Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei veseli in asteptarea Mosului (12)


Recommended Posts

Hello dragele mele![pup] Sa inteleg ca toata lumea se pregateste intens pentru Craciun? Daca da, nu pot decat sa ma bucur si sa va doresc spor la treaba.[8D] ---------------------------------------------- Alex, mami de [*] Alessia [*] in asteptarea [pegeam] [ruga]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Am vazut poze frumoase cu copilasi frumosi la serbare, in zapada, la petrecere [olala] Vroiam sa va urez de pe acum Un Craciun nemaipomenit la toata lumea, plin de liniste si bucurii, sa ne bucuram de dovlecei si ei pe noi, iar noi sa ramanem la fel de bune. Va pup de la un cap la altul! [pup] Noi ne pregatim de plecare..mergem in Austria pentru o saptamana, petrecem Craciunul acolo in patru, in zapada. Din pacate, s-a pomenit tocmai acum sa ninga in Anglia tare tare, se merge tare greu si multe zboruri sunt anulate, dar stam in Gatwick in noaptea astea sa nu le chinui pe fete la noapte cu trezitul si drumul in masina. Va pupam! Cristina cu [url="http://lbyf.lilypie.com/OQJU.png"]Lilly Elisa (27.10.2003)[/url] si [url="http://lb1f.lilypie.com/mZkN.png"]Ruby Elena (14.09.2009)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alex25
Hello dragele mele![pup] Sa inteleg ca toata lumea se pregateste intens pentru Craciun? Daca da, nu pot decat sa ma bucur si sa va doresc spor la treaba.[8D] ---------------------------------------------- Alex, mami de [*] Alessia [*] in asteptarea [pegeam] [ruga]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Da, si eu ma pregatesc de Craciun intrebandu-ma daca am facut bine aseara sa refuz internarea. Matei are o laringita urata si e pe antibiotic, un antitusiv care cica nu se da sub 2 ani si aerius. Imi este tare frica si ma gandesc ca poate mai bine ma internam, ca macar acolo ii faceau aerosoli pe langa antibiotic. [bang] mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007 Doamne ajuta pe toata lumea! Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diamar78
Citat:
citat din mesajul lui alex25
Hello dragele mele![pup] Sa inteleg ca toata lumea se pregateste intens pentru Craciun? Daca da, nu pot decat sa ma bucur si sa va doresc spor la treaba.[8D] ---------------------------------------------- Alex, mami de [*] Alessia [*] in asteptarea [pegeam] [ruga]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Da, si eu ma pregatesc de Craciun intrebandu-ma daca am facut bine aseara sa refuz internarea. Matei are o laringita urata si e pe antibiotic, un antitusiv care cica nu se da sub 2 ani si aerius. Imi este tare frica si ma gandesc ca poate mai bine ma internam, ca macar acolo ii faceau aerosoli pe langa antibiotic. [bang] mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007 Doamne ajuta pe toata lumea! Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)
Of, [pup] imi pare tare rau ca e bolnavior Mateiutul. Sa-ti trimitem cate un [pup] si o [grup] ca sa nu fii singura in ganduri. Tu nu ai aparat de aerosoli sa-i faci acasa? ___________________________________________________________________________________________ Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009) "... ce nebunie e sa judeci pe altii dupa tine insuti..." (Goethe)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diamar, adevarul este ca in cazul laringitelor, aerosolii fac adesea minuni; oare nu ai putea merge la spital doar pentru sedinte de aerosoli? ar fi grozav daca ai putea; si tusea cum este? seaca? Alex, mami, hai sa-ti spun cum ma pregatesc eu de Craciun[cubrad]...ia, mi-am cumarat niste seminte de flori, plus de patrunjica si busuiocel si daca ma invrednicesc zilele astea sa le pun in pamant, in 10-15 zile va arat recolta..si nu, nu tin jardinierele-n casa[8D] Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diamar, cand a avut Emma laringita, medicul i-a facut imediat o injectie cu dexametazona ca sa elibereze caile respiratorii. Mi-a zis ca laringita e urgenta medicala pentru ca se poate sufoca copilul. Nu vreau sa te sperii, dar urmareste-l mereu, dormi langa el noaptea. Mie mi-a recomandat neaparat aerosoli cu dexametazona si adrenalina, de 3 ori pe zi. Antibiotic nu mi-a dat. Poate reusesti sa cumperi un aparat din asta de aerosoli, sau sa imprumuti de la cineva. E tare, tare bun. Multa sanatate! Techila, superbe pozele!!!! Cum stai cu banutii? S-au strans sau mai este? Caruciorul a sosit? Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) [8**] ) [url="http://community.webshots.com/user/anya_75"]POZE[/url] [url="http://picasaweb.google.com/101644058848322084181"]POZE NOI[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, cred ca devin nesuferita laudandu-ma cu clima de aici; adevarul este ca imi cam place. Nu stiu cum ar fi a la long..sa nu mai vad zapada, sa nu mai fac oameni de zapada, fara saniuta si tzurtzuri la streasina...dar deocamdata ma bucur! accept si o iarna cu mult soare in viata mea. Asteptand [url="http://www.youtube.com/watch?v=OKsIAxniJsU&feature=BF&list=PLC1BA975BF822923B&index=3"]Craciunul[/url]... Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diamar78
Citat:
citat din mesajul lui alex25
Hello dragele mele![pup] Sa inteleg ca toata lumea se pregateste intens pentru Craciun? Daca da, nu pot decat sa ma bucur si sa va doresc spor la treaba.[8D] ---------------------------------------------- Alex, mami de [*] Alessia [*] in asteptarea [pegeam] [ruga]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Da, si eu ma pregatesc de Craciun intrebandu-ma daca am facut bine aseara sa refuz internarea. Matei are o laringita urata si e pe antibiotic, un antitusiv care cica nu se da sub 2 ani si aerius. Imi este tare frica si ma gandesc ca poate mai bine ma internam, ca macar acolo ii faceau aerosoli pe langa antibiotic. [bang] mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007 Doamne ajuta pe toata lumea! Fereste-te de rau si fa bine, cauta pacea si o urmeaza pe ea.(Psalmul 33:13)
Salut! Nu stiu cum sunt spitalele la voi dar, aici prietenele mele care au fost internate cu bebicii s-au intors cu enterocolita de fiecare data. Gasesti aparat de aerosoli la sensi blue cu 250 ron si e foarte usor sa-i faci acasa. Intradevar se simt ameliorari dupa fiecare sedinta. Tudor a avut laringita cand avea 6 luni si i-am tratat-o acasa. Cat timp nu are tratament injectabil si starea lui nu e grava cred ca cel mai bine-i e acasa. Ei acum nu stau locului, pun manutele peste tot... Sanatate multa! Mamica iubitoare de [url="http://lb2m.lilypie.com/xo5bp2.png"]Tudor Mihai[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=pxu_ILTuY8E"]asteptand [/url] [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diamar ce rau imi pare ca e bolnavior Matei. Din cate stiu cu laringitele nu prea e de glumit, si tratamentul principal sunt aerosolii. Ar fi bine daca ai reusi sa faci rost de un aparat si sa ii faci acasa, asa scapati de spital. Multa sanatate. Dana cred si eu ca incepe sa iti placa.[:D] Crystina concediu placut. ---------------------------------------------- Alex, mami de [*] Alessia [*] in asteptarea [pegeam] [ruga]Da Doamne sa fim sanatoase![ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...