Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

Draga Lyette, ai incercat sa faci o consultatie si la un cabinet privat?... doar asa de dragul comparatiei, avand in vedere ca faci o investitie de 2500 de Euro. Oricum din punctul meu de veedere nu condittiile si confortul meu personal sunt esentiale, ci rata de succes a clin icii (si aici poti sa-i intrebi direct procentul de reusita in nasteri de feti vii). Parerea mea personala ca increderea in echipa de medici si comunicarea cu ei este esentiala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu mai stiu cine intreba de cariotip(parca rozali) preturile depind de la o clinica la alta. De ex: Bios-1900 RON (microdeletii si cariotip sot)-se lucreaza in Italia Genetic Lab-400 RON(cariotip) Budapesta -parca vreo 60 sau 80 de euro(cariotip) Nu va mirati ca am facut de atatea ori pt ca a fost nevoie in sensul ca la Bios a iesit cariotip anormal (cu multe anomalii) iar pt o verificare am repetat la Genetic Lab e si acolo surpriza cariotip normal asa ca Dr Kovacs a zis ca el are incredere in lab lor si sa le facem si acolo -rez=cariotip normal. Si asa am ajuns la concluzia ca nu neaparat daca dai mai multi bani primesti si calitate. Va pup si multa bafta celor aflate in focuri [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lelu
mirela2, kemskaia va multumesc mult pentru raspunsuri kemskaia, as vrea sa tinem legatura, deoarece sigur o sa mai am intrebari pentru tine, eu fac un tratament pentru endometrioza iar in februarie o laparo la care o sa incerce sa ma curete, dupa care trebuie sa incep pregatirile pt FIV, deci in primavara va trebui sa o fac si ma gandeam sa incerc la Szeged, nu stiu la ce doctor dar tot aud de Zadori... mai am o intrebare, cum comunici cu doctorul? stie romaneste? ai putea sa-mi dai adresa lui de mail?Analizele a trebuit sa le traduci? multumesc
lelu, sigur tinem legatura, voi fi pe aproape[:)] noi am mers la Zadori la recomandarea unei prietene care a avut 2 FIV'uri reusite cu el si care a aflat f multe despre el de pe acest forum!! adresa lui de mail cred ca apare si pe prima pagina, jzadori@gmai.com vorbeste engleza f bine si clar, nu stie romaneste, dar mi'a zis odata ca intelege cate ceva [:)] eu i'am scris mail in engleza si, o perioada, am comunicat cu el pe mail. analizele nu e nevoie sa le traduci, cred ca a vazut destul de multe pana acum si le 'descifreaza' daca nu te descurci cu engleza, exista traducatoare[:)] iti doresc multa bafta! stiu ca e tare 'pacatoasa' endometrioza asta. prietena care m'a indrumat la Zadori a avut mult de tras cu boala asta... succes tuturor! [pup] Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kemskaia asa e, era adresa pe prima pagina [alcool] sa inteleg ca prietena ta a avut endometrioza si a reusit doua FIV cu Zadori? asta e o veste buna pentru mine [:)] prietena ta mai activeaza pe forum? as fi vrut sa citesc mesajele ei (daca sti userul cu care activa eventual) sigur am de aflat multe de la ea. abc salutari si de la mine [pup] o zi faina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi merge pentru a doua incercare la Budapesta, ca si prima data. Probabil ca o sa te intrebi de ce nu Szeged, acesta fiind mult mai aproape si mai la indemana. Si eu inca ma intreb [:D] , initial am plecat pe ideea de Szeged, dar mailuri am trimis si la Szeged si la Budapesta. De la inceput am comunicat mai bine cu dr Kovacs decat cu dr. Zadori. Oricum nu asta a fost hotarator. Decizia finala am luat-o dupa ce am vazut clinica de la Budapesta si am stat de vorba cu dr.K. fata in fata. Fara sa stiu cum e la Szeged sau in alta parte, am hotarat ca acolo imi place si nu voi mai cauta altceva.
Citat:
citat din mesajul lui kemskaia
tu mergi la Szeged? Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lelu, fata nu mai activeaza, nu mai are timp....are 2 copii mici, de 2 ani jum si de 6 luni [:)] a fost la Zadori(1 FIV nereusit si apoi ambele sarcini au fost ET cu embrioni criogenati) userul parca e popica78, dar eu stiu ca n'a fost prea activa pe forum, insa au ajutat'o f mult fetele de aici cu info a, si are endometrioza, nu s'a vindecat (sper sa nu gresesc) tinem legatura [pup] Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rozali Nu pot sa compar clinica aceasta decat cu Polisano, Sibiu. Acolo am facut o inseminare artificiala. Acolo am mers fiindca o cunostinta a avut succes, iar in Ungaria la fel. E foarte greu sa decizi in care clinica sa mergi. Daca ai putea vedea cu ochii tai ce se intampla in laboratoare, cabinete..... Ei zic ca reusita este de 25/30% la acea clinica din Budapesta, dar ce dovezi pot avea? Singurul lucru clar este ca doamna pe care eu o cunosc este insarcinata, cea care a indrumat/o spre acea clinica are un baietel de 5 ani conceput acolo, iar pe internet am intanit o doamna care a ramas insarcinata prin inseminare artificiala acolo. Pe un forum unguresc am primit raspuns de la alta doamna care avea un copil conceput prin fiv acolo si alti doi, dupa aceea, pe cale naturala. Daca as avea mai multi bani as merge la Viena. Ma intreb daca imi ofera intr/adevar mai mult decat Sibiul si nu prea pot sa gasesc un raspuns.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...