea, racoare in Great Lakes in iulie? Hell, no[:D] Acu, nu stiu sa zic despre coastele celorlalte state care sunt pe marile lacuri dar pot sa-ti zic ca pe partea Michigan e ff cald vara si ff umed. De pescuit la marile lacuri, vrei sa faci chiar pescuit pe lac? Barbata-miu e foarte pasionat de pescuit dar pe rau, dar am o prietena care pescuieste pe lac (pe Lake Erie parca) si daca vrei pot sa o intreb daca stie sa recomande niste charters (mici companii cu care poti sa mergi la pescuit pe lac, au barci si mi se pare ca pun si echipament la dispozitie). Tot in zona mea pot sa mai recomand de vizitat Mackinac Island. Sunt mai multe insule in Great Lakes Basin dar eu doar pe asta am vizitat-o. Tot ce vrei sa vizitezi e fain, Florida toata e faina, Keys la fel. Eu am fost in Key West. Vad ca fusesi in partea de vest a US, acolo mi-a placut in Yosemite vad ca a mai zis cineva si am fost si pe Catalina Island (la vreo 20 de mile de LA).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxji- felictari![flo][flo] alintaroma- ce casa cu luminite ai[:D] facuram carnatii si i-am pus pe hol ,la rece unde are catelu cusca, a salivat saracu o noapte intreaga la ei[:D][:D] miere - bravo pt interviu[flo]cum mai e manuta? de curand mi-a dat si mie cineva o planta aloe(poarta si noroc la casa, cica) philip- cum merge impachetatu? ciuf- cand te muti? pantera - mai vine de sus[:D]....zapada avem o zi de natere azi,ma duc la impachetat cadoul. va pup si spor la treaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, felicitari si ptr tenure si ptr cetatenie!! esti mai tare ca Stefan cel Mare! Miere, si tie felicitari! cum arata buba lui Aidan acum? si Diana are o buba. alerga dupa o pisica zilele trecute si a cazut si si-a muscat limba in cadere. in ziua aia a fost destul de nasol (am ajuns chiar si la pediatra ptr a ne asigura ca-i ok), dar dc intre timp nu mai face altceva (e o catarata, frate), de CRaciun pot sa-i fac poze frumoase, cre' ca se repara pina atunci. Ciufulica, te muti si matale deci. eu pot sa ma midresc ca am scazut pe la 67kg... nu e clar, stiti cum e cu cintaritul asta. acu nu stiu cum sa evit excesele (la care-s as) de sarbatori. am vrea sa mergem intre Craciun si Anul Nou la Tahoe, copiii mei nu au vazut niciodata zapada. nu-i gasesc o caciula serioasa de munte lui Robert. am umblat prin mall-uri de mi-am virusat copila si degeaba. aveti voi vreun link, amazon sau ceva unde as putea comanda rapid? sar-na! sarbatori fericite! dar cred ca mai dau eu pe aici AB-urita, ce mai faci? unde esti? totul bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere pupam minutza mica a lui Aidan si sa treaca buba cit mai repede [pup] Durerea e nasoala in primele ore apoi daca nu are basici care sa sparga si sa aiba durere din nou e history destul de repede. Liris incearca la www.landsend.com au lucruri de iarna de calitate si avura si ceva sale-uri zilele astea plus free shipping, poate gasesti caciulita la baiat. Alina poate mai pui poze cu Lucas ca tare dor mi-e sa-l mai vad [olala] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...