Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare,

abia acum am ajuns si eu acasa la mine.

mie mi-a ieist 10 estradiolul dar dozele is mult mai mari la mine ca eu am fsh maricel- deci am inceput cu 225 de fiecare. din fericire spermograma a iesit bine si macar cu asta suntem linistiti. estradiolul de azi e 25 tot dupa 2 zile si mi-a marit dozele la 300 de fiecare.

tu cum te simti de la ele ingeras- pe mine in afara de faptul ca a inceput sa ma doara locul injectiilor n-am inca nici o treaba. da tusesc in continuare si maria a zis ca n-am voie decat paracetamol si leacuri babesti.asa ca eu ca beau ceai de ridiche neagra, propolis, ceai de catina. oricum decat sa iau pastile e mai bine asa dar mi-e teama sa nu se agraveze.

maria mi-a mai zis ca fac joi un test de nu stiu ce - un fel de simulare de transfer. ce e asta?

pup toata gasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui filipac1979
salutare,abia acum am ajuns si eu acasa la mine.mie mi-a ieist 10 estradiolul dar dozele is mult mai mari la mine ca eu am fsh maricel- deci am inceput cu 225 de fiecare. din fericire spermograma a iesit bine si macar cu asta suntem linistiti. estradiolul de azi e 25 tot dupa 2 zile si mi-a marit dozele la 300 de fiecare.tu cum te simti de la ele ingeras- pe mine in afara de faptul ca a inceput sa ma doara locul injectiilor n-am inca nici o treaba. da tusesc in continuare si maria a zis ca n-am voie decat paracetamol si leacuri babesti.asa ca eu ca beau ceai de ridiche neagra, propolis, ceai de catina. oricum decat sa iau pastile e mai bine asa dar mi-e teama sa nu se agraveze.maria mi-a mai zis ca fac joi un test de nu stiu ce - un fel de simulare de transfer. ce e asta?pup toata gasca
align="right" id="quote2">Eu am inceput cu Puregon 75 si Menopur 75, acum sunt pe Puregon 75 si menopur 150. Oricum, importante sunt rezultatele. La FIV-ul facut la Giulesti, dupa 5 zile de GonalF 150/zi am avut estradiol 98, cand mi-a marit doza, adaugandu-mi si 75 de Menopur. Din 11 foliculi initial, am avut 10 de dim apropiate, 9 ovocite, 8 bune, 6 blasto, deci se poate. Joi facem estradiol, eco si cateter test, adica iti introduce un cateter ca cel pe care ti-l introduce cand se face ET-ul, ca sa vada daca il suporti, cat intra, care e traiectoria etc, sa stie de unde pleaca la ET, sa nu existe pb.Cataid="red">, pupa maimutza zambitoare [:D]Ingeras, mami de MayaMaya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...5 sarcini pierdute 5-8 sapt1 extrauterina1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor bafta azi ! Sa veniti cu vesti bune Filipac si Ingeras [pup]

Luca eeee si mie imi este dor, nici nu stiu cand a trecut mai mult de 7 luni de la fiv...incredibil cum trece timpul asta. Din pacate nu stiu cand oi mai putea incerca norocul la FIV [bang]

Catalina [pup]

 

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009 id="Tahoma">id="size1">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor am si eu o intrebare :

cat ati luat tratamentul de sustinere ?pana in ce saptamana ?

si cum a fost scos ?

 

stiu k se scoate treptat , dar cum mai exact ?

 

 

Ingeras , Filipac .......asteptam vesti [:D] !

id="Comic Sans MS">id="size3">id="purple">

 

[gravi] 8 + ........ cu [am] id="purple">id="Comic Sans MS">id="size3">

 

 

Bebeid="Comic Sans MS">id="purple">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !!!!!!

Un an nou mai bun si roditor tuturor !!!!!!

catalina , adrianady [pup][pup]

ingeras [pup]

Doamne Ajuta !!!!!!!

Multa , multa bafta iti doresc din tot sufletul !!!

filipac

multa bafta , sa fie incercarea norocoasa.

Am vazut ca iei 300 unitati din fiecare [alcool][alcool]

adica 300 ui gonal + 300 ui merional?

 

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi id="size1">id="teal">id="Tahoma">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...