Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai, va dau eu zapada mea, prefer sa fie ca la voi, Philip! Distractii placute in vacanta! Eu gata, am cumparat casca de la MC Sports. Am mai luat niste soseste, niste caciuli, niste kk niste maka si in total 190$[bang] WTF? Daca luam echipament complet ce mai faceam? Merci ca mi-ati zis de casca. Am luat si o sanie rotunda, de plastic, credeti ca o sa gasesc unde sa ma dau cu ea in Wisconsin? Ca am zis ca sa facem si io cu barbata-miu ceva in afara de mancat si baut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ruxij
Bai, va dau eu zapada mea, prefer sa fie ca la voi, Philip! Distractii placute in vacanta! Eu gata, am cumparat casca de la MC Sports. Am mai luat niste soseste, niste caciuli, niste kk niste maka si in total 190$[bang] WTF? Daca luam echipament complet ce mai faceam? Merci ca mi-ati zis de casca. Am luat si o sanie rotunda, de plastic, credeti ca o sa gasesc unde sa ma dau cu ea in Wisconsin? Ca am zis ca sa facem si io cu barbata-miu ceva in afara de mancat si baut.
Ruxij, daca le ei in plin sezon sunt scumpe rau de tot ... Ski-ul nu-i un sport ieftin ... nu numai echipamentul ... o zi de ski pe noi trei ne costa peste $100 cu lift cu una alta ... ajungi sa sari suta fara probleme ... NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, daca lui Bogdan o sa-i placa si va trece cu bine de "pizza&fries", atunci intereseaza-te cind se fac sales pt ski gear in zona ta (ori Chicago). Problema la astia micii e ca se schimba echipamentul des, cum cresc ei. Si altfel lucrezi pe schiurile proprii, ca se fac toate in fct de tine, depinde inclusiv de greutate. Nu mai vorbesc de clapari si inserts. NewMami, $100/zi pt trei persoane e foarte, foarte ieftin. Asa sa tot schiezi. Chiar, unde schiati voi [:D]? "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia vezi daca veneati la noi va duceam la tubing [:D] http://www.pandopark.com/photo_gallery_view.php?cat=3&view=tubing&id=51#view Chiar sa cautati in zona in care mergeti ca e foarte fain [8D] acolo ma bag si eu ! Chiar vom merge si noi cu prietenii nostri in zilele astea de Craciun ca e la 5 minute de noi si distractia e maxima atunci cind esti in gasca. Andreea arati super fain, bravo! iar copii m-au terminat Philip cit e de scump cu parul in vint [olala] si Nicholas cu parul balai [olala] Ce poze faine aveti cu niste culori de zici ca nu-s reale! foarte, foarte frumoase! Eu azi am prajiturit toata ziua, dar am avut ajutoare de nadejde [:D] Am facut 2 feluri de thumb print cookies, rum balls si alba ca zapada iar Bianca a facut sugar cookies [8D] Miine fac cozonacul si niste saratele si gata cu bakingul apoi joi trecem la facut mincare. Ce scump a fost Aidan cu cuptorul [pup] dragul de el! There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij, "Pizza slice si fries", asa ii invata pe cei mici cum sa tina schiurile. Paralele sunt "fries", la coborire cind vrei sa incetinesti si le tii in unghi e "pizza slice". Nu stiu pina la ce virsta ii trateaza asa. Unii sunt pusi pe schiuri cind nici macar nu vorbesc fluent. Le pune un soi de hamuri si-i leaga unii de altii, is foarte distractivi. Si invata sa schieze fara bete. Oricum, poti sa-l dai pe al tau la scoala in grup, ori poti sa-i iei instructor privat. Dar avind in vedere ca inchiriezi claparii, verifica-l sa-i fie comozi. Eventual intreaba-i pe aia de la inchirieri, ca pozitia piciorului nu e cea din ghete, genunchii-s usor indoiti. Si daca-l doare pe pirtie, e greu sa invete. Edit: Alintaroma, ma omori cu cookies/thumbs si saratelele. Am gasit o reteta care pare faina, de Ina Garten. Aluatul e cu hazelnuts, is crema de cacao/ciocolata, gen Nutela. Mai oftez la fursecuri cu stafide si la limbi de pisica. Parca vad ca ramin cu oftatul si cu ce am cumparat de la World Market [:I]. Mi-au sosit, in schimb, frunzele de varza murata. "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele! mi am notat. Anca/Newmami am primit [pup]; e un dulce baietelul vostru! Ii fac bagajul si o trimit! Inca ne ploua si am inebunit cu toatele in casa. De la mic la mare fara exceptie :( Miere bine ca ati scapat de tanti aia. Iulia moama cata zapada aveti... Imi place mai mult la Andreea. Andreea sunteti niste frumosi; Philip are nasu tau carn :) Cine ma poate ajuta? vreau sa fac acte ptr casa sa fie DOAR a Ralucai si Francescai. Notar, avocat? nu am nici o idee. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!![hopsieu] scot si eu nasul de la naftalina si...dintre carti, e vacanta.. se vede nu? [:D] Vio [pofta] ah!!! de ce nu suntem mai aproape..:)) Miere pupa manuta sa treaca bubu repede. [pup] Andreea super poze.. si pentru culori dar mai ales ca sunteti voi frumosi foc [olala], dar tot mi-e dor si de o tura de zapada .. cam ca in pozele Iuliei:)) Corina sper sa fiti ok cu toate ploile si sa iasa soarele curand.[flo] Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia eu thumbprints astea le fac http://www.joyofbaking.com/ThumbprintCookies.html Cami eu in rum balls am inlocuit romul (care mi s-a parut a fi prea puturos [:D] anul trecut) cu lichior de amaretto, au iesit o bunatate! Ah, si am tavilit jumate prin pudra de cacao si jumate prin zahar pudra [8D] Acu astept sa creasca maiaua la cozonac sa ma apuc de framintat. Intre timp ma duc sa matur noua zapada primita asta noapte [8D] Corina nu ma pricep cu actele dar nu stiu daca trebuie sa treci casa pe numele fetelor de pe acum sau trebuie doar facut un fel de testament, sa le ramina lor doar in cazul in care doamne fereste vi se intimpla voua ceva. Poate stiu alte fete sa te ajute [:)] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...