Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (12)


Recommended Posts

si a fost frumos, frumos, asa-i Bia? ce a facut Busici? a cantat, a spus poezii? cred ca sunt pline de emotii momentele acestea...eu cred ca voi plange intruna si voi spune la vecinul din stanga/dreapta fetita aceea! fetita aceea cu rochita mov! da, da aia draguta si despteapta si fantastica! e a mea! ce-s alea scrijele? mai si ce de treaba este Moso ca te lasa sa forumesti cat il alaptezi...pupa crestetul lui scump si din partea mea. Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cum mai sunt copilutii bolnaviori? Fraguta ati reusit sa ajungeti la medic cu Pisi? ma bucur ca totul a fost ok cu consultul tau. Meli tu cum mai esti? mai bine, sper.. Monica ce s-a intamplat rau ieri? Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
si a fost frumos, frumos, asa-i Bia? ce a facut Busici? a cantat, a spus poezii? cred ca sunt pline de emotii momentele acestea...eu cred ca voi plange intruna si voi spune la vecinul din stanga/dreapta fetita aceea! fetita aceea cu rochita mov! da, da aia draguta si despteapta si fantastica! e a mea! ce-s alea scrijele? mai si ce de treaba este Moso ca te lasa sa forumesti cat il alaptezi...pupa crestetul lui scump si din partea mea. Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
A fost frumos, Busc a facut tot ceea ce trebuia fara sa greseasca. A spus poezia de azi si rolul din sceneta cam repede, dar in rest a fost excelent. A cantat la patru maini cu profesorul lui, a cantat si solo o strofa dintr-un colind. Asa am descoperit ce voce frumoasa are. [:I] Serbarea de la gradinita a fost cam bolmojita. E greu sa organizezi 30 de copii mici. Dar a fost frumos si acolo. Fiecare dulce in felul lui. Sunt mandra de el. [olala] Am fost mai emotionata decat el. Nazdravanul cel mic a stat in sala cu tati si a trebuit sa-i dea tot timpul biscuiti si altele pe la gurita ca il striga mereu pe fratele lui. [:D] Acum mi-a adormit in brate si i-am transmis pupicul tau. Scrijelele sunt felii subtiri de cartofi coapte direct pe plita sobei. (la noi pe o plita pe ochiul aragazului). Un fel de chipsuri rustice. [:D] Pupam printesica Ana! Revin mai tarziu. ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009) "... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos, Bia![olala] ce de lucruri a avut de facut Busici! bravo, bravo! parca-l vad pe Mosorelul strigand si intinzand manutele dupa fratele lui[olala] si pe tati indesandu-i biscuiti[:D] ma retrag si eu..bine ca ai aparut tu Bia, ca uite Ralu mi-a tras tzeapa...vorbeam singura pe aici.. Liliacule drag cum a fost la serbare? mai, asa mi-a placut ultima postare de pe blog[olala][olala][olala]...tare, tare mult! sper sa reusesti sa o inregistrezi pe roscovana minunata..m-as bucura mult sa-i aud glasciorul. va pup dragelor! o seara linistita si o duminica frumoasa! imediat vine Craciunul[olala] cum stam cu banutii pentru carucior? Techi [asia] respect forever! Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuhuuuu Dana, Bia [pup][pup][pup][pup] La noi la tara scrijele inseamna paine unsa. Dar imi place mult ideea scrijelelor tale! Felicitari pentru "serbatorit" [:D]
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui biaz29 Scrijelele sunt felii subtiri de cartofi coapte direct pe plita sobei. (la noi pe o plita pe ochiul aragazului). Un fel de chipsuri rustice. [:D]
si cu sare sunt dementiale. Iar daca+mi permiteti duamna profesoara, corect se spune scrijali [:D] Pupam baiatul talentat si cu voce faina [pup] Dana eu n-as da zapada de aici pe o baie in oceanul rece [:D], dar pe tine te-as astepta cu drag aici [pup]. Si mai astept pe cineva [8D].
