Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
Samira[q]imi pare nespus de rau! Am intrat special sa citesc rezultatul tau pozitiv. Nu ma asteptam..... Ma bucur nespus ca esti atat de optimista si ar fi bine daca multe dintre noi am lua exemplul tau. Din pacate este greu. [pup][pup] Tannoo[flo] Ce faceti? Nu am prins ideea cu reintregirea familiei, cred ca nu am citit eu foarte atent. Fetele care mergeti la Zadori, parca Laura40, daca am retinut bine si daca am inteles bine, ai 41 de ani, da? Si inca o fata, dar nu am retint, de aceeasi varsta. Intrebare...v-a cerut cumva sa faceti AMH? Va intreb, pentru ca eu anul trecut in noiembrie (aveam 39 ani) am facut un FIV cu el si nu mi-a cerut aceasta analiza. Am aflat de ea dupa FIV. Am facut-o anul asta, in octombrie, si se pare ca, conform rezultatului, nu prea am sanse la un FIV cu ovocitele mele. Parerea mea este sa va faceti aceasta analiza inainte, daca nu cumva ati facut-o. Scuzati-ma daca supar pe cineva, insa eu cred ca daca anul trecut faceam aceasta analiza inainte, macar vedeam in ce stadiu eram (si probabil valoarea ar fi fost ceva mai mare, insa tot o valoare proasta). Bafta multa va doresc! Pupici la toate fetele [pup] Adriana
Ceau! Eu am mai facut un fiv la Timisoara inainte si am fost si la Polisano la Ispasoiu si am intrebat daca trebuie sa fac amh.Toti au spus ca nu avand in vedere ca fsh -ul meu e in jur de 6-6,8 si au spus ca nu are cum se fie amh rau la asa un fsh.Pe Zadori l-am intrebat si la fel a spus si el .Nu stiu ce sa zic .Tu cat ai avut fsh in momentul in care amh a iesit prost?Nu ai obtinut foliculi plini??? Eu am avut din 5 foliculi 4 plini cu ovocite si s-au fecundat 3 , Te pup! La restul fetelor le transmit Craciun fericit si anul 2011 sa va aduca ce va doriti voi cel mai mult :copilasii mult asteptati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am fetelor o problema...dupa cum am scris mai demult, o sa incep cu inseminarile la Peter Kovacs. As vrea, chiar pe urmatorul ciclu. A vorbit sotul cu PK pe mail. In primul mail imi scrie sa iau Menopur z3-z7 apoi eco in z10. Sotul ii da replay, sa il intrebe daca avem nevoie sa aducem analize hormonale de z2. PK raspunde, ca nu, sunt recente cele pe care le am, si sa incep tratament z3-z7 cu Clomiphene Citrate 50mg. Acum eu am citit, si asta ar fi acelasi lucru cu Closty (care mie mi-a afectat urat de tot endometrul, la 2 incercari stimulare - lucru pe care i l-am mentionat lui PK). Si eu acu ce sa fac, iau si si, oare PK o fi incurcat borcanele, si mi-a zis odata una, alta daca alta (mail-urile au fost date in zile apropiate) Uff ce ma enervez, nici nu am inceput procedura, si ma pierd in raspunsurile lui, cu toate ca sotul ii scrie in magiara, sa nu fie vreo problema de comunicare (si stie la perfectie maghiara, a facut si la scoala, si pe deasupra si lucreaza in Ungaria).
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rozali Ai fost la Budapesta? Eu acolo am fost miercuri, iar in toamna am facut o inseminare la Polisano, Sibiu. Division of Assisted Reproduction (Head: Professor Janos Urbancsek MD, PhD, DSc) Departament of Obstetrics and Gynaecology SEMMELWEIS UNIVERSITY FACULTY OF MEDICINE Baross utca 27, H-1088 Budapest, Hungary; tel/fax:+36-1-266-01-15 e-mail: urbajan@noi1.sote.hu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns Gabi. La Sibiu e vreo 2000 euro icsi, iar medicamentele 1000 euro, iar la Budapesta 300 euro analize hormonale si consultatie + 1300 icsi+ 600 euro medicatia(la care se adauga costurile drumului vreo 350 euro fiindca trebuie sa mergi de patru ori / intalnire initiala, analize, procedura in sine si cazare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GabiB. Multumesc pentru raspuns si sugestii. Poate gasesti timp sa imi dai mai multe detalii despre clinica la care ai fost tu. CAT TE-A COSTAT PE TINE MAI EXACT? La Sibiu e vreo 2000 euro icsi, iar medicamentele 1000 euro, iar la Budapesta 300 euro analize hormonale si consultatie + 1300 icsi+ 600 euro medicatia(la care se adauga costurile drumului vreo 350 euro fiindca trebuie sa mergi de patru ori / intalnire initiala, analize, procedura in sine si cazare)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...