Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori, pestisori (46) ...In asteptarea Crynei


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

[hopsieu]

 

Mihaid="blue">, multam de vizionare [asia]... intoarcem pupicii [pup] & [pup].

Si tu avusi pizza in meniu aseara [:D]? Iote ca, si io fac amu [:D]... doleanta lui frate-miu [:D]...

Mey, si nu stiu daca-s chiar asa de harnicuta [:I] ca, uneori mai am si ajutoare [pk]... adica, cand are el chef [:D], ma mai ajuta si frate-miu pe la bucatarit iar, afara cu poznasul iese si bunica-su... in general [:D]... bine, facem si cu randul la scos poznasul afara dar, majoritar cre'ca iese cu bubu [:D] (ca, oricum nu are ce face in casa bunica-su, asa ca ii trimit afara pe amandoi [:D])... Amu, de exemplu, is plecati amandoi la biserica si, ca atare, io ma desfasor la [yami]... Mno, cum am mai zis io "lucrez" acasa deci... is o "casnica" lucratoare, in campul muncii... adica, sunt asistent personal pt. o persoana bolnava, cu handicap, angajata prin primarie (consiliul local, directia de asistenta sociala si comunitara), cum se face acum [:-@]... persoana de care am grija fiind mama mea... Asa ca, cam am cum sa ma desfasor [fuga] cu trebile prin casa... oricum, fiind angajata la domiciliu nu am cum sa ies cine stie ce... ca, nici pe mama nu am cu cine o lasa, nici de bucatarit nu-mi face nimeni [:D], nici de spalat, nici de facut curat, nici, nici, nici [:D]... Eh, nu stiu ce ati inteles din ce am barbologit io pe aici [:D] dar, in fine, am incercat sa explic cate ceva [:D]...

Iar, amu... va invit la pranzul meu, care e in preparare [yami], deja pe foc o parte... acus' ii gata... si, suna cam asa:

 

- copii: piure cu carnita de pui [pofta]; desert - fructe: banane si grefe, plus un pahar de suc de portocale, neacidulat

- adulti: pizza supermixta [pofta] facuta in casa si un pahar de [bere] rece sau suc [pepsi] rece; desert, cine doreste - fructe sau seminte [:D] pt. "stuchitori"

 

Asadar, poftiti la masa [pofta]! [yum] Pofta buna [papica] si sa va fie de bine [pup]!

Am [fuga] -it... [pup] la toate si o duminica placuta in continuare! [pup]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]

 

Fetele, pana la urma am facut ciorba de vita , din rasol so pulpita [pofta][pofta] si o varza noua calita cu carnaciori [pofta]asa ca poftiti la masa![pofta]

 

Azi am umblat creanga , cu copii , adika nepotul si a lui prietena pe la shopping si am primit de la el o pereche de cizme , negre din piele intoarsa ....[:)] sunt mai castigata acum cand nu am job [:D][:D]....

 

Va invit la prajitura ....cu ciocolata sau cu frisca ...[pup]

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoll, cum te mai simti / [flo] Ati fost la circ pana la urma ? Multumim de must si de struguri ...foarte buni ...[pup]

 

Ely, ai facut tort ? Foarte bun ce a gatit soacra , amadoua imi plak si chiar daca nu imi fac prea bine nici mie nu refuz [pofta]

 

Cryna, pupici ochiosului ![pup] si mamicii de asemena [pup]

 

Revin..

 

Era sa uit , Mihaela esti profesionista , foarte draguta bluza .....sa o porti sanatoasa ...ce daca e inflorata asa trebuie , vesel nu mohorata ![pk]

 

Dany

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[hopsieu] Seara bunaid="blue"> la toate!

 

Danyid="blue">, sa-ti fie de bine plimbarile [pup] si sa porti cu placere cizmulitele [cool]!

Multam fain de invitatia la masa [flo]... bun, bun [pofta]... mai ales prajiturica [pofta]... mmmmmm, yami-yam totul [asia]... intoarcem pupicii [pup].

 

Mno, io de amu, ma duc pe la bucatarie sa intru oleaca in vase [vase], nu-s extraordinar de multe dar... p'orma, 'om merge la baie, sa dusuiesc poznasul [dus] si pe mine [:D]... apoi, sa vaz de pregateala pt. gradi, hainute, etc.,... dupa aia, sa papam si noi adultii decuseara, ca la copilasi am dat deja papa [8D]... eh, poate n-oi face lucrurile chiar in ordinea asta [:D] dar... Iar la sfarsit, oleaca de [ttv] sau [(pc]... si [nani] pan'la urma... trecu si ziua de azi [:)]... maine de la capat [:-)))]... si crez ca-i ziua de spalat [spala], [rufe], pe langa bucatareala si alte alea [:D]... ca, s-or adunat iar multe in cosul de rufe [:D]... eh, asta e...

