Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata si la multi ani!un an cu cat mai multe bucurii si in primul rand cu cat mai multi bebeii! Ingeras, da ne vedem pe 7. spor la injectat! Arianna - felicitari pt inimioara si sarcina usoara in continuare! Rock - multa putere iti doresc si sa ai incredere in doamne doamne! Catalina - clar trebuie sa fii pregatita cu panaramele, ca ne asteapta un an f bun. eu ma descurc din ce in ce mai bine cu injectatul dar mi-am facut si o vanataie si m-am taiat si la un deget intr-o fiola, dar fara sacrifici n se poate ajunge nicaieri. da abia am un motiv sa-l pun pe sot sa ma ajute, ca acum mi's invalida :p iar mesajele si telefoanele pe care le tot primesc de la biogenesis cu indicatii ma incurajeaza f tare. nu stiu, simt ca cuiva chiar ii pasa, ca suntem o echipa la chestia asta. o zi frumoasa va doresc si va imbratisez pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Arianna_M
Neatza , Adriana , Filipac ....multumesc ....va doresc sa va vedeti visul cat mai repede indeplinit. Succesc fetelor pt ianuarie , Ingeras , Filipac si care mai sunt [flo] [gravi] 7 + ........ cu [am]
[pup] [pup][pup] Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 5 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragutelor LA MULTI ANISORI , sa ni se indeplineasca cea mai arzatoare dorinta[pup][flo] pt ca de fiecare data cand zic hop apare ceva care imi amesteca planul , vin si eu cu rugamintea sa-mi spuneti asa ca pt gospodine , care este cursul unui FIV: 1.cat dureaza si cand incepe (cam in a cata zi de cm ) inhibarea (AC m-ar interesa cel mai tare ) 2. cat dureaza si cand incepe stimularea stiu ca fiecare caz e particular, si stiu ca voi prim schema de la dl dr insa trebuie sa corelez FIV cu un eveniment care presupune plecare din bucuresti va pupa fata dulce
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
buna dragutelor LA MULTI ANISORI , sa ni se indeplineasca cea mai arzatoare dorinta[pup][flo] pt ca de fiecare data cand zic hop apare ceva care imi amesteca planul , vin si eu cu rugamintea sa-mi spuneti asa ca pt gospodine , care este cursul unui FIV: 1.cat dureaza si cand incepe (cam in a cata zi de cm ) inhibarea (AC m-ar interesa cel mai tare ) 2. cat dureaza si cand incepe stimularea stiu ca fiecare caz e particular, si stiu ca voi prim schema de la dl dr insa trebuie sa corelez FIV cu un eveniment care presupune plecare din bucuresti va pupa fata dulce
Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert Einstein
Aproximativ, cu mentiunea ca fiecare tratament este personalizat: - 1 luna inainte AC (daca nu cazi exact pe ciclul lor) - din ziua 21 a ciclului, incepi Diphereline 0.1 - astepti CM urmator; - ecografie (cam ziua 5 a CM) - la o zi dupa ecografie, incepi stimularea, care dureaza 10-12 zile, dupa caz; - injectie Pregnyl; - la 36 ore dupa Pregnyl, puntia; - la 48-72 ore dupa punctie, ET-ul (sau la 5 zile blasto, dar nu la Biogenesis); - la 10-12 zile dupa ET, beta pozitiv :) Bafta! Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 5 sarcini pierdute 5-8 sapt 1 extrauterina 1 FIV nereusit (6 blasto AA)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...