Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

rasy eu am facut fiv la Szeged dar la doctorita, -in a doua zi de CM eco+ analize sange si prescrierea tratamentului ptr. stimulare +inhibare+ vitamine si tot sirul de medicamente. -in a 4 zi de CM eco+analize sange , diminuarea/marirea dozei de tratament. -in a 5 zi eco -in 6 zi eco+sange, diminuare/marirea dozei -in 7 zi eco -in 8 zi eco+sange acum se stabileste ziua punctie( este in functie de fiecare organism cum reactioneaza) daca mai este nevoie de tratament se mai continua , daca nu iti spune cand sa faci ovitrelul. Au fost fete care au facut pana in ziua 11-12 de CM stimulare +inhibare, eu am facut doua FIV-uri si au fost total diferite , nu au fost la fel nici la tratament si nici la perioada de stimulare. Dupa punctie ET se face in functie de cati embrioni ai si calitatea lor, poti face ET la 3,4,5 zile . Eu am stat in Ungaria(nici sa fi vrut nu aveam cum, fiindca trebuia sa fac 900 km) la Gyongyi (Atelocin74 pe DC) personal m-am simtit foarte bine, daca nu era ea si Doru aveam sa inebunesc, nu este usor sa stai printre straini si tu sa nu intelegi o vorba in ungureste + ca mai sunt fete din romania cu care te mai plimbi. Trebui sa ei in calcul si timpul petrecut la clinica, in zilele in care ai eco+analize se asteapta suficient de la 7,30 pana la ......cand intri. Succes mult[flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laura, acum cand am facut AMH-ul nu am mai facut si hormonalele din zilele 2-3 ale CM. Nu cred ca mai are rost, dupa aflarea raspunsului la AMH. Insa anul trecut, FSH-ul l-am facut de 2 ori, odata in iunie-iulie, cand mi-a iesit 13, dupa care in octombrie, inainte de a incepe FIV-ul cu Zadori, valoarea a fost de aproape 6 (cred ca 5.93). Oricum, este in regula daca Zadori ti-a spus ca nu este nevoie. Eu anul trecut nu stiam de acesta analiza. Bafta multa iti doresc, sa fie FIV-ul norocos. Pupici la toate fetele [pup] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, sunt noua pe acest forum dar va urmaresc de ceva vreme. Incepand cu data de 1 IAN incep stimulrea la dr. Zadori. Rugamintea mare este sa-mi explicati si mie cum se fac acele injectii in burtica. Va multumesc frumos. Rasy scuze n-am inteles exact la ce clinica mergi?....speram sa fi la Zadori sa ne intalnim::)) ____________________________________________ "Nu te agita atât, lucrurile cele mai bune se petrec atunci când le astepti mai putin." Gabriel Garcia Marquez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui atelocin74
tanoo , denisa [flo][flo] Craciun Ferici ! TUTUROR iar anul 2011 sa va implineasca visurile !!!! [loveyou] gyongyi [url="http://community.webshots.com/user/marko_loli"]Badyguarzii & Florile[/url]
[pup][pup][pup][flo][flo] [gravi] +35 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga] AMR 8z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...