Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Miere, ce patanie urata!!! Bine ca nu a facut basici la manuta. Eva a patit-o acum doi ani cand am fost camping. A pus mana pe lampa. A facut niste basici de toata frumusetea si ne-a plans toata noaptea. Nu stiam ca aloe e buna pentru asa ceva. Lia, felicitari pentru cetatenie! 2010 a fost un an tare bun pentru tine. Ti-ai luat si tenure si cetatenia. Esti tare! Te admir pentru ambitia care o ai! Pumba, eu o sa ma mut in 2012. Dar sotul intra in paine din martie. Vara urmatoare ne-o petrecem acolo, in MI. Asta-seara ne-am hotarat sa cumparam si noi Wii. Plecara baietii sa il cumpere. Eva cica vrea negru si Luca il vrea rosu. Aseara am avut musafiri. Sushi ne-a iesit tare bun. am facut si cozonaci si saleuri. Mantuite toate. Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006) [URL="http://community.webshots.com/album/413983623DOHqnP"]Camera lui Luca/Finding Nemo[/URL] si [URL="http://good-times.webshots.com/album/557235620iZEBjC?start=0"]Camera Evei-Gradina cu flori vesele[/URL] Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta. (Woody Allen)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A avut si Patrick la Party la scoala joi (dar am uitat sa trimit aparatul iar tati a ajuns de la aeroport pe la sfarsitul petrecerii [:D]) iar vineri in daycare: http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-12-17/09:18:03 A fost f. incantat de cadoul de la Santa e dragon-ul de la castelul care si-l doreste . In weekend am fost la ski, a fost asa de bine de abia astept sa plecam vineri la munte. Tati ieri a luat o cazatura cam dura … uita ca nu mai are 20 de ani … sper sa se refaca pana vineri caci altfel se va uita la noi cum schiem. Patrick a inceput sa skieze adevarat cu betze si sa faca mici cristiane. Poze si filmulete aici : http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-12-18/13:14:22 E tare frumos, avem zapada, luminitze multe pe casa si in fatza casei, bradutul cald si frumos. Dam drumul la semineu, bem vin rosu cald cu scortisoara. E asa de placut si frumos, mi-a intrat in sange atmosfera sarbatorilor si nu mai am nici un chef de venit la munca ....drept dovada ma dau pe net si caut cadou barbatului ... caci ... desi ne-am inteles ca ne luam o eliptica si vacanta la munte ... ieri cand faceam banca am descoperit un bill la un magazin de bijuterii Sper ca nu-i ptr. amanta ma bazez ca-i ptr. mine si acum caut ce sa-i fac si eu surpriza ... Miereamara, pup baietelului bubu de la manutza, sa treaca cat mai repede. Apai de acum sigur nu mai pune mana la cuptor, cred ca s-a invatat minte.Bafta multa la examene. Ruxij, [flo] wow ce an frumos ai avut … BRAVO ptr. toate implinirile de pe toate planurile. Way to go … cu asa emigranti, mai mare dragul sa-I faci cetateni , chiar de onoare zic eu. Alinatamora, cum stati cu zapada? La noi se anunta alta tura chiar pe 25 … sa ne lase macar sa ajungem la Boyne pe 24 … apoi sa tot ninga. Si eu sunt fun Landsend, tocmai mi-au sosit pantalonasii fiu-lui captusiti pe dedesubt. Foarte misto si sunt croiti stramtuti de nu-si pierde copilul nadragii. Am ochit si o gecuta de primavera, astept iar ceva sale-uri sau cel putin free shipping. Ciuf, cand ne mai arati poze cu micutii tai scumpi? Haideti la Michigan ca anul asta se pare ca avem zapada la greu. Wii va fi fun ptr. toti de la mic la mare. Mie imi place cel mai mult sa joc cu Patrick Wii Dance iar sotul cu race cars si sports. By the way are cineva Wii Disney We sing it : http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=4290843 ? Ce parere aveti … tare ma scarma sa mi-l fac cadoul ptr. mine si Patrick. Ieri mi-am luat patine ca le-am gasit in sale si mi-au placut. Sus la Boyne au si patinoar poate ma duc de cateva ori. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Am si dat de baut, au venit niste prieteni cu mine si le-am dat lor. :) Multumesc inca odata. Chiar ma jenez de atatea laude. Si la noi e zapada, a nins saptamana trecuta si nu s-a topit, ca e f. frig. acum computeru' imi zice ca's 17F.
