Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

a, da? si eu cand credeam ca scap. asta sa fie tot neajunsul.impt e rezultatul, prin ce treci pana acolo chiar nu mai are importanta. da voi ati luat ceva vitamine pana la punctie?am vazut ac fetele au mai luat omega 3, vit e. bine, acid folic o sa ia dupa dar ar mai fi ceva care sa ma ajute pana atunci?sau sa-l intreb pe domnul D? a, si singurul embriolog care exista la biogenesis, e domnul din grecia, nu, nu mai stiu acum exact cum se numeste dar l-am cunoscut la prima vizita la clinica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sadic a fost ranjetul de final Cata... Dar m-a facut sa zambesc dupa ceva timp. Eu sunt tare depresata zilele-astea, vreau sa cred ca de la hormoni mi se trage, ca motive serioase n-am. Plang din senin si parca mi s-au inecat toate corabiile. Tot de la dezechilibrul hormonal am o groaza de pete/bube pe fatza de am ajuns ieri la dermato si apoi la farmacie dupa tot felul de creme. Sper sa ies la lumina, ca anul asta mi-l doresc mai bun ca cel care a trecut. Inca ma mai gandesc daca sa merg la sfarsitul lunii sa vorbesc cu dr D sau sa mai astept o luna. Cata, tu dupa cat timp de la un FIV la altul ai actionat? Eu am atatea intrebari! De exemplu, nu stiu cand ar fi oportun sa-mi refac analizele, inclusiv eco, astfel incat sa fie concludente. Chiar asa depresata cum sunt, eu va citesc in fiecare zi, e ca si cum as respira. Si tin pumnii fetelor care se pregatesc de FIV in ianuarie, bafta multa si sa fie cu noroc de data asta! Va pup pe toate si va doresc un An minunat[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rock un pupic sa nu mai fi asa depresata [pup]Vin ele si zilele bune , ai sa vezi. Esti o fata prea buna [flo] Eu as face analizele inainte sa incep protocolul, adica cand as lua prima pastilutza de ac sa am toate analizele facute. Filipac Si ingeras voi trebuie sa dati startul cu beta mari in anul asta [pup] Catalina [pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianaady [pup] si eu! Clar ca voi avea analizele inainte de protocol, vroiam doar sa stiu cand as putea sa incep sa mi le fac, la cat timp dupa avort. Parerile sunt impartite, unii zic ca ar trebui sa las sa treaca 3 cicluri normale... parca n-as astepta atat... Filipac [pup], ingeras [pup] aveti grija sa fie cu ochi [olala][olala][olala] La fel si pentru celelalte fete cucuiete care incep anul cu mari sperante [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rock - eu as spune min 6 luni..... Pe scurt. Pe 28 iunie 2008 pierdeam sarcina.....la sfarsitul lui iulie eram in Grecia la scos placente putrezite....facusem septicemie, cei de aici au uitat de placente, la sf. nov aveam ET. Nu eram gata cici fizic nici psihic.Plangeam aiurea, din nimic,stateam de vorba si ma pocnea plansul....a fost cumplit. Dr. D m-a rugat sa intrerupem stimularea,,,nu am vrut. Dupa punctie am facut hemoragie interna. Test sarcina pozitiv. La 8-9s sarcina oprita in evolutie. Pe 24 dec faceam curetaj. Al 2 lea pe 2008. Fara nici o explicatie....doar ca nu eram pregatita. Stiu ca esti contra cronometru dar nu te grabi. Apuca=te cand simti ca esti pregatita. Psihic si fizic. Stiu prin ce treci...si te rog sa ma crezi. Chiar stiu. Stiu cat poate sa doara si cat dor si cata durere te cuprinde....cat iti doresti s se intample din nou....dar ia-o usor.[pup] Va pup si eu si tare ma bucur ca mai scoateti nasul la lumina. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult Cata [pup] Sper sa treaca repede astea 6 luni si sa-mi revin. Asa spunea si dr care mi-a facut chiuretajul dar am zis ca e ea precauta. Totusi cred ca trebuie sa se limpezeasca apele in corp si suflet, plus sa se restabileasca echilibrul hormonal, ca de acolo ni se trag toate. Nu ma gandeam ca o sa fie atat de complicat, ca nu te poti controla, e ca si cum n-as fi eu cateodata... Dar asta e, trebuie sa trec si prin asta. Va pup din nou [pup], ne vedem si maine aici[pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup si eu pe toate si va doresc un 2011 de vis sau de film cu happy end! Eu am inceput serviciul si intru mai rar, insa nu pot sa nu impart cu voi o intamplare, hai sa ii zic haioasa desi........doare, ustura si produce lacrimi:la servici toate colegele au bebe, care de 4 luni care de 8 ani si care gravida (cica anul trecut din 2 in 2 saptamani au anuntat 4 ca sunt gravide). Stau fata in fata cu o gravida de 5 luni care bea o cana de apa toata ziua, mananca 8 sarmale si nu vrea sa auda de fructe..... Si vine intrebarea:''dar tu?'' Pai io....nu am, desi as vrea, dar mai tb sa astept, sa sper intr-o minune....... Mi s-a sugerat sa incerc o ''inseminare in vitro''..... Fetelor ma busise si rasul desi in suflet aveam o durere imensa si imi venea sa zic....din pacate sunt tabacita de fiv si nu ''inseminare in vitro...." Asa ca un ochi plange, unul rade.... Rock, draga mea,te imbratisez cu drag, fii puternica in continuare, ai dovedit-o! Restul suratelor, va pup cu drag si va doresc tot binele din lume.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...