Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

Madalina, Ai o singura solutie, sa trimita sotul tau inca un mail, in care sa lamuriti neintelegerea. E posibil ca atunci cand ati intrebat de hormonale, sa se fi uitat inca o data peste dosarul tau si sa fi regandit tratamentul. Nu se va supara cu siguranta, si chiar daca ar face-o, e mai important sa fii sigura ca faci ceea ce trebuie. Multa bafta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
Tannoo te rog sa ma scuzi ca am fost indiscreta. Am uitat ca aici se mai formeaza si "grupuri"?! In plus m-am gandit ca daca amintesti de acest lucru aici, la subiect, este stiut de toate fetele. Eu sunt bine. Salutari lui Betty. [flo] Adriana
nu am amintit de nimic,tu ai spus ca ai pierdut partea cu reintregirea familiei[:-@]; iar asta e un subiect pe care eu nu vreau sa il dezvolt aici acum[:D]; asa ca nu ai de ce sa iti ceri scuze; nu ai fost deloc indiscreta[:)]; ma bucur ca esti bine; salutarile ti se intorc, inzecit[flo] [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rozali77
fetelor care ati fost sau mergeti la Zadori,cum a decurs partea de comunicare.? Nu ma refer la limba ci la disponibilitate, rabdare, timp alocat.
noi avem doua fiv la szeged cu zadori, ambele esuate; cu toate astea, iti pot spune ca partea de comunicare a fost excelenta(am vb in engleza);a raspuns la fiecare email si la fiecare telefon; timpul acordat a fost suficient pentru a avea raspunsuri la toate intrebarile adresate; explicatiile vin si fara sa i se adreseze intrebari;deci, nu ai de ce sa iti faci probleme in privinta asta; partea proasta este faptul ca nu se respecta ora de programare; probabil din cauza balamucului care s-a creat acolo, a aglomeratiei si a multor altor motive care vor fi descoperite de fiecare, pe parcursul "vizitei" la clinica... bafta multa! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lyette
GabiB. Multumesc pentru raspuns si sugestii. Poate gasesti timp sa imi dai mai multe detalii despre clinica la care ai fost tu. CAT TE-A COSTAT PE TINE MAI EXACT? La Sibiu e vreo 2000 euro icsi, iar medicamentele 1000 euro, iar la Budapesta 300 euro analize hormonale si consultatie + 1300 icsi+ 600 euro medicatia(la care se adauga costurile drumului vreo 350 euro fiindca trebuie sa mergi de patru ori / intalnire initiala, analize, procedura in sine si cazare)
La Viena, la Goldenes Kreuz (pt mine a fost FIV3): prima consultatie, cred ca 130 euro (aici nu mai stiu exact, ca am fost si la Wunsch in aceeasi zi) + drum cu avionul + masina de inchiriat tratament cu protocol ultrascurt, adica 3 eco+punctie+anestezie generala+laborator pana la embrioni de ziua 3 - 2600 euro, din care mi-au facut reducere 600 euro (cred ca la prima consultatie, proful s-a prins ca venim de la alta consultatie si ne-a promis reducerea...[:D]) medicamentele, partial din Ungaria, partial de la clinica, circa 800 de euro apartament Viena 2 saptamani 850 euro +alte cheltuieli: drum cu masina, cumparaturi, nu mai stiu... Si rezultatul, la semnatura Gabi+24 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am si eu o problema, la ultima lama mi'a iesit candida [bang] si stiu cat e de greu de tratat, reapare mereu...offf abia scapasem de ea [q] intrebarea mea este: dr accepta sa faca FIV avand aceasta infectie? o sa fac tratament, FIV'ul e programat in ianuarie, dar este candida un motiv de amanare??? a facut cineva FIV avand candida? va multumesc mult!! [pup] Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, kemskaia din cate stiu la protocolul de la Szeged exista inainte de punctie si doua ovule de Klion-D 100, banuiesc ca poate sa-ti dea mai multe zile si nu este nicio problema, cel mai bine scriei un email lui Zadori si vezi ce-ti recomanda, mai este timp sa faci un tratament inainte de inceperea protocolului. Klion-D se gaseste si in romania. [flo] Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp. Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kemskaia
buna fetelor, am si eu o problema, la ultima lama mi'a iesit candida [bang] si stiu cat e de greu de tratat, reapare mereu...offf abia scapasem de ea [q] intrebarea mea este: dr accepta sa faca FIV avand aceasta infectie? o sa fac tratament, FIV'ul e programat in ianuarie, dar este candida un motiv de amanare??? a facut cineva FIV avand candida? va multumesc mult!! [pup] Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Ai timp sa tratezi candida, poti lua Diflucan 150mg 1 comprimat la 7 zile. Tratam e din 2 comprimate . In paralel iei vaginal Gynophilus astea http://www.efarma.ro/products.php?id=3372 Sunt f bune pt protectie, contin exact bacteria care tb sa existe in vagin si ne apara de infectii.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)
Vine Mosu [cubrad]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti s-a prescris tramatent pentru candida? Inainte sa-l iei, de ce nu ceri parerea lui Zadori? In caz ca apare candida in urma unui examen bacteriologic, nu inseamna neaparat ca e nevoie de tratament. Acest microorganism nu e patogen, exista in flora normala, cel putin mie imi iese tot timpul si niciunul din medici, nici cel de aici, nici celalalt nu mi-au indicat vreun tratament. Si nici vorba sa se amane FIVul din motiv de candida, decat daca doamne fereste infectia e foarte grava.
Citat:
citat din mesajul lui kemskaia
buna fetelor, am si eu o problema, la ultima lama mi'a iesit candida [bang] si stiu cat e de greu de tratat, reapare mereu...offf abia scapasem de ea [q] intrebarea mea este: dr accepta sa faca FIV avand aceasta infectie? o sa fac tratament, FIV'ul e programat in ianuarie, dar este candida un motiv de amanare??? a facut cineva FIV avand candida? va multumesc mult!! [pup] Camelia mami de Vlad Andrei (14.12.2004) si aspiranta BB2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor! Sunt noua pe forum si ma bucur ca prichindeii mei ( Daria si Bogdan - 8 luni jumate' )imi dau un ragaz sa va scriu. Ma consider foarte norocoasa ca sunt mamica si am la activ un FIV reusit din prima la clinica Kaali din Debrecen. Daca aveti nevoie de informatii va stau la dispozitie cu cea mai mare placere. Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...