Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 122


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui naty76
Buna Iulia,sa ti traiasca cele doua minuni!Cu care medic ai facut fiv-ul?[pup] alla76,ce faci,cum te simti?[pup] [pup]si restul fetelor
azi mai bine ca am vazut delfinasul in uter. si suntem acasa [pk] hiperstimularea persista dar deja e suportabila. s-a mai retras din lichid si pot respira in voie _________________________________________ mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, am vazut pe prima pagina cateva reusite la clinica din Wels. Eu am lucrat o perioada in Wels, am si o prietena care sta la 50 km departare. Mai este cineva printre voi care-mi poate da mai multe informatii despre clinica, costuri, medici etc Multumesc
Gena PAI 1 homozigot 4G/4G + MTHFR C677T heterozigot + MTHFR A1298C heterozigot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, medicul meu la Kaali Intezet a fost Bodnar Bela si sunt foarte multumita de el, atat ca medic, cat si ca om. Vorbeste foarte bine engleza, ca eu nu stiu deloc maghiara si asa ne-am inteles. Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ,am vazut ca cunosti etapele pt.FIV poti sa-mi spui si mie in ce consta stimularea? Mentionez ca sunt programata pt eco si inceperea stimularii la dr.Zadori,seghet pe 7 ianuarie.Trebuie sa-mi iau concediu si sa ma stabilesc deja acolo? Am facut toate analizele necesare si chiar le-am repetat pe cele din din a doua zi de ciclu Pe cele din urma inca nu le-a vazut dr. Te rog ajuta-ma cu un raspuns, Multumesc anticipat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rasy
buna eu sunt noua pe acest forum poti sa-mi spui si mie in ce consta stimularea pt.fiv,trebuie sa-mi gasesc gazda?
Buna, protocolul meu de tratament a durat 2 saptamani, timp in care am fost la clinica de 5 ori ( cu tot cu punctie si embriotransfer ). In urma analizelor de la prima vizita mi s-a prescris tratament oral + injectabil, iar eficacitatea lui a fost verificata la fiecare vizita tot prin analize de sange. Tratamentul este personalizat, iar durata lui depinde de cum raspunzi. Unde vrei sa il faci, la Szeged, sau la Debrecen? Eu la Debrecen am fost, fiindca e destul de aproape de Oradea si nu a fost nevoie sa stau in gazda. Daca vrei sa mergi la Debrecen, poate ar fi bine sa iti cauti gazda, data fiind departarea de Herculane. Multa bafta si sanatate la fel de multa!!! .......... Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu etapele FIV pt. ca le-am parcurs.... Stimularea in cazul meu a constat in : - injectii subcutanate ( in burta ) DECAPAPTYL de 0,1 mg, 1 in prima zi, apoi jumatate pana inaintea punctiei cu 1 zi. - injectii subcutanate ( in burta ) GONAL F primele 2 zile cate 150 ml, a treia zi 75 ml, urmatoarele 3 zile 150 ml, cu 2 zile inaintea punctiei 75 ml, cu 1 zi inaintea punctiei pauza. - injectii subcutanate ( in burta ) OVITRELLE - 2 cu 2 zile inaintea punctiei - tratament medicamentos cu RUTASCORBIN 3X1/zi timp de 7 zile, apoi 3x2/zi pana la terminarea protocolului; MAGNEB6 2X1/zi timp de 7 zile, apoi 3x2/zi; ASPYRIN PROTECT 1/zi pana la terminarea protocolului; VITAMINA E 1 zi da, una nu, pana la terminarea protocolului. - dupa punctie in plus am luat ELEVIT 1/zi, MEDROL 16 mg 1/zi, KALIUM-R 1/zi, SUMAMED S500 1/zi timp de 2 zile si UTROGESTAN 3X2/zi. Punctia a avut loc in a 10 - a zi a tratamentului, iar embriotransferul in a 13 - a zi. Analize si eco iti vor face la fiecare programare, nu sunt suficiente cele de inceput, trebuie sa vada daca raspunzi la stimulare. Eu una mi-am luat concediu, iar de gazda la mine nu a fost nevoie dupa cum am spus. Daca esti departe poate ar fi bine sa stai in gazda, esti si mai linistita asa. Cele cinci porunci ale vietii: Sa nu gandesti. Daca gandesti, sa nu spui.Daca spui, sa nu scrii. Daca scrii, sa nu semnezi. Daca semnezi, sa nu te miri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rozali77
Lyette, Multumesc frumos pentru gandurile bune. Personal cred ca la clinicile private nu-si permit sa faca neglijente crase pentru ca din asta traiesc. Pe de alta parte mici incidente sunt posibile oriunde. Cat despre rate de succes trebuie sa fi atenta la cum este exprimata: unele clinici raporteaza "sarcini biochimice", adica beta pozitiv (dar nu toate femeile cu beta mare au si o sarcina viabila). Alte clinici raporteaza sarcini confirmate ecografic, dar si aici stim ca in primele 12 saptamani se pierd multe sarcini. In fine cred ca cel mai relevant este nasteri de feti vii, ca de fapt asta ne intereseaza.
asa este! eu ,la Gynera, dupa al 2lea FIV am avut sarcina oprita in evolutie la 6 sapt[q] si dr Dracea n-avea nici o treaba, considera totul un succes. I-am zis in fata ca eu cred ca scopul este sa avem un bebe sanatos, nu sa ne jucam de-a sarcinile si de-a beta pozitiv! nu m-am putut abtine! cat despre rata de reusita a clinicii, n-am reusit s-o aflu[bang] [pup] toate fetele si succes in tot ce faceti in 2011!!! Gabi+25 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rasy, si noi avem doua fiv la szeged cu zadori (esuate); am stat acolo de fiecare data nu mai putin de 22 de zile (statul in szeged depinde de raspunsul la stimulare); tratamentul este personalizat; testele de sange, eco si consultatiile, in cazul nostru, au fost din 2 in 2 zile, incepand cu ziua 2 de cm; se fac injectii subcutanat cu gonalf, merional si decapeptyl, zilnic; pe langa astea, zadori suplimenteaza cu vitamine (femibion, vit C, MgB6 etc); plata se poate face in euro, huf sau folosind cardul; ia legatura cu gyongyi (ii gasesti datele de contact pe prima pagina) pentru cazare; adk eu ti-o recomand, decizia e la tine; daca te mai pot ajuta cu info, sunt prin zona [:)] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...