Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Vio eu am pus albus si am fost arsa rau pe talpa, am calcat pe un ondulator ce era n priza si pus pe jos :(. Nasa Ralucai a varsat ulei incins din tigaie pe picior, la fel a facut; acum na! Chiar vroiam sa te intreb cand faci mamaliga pui cu masura sau dupa ochi? de ex la orez eu pun o canita de orez si 3 de apa. Daca mai intri pleeeease spune mi si mie ca vreau sa fac si ult oara se pare ca nu am facut o cum trebuie :( Newmami ti o trimit pe Ralu sa vezi ce se tine de capul tau sa faci la WII. Mie si program mi a facut si ma urmareste f atent; fara ea probabil ca as face la fel ca si tine [:I] Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aci suntem [pk] Chicago sa fie ! Numai sa nu facem intilnirea iarna ca nu se stie cum or fi nametii. Da, cum da firul ierbii putem sa ne adunam [grup] Corina drept iti zic ca nu masor dar asta doar pentru ca am oala dedicata de mamaliga [:D] si acum stiu la ochi. Dar la 7 cups de apa (am fost si am masurat oala [:D]) pun 1, 1/2 cups faina de malai. Dar poate fi diferit si in functie de malai. Ca alta data avuram unul mai fin si lua mai putina apa, acum ce am luat de la magazinul etnic e mai grunzos un pic si ia mai mult lichid si fierbe si mai greu (15-20 minute). Secretul meu e ca pun la sfirsit 2 tbs de unt si amestec, sa vezi ce cremoasa se face si apoi rastorn. Fug sa culeg fata de la playdate , daca ai nelamuriri scrie ca revin. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai tineti minte ca va povesteam eu de una din educatoarele lui Aidan, cum ca am un sentiment nasol in legatura cu ea pt ca mi se pare ca are o "obsesie" pt Aidan, ca am vazut-o cum l-a pupat pe gura o data si mi s-a urcat sangele in cap si am reclamat-o? Multa lume mi-a zis ca sunt exagerata, ca asa sunt educatoarele mai "dragastoase". Au dat-o afara ieri, se pare ca au urmarit-o o perioada dupa ce am reclamat-o si comportamentul ei nu era ok deloc. Ma simt foarte usurata si nu am nici cea mai mica remuscare, sunt sigura ca ceva era in neregula cu femeia aceea. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mamaligi ma bag si eu..[:D].. Corina, nu are rost sa iti spunem masurile ca malaiul e diferit, ba e din ala grisat, ba e ala mai aspru-grits.. Eu iau mai aspru si tot la fel, nu pot sa spun cat pun, il pun in ploaie si de obicei, daca iese mai tare, adaug apa calda si o incorporez usor.. Mersi de pontul cu unt/ulei[flo] Sarbatori fericite tutror, nu se stie cand mai intru [aho][aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...