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis [pup][pup][pup] sper ca nu te gandesti intre timp unde am putea bea un ceai bio in Vatra Dornei [:D] pentru ca l-am intrebat pe Relu si nu-si poate lua liber intre Craciun si Anul Nou. A apucat sa-si ceara la servici 3 zile libere inainte de Craciun. Imi pare tare rau. Dar sigur vor mai fi ocazii! Si voi puteti veni oricand incoace, atata ca la noi nu e asa frumos ca la voi [:D]. Te pup cu drag!
Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009) "As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13 Geneza 1:29 Si Dumnezeu a zis: "Iata ca v-am dat orice iarba care face samânta si care este pe fata întregului pamânt, si orice pom, care are în el rod cu samânta: aceasta sa fie hrana voastra."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Trebuie sa va spun ceva. E prea frumos. De fapt trebuie povestit asaaa...la gura sobei. Iata: Am nimerit aseara in mijlocul unui camin cald, calm, emana totul numai dragoste si voie buna. De fapt nu neaparat voie buna cat bunatate. Bunatatea aia pe care atunci cand o vezi in jur te indeamna si pe tine sa fii bun. Un camin in care erau copii multi, oameni veseli, un brad care tocmai fusese bagat in casa si astepta sa fie impodobit, ceaune care fiebeau pe plita si miroseau a sarbatoare, cozonaci....ohhhh..miros de cozonac facut in casa. Credeti-ma nu am nimerit la bunica [:D]. Si pe deasupra.....doua gazde, un cuplu care nu are cum sa nu-ti placa. Mai mult, te inspira. Iti vine sa iubesti totul in jur...cand esti in jurul lor. Ne-am asezat la masa si am mancat bunatati pe care oricum le mananci si in timpul anului..., dar ACUM...toate sunt mai bune, toate sunt mai gustoase, toate au un iz de sarbatoare. Iar aici, in acest camin, in plus toate au DRAGOSTE. Jos palaria. Am fost la Techila [flo]. --- Pentru pisicuta mea draguta De Craciun voi multumi Domnului cel bun si darnic Ruga ce ne-a ascultat-o Ca acum, de Craciun, Prin casa sa auzim Zambete si chicoteli De copil senin si bun. Recunostinta! Multumesc lui DD!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monis nu prea ne ninge aici.Daca avem noroc,o singura data pe an si atunci se topeste in aceeasi zi.Am mai zis eu,cand ninge cat de cat alerg ca nebuna sa imbrac fetele,sa le arat si lor nitica zapada,sa facem un bulgare...ca de om de zapada nici nu se poate vorbi. Biaz ce frumos povestesti de serbare.Ma bucur ca micutul s-a descurcat.[flo] Va imbratisez Dana,Ralu,Techila,Hepi(ma bucur ca te citesc),Iulika draga,Luto,pe Uka,pe Lili[pup]Imi dor de voi si imi pare rau ca nu pot sa petrec mai multe clipe. Am lasat cateva poze pe mail.Va pup. Azi am reusit sa fac ceva curatenie,imi da o stare de bine sa stiu ca am scos ceva mizerie...chiar daca nu se vede(ma refer la geamuri,hihi)[:I] __________________________________________________ [url="http://bebelinaerika.blogspot.com/"]Jurnal de "mogalnete"[/url] [url="http://intarasoareluirasare.blogspot.com/"]Japonia prin ochii unui amator[/url] Sabina Y.mami de [buburuza][url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1269"]Erika Ilaria[/url](31 august 2007) si [buburuza][url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140530"]Lisa Maria[/url](23 iulie 2009) fosta devylla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fete dragi! Haideti la o [cafea] calda si aromata sau un ceai fierbinte (as da chiar si un vin fiert dar e prea devreme[:D])...orice sa va incalzeasca. La Cluj la ora asta sunt -11 grade! Va [pup], duminica frumoasa! [*] Isabela Maria [*] il asteapta pe Mos Craciun [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...