 

 

V-am [pup] -at pe toate si va doresc somn usor, o noapte linistita si cu vise frumoase! Noapte buna! Pe maine. [pup]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neata sirenelor!id="blue"> Haideti la o [cafea] [cafea] [cafea] fierbinte si strong!!! Ca, la noi ploua [pic] [pic] [pic] si e frig, mohorat... dar, am dus poznasul la gradi ca, azi are si engleza si teatru, le vine cu un spectacol muzical [8D]... iar, maine e liber din nou (d-na educatoare are sedinte la inspectorat - ca, e si directoarea gradinitei [:-@])... nu stiu poimaine daca le da liber [:D]... a ramas sa ne anunte d-na... e Sf. Paraschiva... [:-@]...

 

 

[pup]la toate si o zi frumoasa s-aveti! [pup]

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neataaaaa... haideti la cafea...

... si tort ... "ne-ornat" ... pt. ca l-am facut, am plecat la cumparaturi... si la retur copiii mei halisera deja un sfert de tort... asa ca am renuntat la decor [:D]

E bun... e usurel... dar blatul nu-i de mine... e prea tare si intra in toate maselele [:D]

Reteta furata de aici

Data viitoare incerc cu blat clasic, si-l insiropez cu zeama de al compot... si trebe mai multe peirsici decat scrie in reteta... nu mi-a ajuns conserva de 850g... data viitoare iau doua... Io la fiecare reteta am ceva de comentat [:D]

 

 

 

CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ id="red"> ely1 & ely2 [:)]


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceva mai devreme am dus mandra la gradi si m-am trezit ca nu stiu sa dau drumu' la dezaburire... decat la aerul conditionat [:D]

Asa ca am umblat cu geamurile putin deschise [:D]

Trebe sa-mi faca soata instructajul... ca le-am butonat si degeaba... ba chiar nu mai stiam sa le opresc... si nici macar nu mai sunt blonda [:D]

 

 

 

CONCURS „Cat de fericit e copilul tau“ id="red"> ely1 & ely2 [:)]


Eliana cu Elena (23/10/04),id="red"> Andrei & Mihai (03/03/07)id="green">id="size1">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata sirene dragi!Haideti sa ne trezim langa o [cafea] calda.Nu e frig la noi,dar e inorat si burniteaza.

Fetele am fost la circ ieri,am platit o carca de bani si am ramas total dezgustata.Cica circ cu animale acvatice...s-a plimbat unul printre scaune cu serpi si 2 crocodili,ne-au mai aratat niste prcusori de guineea,un rinocer si 2 pinguini si basta la acest capitol.

Mai frumos a fost in prima parte,la acrobatii si jonglerii.Ca sa nu va spun ca in mom in care s-a stins lumina si a inceput muzica,pitica mea a inceput sa planga ca ea vrea acasa.[:D]Am luat-o in brate si incet,incet s-a acomodat.Lor le-a placut,de nu mai vazusera,pt mine au ramas restanti rau si mi s-au parut pusi pe jecmanit lumea.

Eu...sunt ceva mai bine,doar ca nu am apucat sa ma pensez,recuperez diseara.Inca mai simt urmele zilei de sambata,dar vor trece si astea.

Dany id="red">sa porti sanatoasa si cizmultitele,las' ca-i bine.Cum necum important este ca se aduna.[pup]

Cryna id="red">vazut baiat frumos cu ochi minunati![pup]

Mey,sunteti niste harnicute,care mai de care ati facut bunatati.Felicitari fetele!

Acum fug la treaba,o zi buna si saptamana excelenta![pup]

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Elyid="blue">, multam [flo]. Yami-yam felia de tort [pofta]... merge bine la cafea [;)]. Succes cu instructajul masinii [pup].

 

Nicollid="blue">, [pup] dulce ca sa treaca dezamagirea provocata de circ. Bine ca, macar fetele au fost incantate [8D]. Mersi de vizionare [flo]. Poate, altadata oi avea mai multe poze [:D]... servici usor azi si sanatate multa [floare3]!

 

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...