Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 91


Recommended Posts

Va multumesc ptr raspunsurile in legatura cu oul fiert...intrebam ptr ca daca vreau sa ii dau dimineata oul, David nu are rabdare sa il fierb...se trezeste direct cu gandul la mancarica, chiar daca primeste tzitzi...cand coboram incepe: pa-pa, pa-pa, ma ia de mana si ma conduce spre bucatarie[:D]
Dana, mami fericita de [copil] David (2 noiembrie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Intre timp, matza se ghemuise la Iulian in poala si torcea fericita [url="http://www.youtube.com/watch?v=CBX9omgWvkY"]cam asa[/url]. Nu pot sa va spun ce bucurie pe copil [olala]
Imi plac prietenii lui Santi. Ce fericit este in saniuta lui cu o prietena de masura lui. [olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5 Dankuta cand o aduci si tu pe Pinky la o intalnire de fulgusori, ca tare vreau s-o vad live [olala][olala]
Si eu vreau sa o introduc in societate. Carnetelul de bal e gol si e in cautare de pretendenti. [:D] Lasand gkuma la o parte, acum, ma pot intalni cu voi in vacanta si in weekend, In timpul saptamanii muncesc si merg la kineto.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Floricik iar suntem la doi pasi? Noi maine am vrea sa plecam. Pupam Zburly dormicioasa. Monis mortal este Iulian cu pisicuta. Si Vlad este incantat de animale, noi nu avem matza, dar au vecinii[:D] Dana eu ou fiert nu prea ii mai dau, decat daca ii amestec in spanac si il fierb atunci inainte de masa. Vlad mananca cu mare placere ochiuri facute in apa. Eu nu pun nici otet, nici sare(nici nu stiam ca asa se face) . Azi a mancat un ou cu putin miez de paine fara nici un moft, uneori mai amestec cu BV sau cu perlute de branza. Felicitari ptr.kg si sa treceti usor peste vaccin[pup] Lauriciule sa stii ca prima data am luat acele perlute de branza bio, de care am mai scris si dupa parerea mea erau tare sarate, am luat apoi de la covalact si lacteea si sunt super ok. Trimit pe un fulg de nea multi[pup] la Mangalica. Tina mai odihnestete si tu un pic, lasa ce este timp ptr. toate. [pup] Lyly si Lili voi cum sunteti? [pup] Raluci am murit de dragul lui Bubu cum manca el cepa dar si cum ers la zapada.[pup] Parca vad ca ajungem si noi in Buc. si nu avem unde sa ne plimbam cu saniuta ca au curatat strazile. Azi am imprumutat o saniuta, urata, urata de la un vecin si cum Vlad nu statea singur in sanie a "trebuit" sa stau cu el [:D]. Ne-au tras cu randul cand mama cand tata . Va las cateva [url="http://picasaweb.google.com/margabirtalan/PrimaZapada2010#"]poze[/url] NB Edit: am facut si mama turte(la noi au ca simbol scutecele Domnului si se coc pana la Ignat, sa nu fie patate cu sangele porcilor sacrificati) din foi de placinta si au iesit super. Maine imi face cu nuca sa mananc si eu ca imi era [pofta] de cat s-a vorbit pe aici mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Licurici, eu sunt inca supermultumita de tigaie si o am de vreo 2 ani si e folosita... dar nu se vede ( putin pe dos e patata, nu stiu cum, si nu reusesc sa o curat cu nimic neinvaziv) Dana, si Mihnea tot cu foame in gand se trezeste dar il aburesc ba cu un pupic, ba cu o jucarie... cat ma foiesc eu sa pun masa... ii mai povestesc ce mesteresc si ca acum papam. Dar na... deocamdata mi-a mers. Sunt sigura ca sunt copii mult mai nerabdatori Many asa e si la noi traditia cu facutul turtelor inainte de sacrificatul porcului... dar, de fapt ideea e sa apuce sa se usuce fain sa fie usor de insiropat. Pofta mare la turtite
Mami fericita de [copil][url="http://lb2f.lilypie.com/i1i3p2.png"]Mihnea[/url] (14.11.2009 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pfoai..Many, m-ai spart cu turtele matale[pofta][pofta][pofta]..Eu renuntasem la ele, cu gandu ca ma costa mult ale naibii nuci[bang]..sa vad ce altele mai avem in meniu si poate strecor pe lista la cumparaturi si turtele mele[:D] Se pune daca le fac mai tarziu saptamana viitoare? ca noi nu avem porci de taiat[:D] [:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D] [url="http://picasaweb.google.com/laurairina13/FireflySShopOnlineComenziLaLpetrascaYahooCom#"] Firefly's shop[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani Lauriciule sa stii ca prima data am luat acele perlute de branza bio, de care am mai scris si dupa parerea mea erau tare sarate, am luat apoi de la covalact si lacteea si sunt super ok. Trimit pe un fulg de nea multi[pup] la Mangalica.
Si eu i-am luat o data perlute din alea de la Adecheser. Sunt sarate ingrozitor. [vom] Am ramas profund dezamagita de ele. Imi pare rau, ca sunt singurele perlute bio dupa piata, dar decat cu o tona de sare, mai bine pas. Eu ii dau perlute de la Covalact. Au putina sare. Sunt foarte bune la gust si lui Pinky ii plac tare. [pofta] Nu mai pot dupa ea cand papa perlute. [olala] Plescaie ca un purcel. [olala] E asa de dulce! Isi plimba perlutele prin toate gingiutele si apoi inghite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui many_bani Lauriciule sa stii ca prima data am luat acele perlute de branza bio, de care am mai scris si dupa parerea mea erau tare sarate, am luat apoi de la covalact si lacteea si sunt super ok. Trimit pe un fulg de nea multi[pup] la Mangalica.
Si eu i-am luat o data perlute din alea de la Adecheser. Sunt sarate ingrozitor. [vom] Am ramas profund dezamagita de ele. Imi pare rau, ca sunt singurele perlute bio dupa piata, dar decat cu o tona de sare, mai bine pas. Eu ii dau perlute de la Covalact. Au putina sare. Sunt foarte bune la gust si lui Pinky ii plac tare. [pofta] Nu mai pot dupa ea cand papa perlute. [olala] Plescaie ca un purcel. [olala] E asa de dulce! Isi plimba perlutele prin toate gingiutele si apoi inghite.
Trebuie sa fie tare dulce cum plescaie cu limbuta [pup] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...