Ruxij, cand ai spus de zapada m-am uitat si eu pe unde esti ... si surpriza de la mine pana la voi sunt doar 6 ore de condus, dupa mapquest ... deci realistic vre-o 5 ... o nimica toata. Ne putem vedea. Unde mergeti la ski in vacanta? Aveti ceva prin zona sau veniti in sus in Michigan? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia felicitari!!! Newmami eu iar nu am parola :( sa vad copilu' Noi am luat ptr Ralu parca anul trecut jocul ptr WII dar pe varianta ptr fetite mai mari (Hanna M. etc etc) si cantaaaaaaaaa, eu nu ma bag ca stric totul. Eu am ramas cu Wii fit :)) Miere bine ca i a trecut si nu a fost mai rau. Se mai putea pune albus de ou. Pe noi ne ploua de vineri; am inebunit in casa cu totii... Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Newmami, mergem in Wisconsin, la Cascade Mountain. Sunt p'afarista, n-am fost niciodata la ski, copilul n-a skiat niciodata deasemenea. Am inscris copilul la un program din asta de grup si ma gandesc sa ii iau si vreo doua lectii private cand ajungem acolo. Auzi, trebuie sa ii iau anumite boots? Acum mi-a trecut prin cap. El are cizme obisnuite, sunt OK?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Newmami, mergem in Wisconsin, la Cascade Mountain. Sunt p'afarista, n-am fost niciodata la ski, copilul n-a skiat niciodata deasemenea. Am inscris copilul la un program din asta de grup si ma gandesc sa ii iau si vreo doua lectii private cand ajungem acolo. Auzi, trebuie sa ii iau anumite boots? Acum mi-a trecut prin cap. El are cizme obisnuite, sunt OK?
Eu nu stiu de ce aveam impresia ca si tu esti in sud cu fetele ... la caldurica [pup] O sa inceapa ski sau snowboard? La ski ii trebuie clapari: http://www.mcsports.com/product/index.jsp?productId=4130008&cp=2766266.702243.710070&parentPage=family iar ptr. snowboard sunt niste boots speciali de asemenea (Putin mai ieftini): http://www.mcsports.com/product/index.jsp?productId=4094173&cp=2766266.702245 Tu o sa-i inchiriezi echipamentul? Se poate inchiria cu clapari cu tot. Depinde cat de des mergeti la ski, caci daca e doar o data pe an nu merita sa ii cumperi nici claparii, caci le creste piciorul. Daca mergeti mai des, chiar daca nu ii cumperi si ski-uri , atunci macar clapari ca sunt mult mai comozi, se formeaza pe piciorul lui. Pai daca stiam ne cuplam de mers in acelasi resort [:)]. Corinadana, sarut'mana ptr. recomandare in legatura cu Wii. Il am si pe cel fit ... dar mi-e rusine sa spun de cate ori l-am folosit [:I]. O sa-ti mai trimit odata parola. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Newmami slab stam cu zapada [:D] fata de anii trecuti cind aveam deja de juma de metru. Chiar am comparat pozele si acum e doar alb si cu multa gheata dedesubt. Iar azi chiar s-a incalzit asa de fain de am iesit la posta doar in bluza unde saptamina trecuta trebuia sa imi iau shuba mintenas ca dirdiiam de frig. Dar nu imi fac eu iluzii ca om ramine fara zapada [nebu] caci acum 2 ani avuram iarba si asfalt uscat chiar pina in ajunul Craciunului si in ajuna ainceput sa ninga de pe 25 dimineata aveam 2 feet de zapada [:D] asa e la noi la lake shore [8D] Eu nu mai stiu ce distanta e de la voi la noi [:)] ca sa va zic ca va asteptam cu colindul! [:D] E tare fain la Boyne mountain acolo am facut primul nostru revelion in USA [pk] si mi-a placut la nebunie dar uite ca nu am mai ajuns de atunci. Nu pot sa zic ca sunt fan Landsend dar cind gasesc preturi bune si lucruri dragute mai iau cite una alta. In special Biancai. Noi la WII avem "Just dance" 1 si dansam de numa cind ma prinde Bianca. Dupa o tura de "Cotton eyed Joe" sunt uda pe spate LOL Acum mi-a spus BFF ei ca i-a luat de Craciun Just dance 2 asa ca stiu ce vom face pe 25-26 [:D] Ardem prajiturile si friptanele [8D] Corina albusul nu e bun absolut deloc pe rani ca dezvolta bacterii si favorizeaza infectarea. Am vazut eu intr-o emisiune medicala la tv. Spunea ca e greseala no 1 care o fac multi parinti ca incarca ranile cu prostii [:I] Spun si eu mai departe ca e bine de stiut [flo] Gata pauza inapoi la treaba! There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alintaroma, Grand Rapids asa-i ??? O nimica toata 2:30 hrs.... Stai ca la voi acolo se tin State meet-urile la swimming [:)]. Dar oferta e deschisa sa veniti si voi incoace. Si noua ne place mult de tot la Boyne, nu te plictisesti deloc, ai ce face chiar daca nu vrei ski toata ziua. Pai hai sa va mobilizati si poate mai facem o iesire in iarna asta pana acolo .... mai au ceva deal-uri si hop le book-uim. Problema la noi anul acesta este cu zilele de concediu caci la vara mergem in RO si ne cam mancam tot concediul [q]. Noi avem Wii Dance 1 si tare ne place. Asta cu sing cred ca e mai mult gen karaoke ...decat miscare. Se cam vede ... mi-e si rusine deja cum o bat in cap de azi dimineata si nu ma pot mobiliza sa muncesc mai nimic. Mi-e si jena deja ...acum caut filme de cumparat pe Amazon ca au preturi bune [:I] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...