Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

adipapazi[pup] avem lapte, dar ei nu au forta sa l suga pe tot, mai mulgem, mai dam o completare, dar la san ii pun mereu deocamdata mancam si dormim, dorm unul langa celalalt in patutul lor se trezesc separat sau ii trezesceu sa le dau sa pape sa dea DD sa fie ca pana acum, cumintei si mancaciosi stiu, ca pe masura ce cresc o sa stea mai mult treji azi noapte au dormit de la miezul noptii pana la 6 dimi pupici si an nou cu bucurii! mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, pe 27 decembrie a venit si fetita mea pe lume, asa ca semnatura mea s-a adeverit pana la urma! A avut 3100 gr, 51 cm si scor apgar 10. dr zice ca a mieunat imediat ce a scos-o! E minunata, ma uit la ea si nu imi vine sa cred ca e a mea! Evident ca imi dau lacrimile f des de fericire! Si ce m-am mai stresat! M-am temut de toate bolile pamantului , (am disperat cateva fete de aici de pe forum pe perioada sarcinii), dar pana la urma totul s-a terminat cu bine. Va urez numai reusite in 2011! Sa obtineti sarcinile mult dorite care sa se finalizeze cu bebelusi sanatosi! [gravi] 37+ [fetita] incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamaryllis, sa-ti traiasca minunea! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de ea! [pup] Am intrat sa va urez un An Nou cu sanatate si multe reusite! Sa va dea Domnul sa vi se implineasca dorinta cea mare! [flo] Noi suntem bine. Nicholas creste si ne minuneaza pe zi ce trece cu cat e de scump si de destept. [:D] Nu am reusit sa citesc din urma, dar sunt altaturi de voi in continuare. Daca aveti nevoie de vreun sfat de la mine, astept emailurile voastre. E cel mai sigur asa. Va pup! Laura [mamica] de [copil] Nicholas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tamaryllis FELICITARI !!! sa va dea DD sa fiti cei mai ferciti parinti alaturi de printesa voastra, iar ea sa fie fericita si sanatoasa.[pup]
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit,1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor care va ocupati de prima pagina, daca doriti sa modificati in dreptul numelui meu coonform semnaturii. Va multumesc.
''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans
Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit,1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational MTHFR A1298C heterozigot, cardiolipina pozitiv, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot Tratament: femibion 1/zi,folowise 1/zi,acid folic 5mg/zi,magneB6 2/zi,aspirincardio 100mg/zi(sau aspenter75),glucophage 1500mg/zi,Clexane 0,4/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor si un an nou cu sanatate si bebei!....am o intrebare pt cele care au facut stimulare....daca in timp ce ati facut stimularea vi s-a recomandat sa nu faceti sport? eu sunt la faza injectatului si de obicei merg la sala de 3 ori p saptamana. bineinteles k la ultima vizita la medic am uitat sa intreb daca e bine sau nu sa fac efort fizic....daca aveti careva habar de chestia asta va rog sa ma lamuriti....multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tamy,felicitari...sa cresteti mari si sanatosi. tannoo,felicitari pentru samburel-ca pe tine nu am apucat sa te felicit.sa ai grija de fata[flo] va doresc tuturor un 2011 numai cu vesti bune,cu impliniri si sanatate maxima. va pup. io-s mai ocupata in perioada asta pe la munci...tre' sa ajung si la Buda pentru cariotip-mi-am propus sa ajung pe la jumatatea lunii,acu sa vedem daca-mi si iese...intre timp am descoperit ca am si un prediabet de tip 2 cu care am inceput sa ma distrez-adica sa tin regim...in rest...toate bune si frumoase. [:D] ____________________________________________________ 3 sarcini extrauterine FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A 3 FIV-uri nereusite 1 FET nereusit urmeaza FET 2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...