Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 91


Recommended Posts

lumi calin[asia] de aprecieri danku yes honey, exact asta ma framanta pe mine.... exact avantajele astea pe care le mentionezi....[bang] Pipotele si inimioarele din ciorba le mestec, le scot bulgarasi mititei si ii dau de pe degetul meu. Nu le dau la blender ca supa este si pentru noi, iar la blender nu pot sa dau doar o cantitate asa de mica.... Sper ca m-am priceput sa-ti explic. Asta intrebai? Ah, si am salvat link-ul lipicios[pup] shtephy draga [pup]. Pana acum e 2-1 ( soacra 2, eu 1 [:D] )Faina rau placinta [:D]. Si non-calorica as adauga [:D] simina ai vazut-o si in realitate? mi se pare ca sta culcat pe spate copilul daca se suie in ea....Eu am programata sesiune de cumparaturi in w/e asta, poate trec si pe la selgros, ca am in plan sa iau si eu sanie. edit : dar la pretul asta, si cu husa inclusa este imbatabila[:D] licu sacul Mosului este incapator.... poate are ceva si pentru tine [pup] Mami de [copil]Iulia Emanuela 26.11.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

shtephy [pup], merci mult de articol. Nu il citisem, acum m-am mai luminat putin. Eu l-am tinut dezbracat ca asa am procedat data trecuta in spital la recomadarea medicilor si a avut succes, dar temperatura in casa e de 22,5. Daca stiam lasam mai rece. Oricum e bine de stiut si acum, imediat aerisesc si resetez centrala. De cand i-am dat algocalminul, i-a scazut febra, abia acum i-am dat o alta doza de ibalgin, lasand pentru la noapte supozitoarele. M-a pus pe ganduri ce scria acolo, adica daca nu cedeaza febra la paracetamol, nu e viral. Maine dimi ma duc la dr, ca la noi nu a cedat deloc la paracetamol, asta inseamna alt antibiotic [bang][bang]. Oricum sub 39 nu i-am dat deloc atitermice, asa ca sper ca nu i-am facut mai mult rau, ca plangea saracutul deja.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello, Simina, pare ok saniuta, mai putin faptul ca nu are spatar inalt si centuri, cele mai importante criterii, dupa mine. Licurix, gasesti in farmacii la 9 lei Vitamina C naturala, aia acreste si sufletul din tine. De ce nu acresti cu aia? Nu imi place gustul, dar oricum nu e sare de lamaie. Acum mi-a ramas in cap faptul ca unele borcanele cu fructe contin acid citric aka sare de lamaie. Acum am avut revelatia, sper sa nu gresesc, nici nu am borcanele cu fructe prin casa. Incerc sa iti trimit PM azi.[pup] Laura- are sens ce spui tu cu diluarea laptelui, totusi, de ce nu degresam si iaurturi, smantani and co? Poate ca li se spunea asa mamelor nostre pentru ca ele ne diversificau cu LV de la cateva luni?[:-@] [pup] mami de [pk] MATEI -TUDOR[pk] (10.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele dragi,n-am apucat sa citesc nimic din capitolul asta ca am avut o zi tare alergata. Vreau doar sa-i spun lui Andre ca o pup tare si ca am gasit o poza in care apare disparutul [url="http://picasaweb.google.com/prietenelabinesilagreu/MissingPanda#"]aici[/url] Ma bag la recuperari dupa baie si nani sh sh sh [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine ne ducem la Sel sa o probam[:D][pk] Eu am centuri (hamul fetii se poate folosi si in acest scop [pk]) [cubrad] [mamica] fericita de [url="http://picasaweb.google.com/home"][copil]ranjita delicioasa [/url] Maya Andreea ( 6-oct-2009)[olala] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=145097"]Povestea nasterii printesei cu ochi albastri[/url] [url="http://www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q"]Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit nimic inca de capitolul trecut.Aseara am scris un mesaj dar m-a luat somnul si nu am mai reusit sa il trimit. Multumesc fetelor pentru incurajarile cu noul job.Sper sa se si adevereasca. Noi am mai vrea un bebe fetita asa ca nu stiu inca ce si cum.Am vrea prin februarie. Vroiam sa va spun ca in Auchan au puffies cu 58.99 iar in Carrefour erau 65.99 parca.Am vazut preturile azi .Acum am ajuns de la cumparaturi.In Bucuresti si la noi ninge superb.... [mamica] de [iepu] George-Stefan (15.11.09) [pegeam][cubrad] l-am impodobit si pe [aho] il asteptam.[pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc din suflet pt incurajari.[grup] Conteaza enorm. Azi am fost la pedi pt vaccinul de 1 an. Mamaaa ce a urlat zburlita de cum a pus ochii pe dr[alcool] La intepatura nu a zis nik... Are 10,5kg, iar inaltime...dr zicea ca nu are rost sa o masoare ca iese din cadrul ala[:D] A pus-o totusi, si a estimat un 85cm. Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
shtephy [pup], merci mult de articol. Nu il citisem, acum m-am mai luminat putin. Eu l-am tinut dezbracat ca asa am procedat data trecuta in spital la recomadarea medicilor si a avut succes, dar temperatura in casa e de 22,5. Daca stiam lasam mai rece. Oricum e bine de stiut si acum, imediat aerisesc si resetez centrala. De cand i-am dat algocalminul, i-a scazut febra, abia acum i-am dat o alta doza de ibalgin, lasand pentru la noapte supozitoarele. M-a pus pe ganduri ce scria acolo, adica daca nu cedeaza febra la paracetamol, nu e viral. Maine dimi ma duc la dr, ca la noi nu a cedat deloc la paracetamol, asta inseamna alt antibiotic [bang][bang]. Oricum sub 39 nu i-am dat deloc atitermice, asa ca sper ca nu i-am facut mai mult rau, ca plangea saracutul deja.
Nu stiu de ce se refera doar la paracetamol acel articol .Probabil pt ca recomanda administrarea de ibuprofen doar sub supraveghere medicala . Eu stiu asa : daca temperatura nu cedeaza la antitermice (paracetamol ,ibuprofen) si tine mai mult de 3 zile avem infectie bacteriana . Daca febra se tine cat de cat sub control si dispare dupa 3 zile ,avem virus . E bine sa se astepte 3 zile inainte de recomandarea vreunui antibiotic .Medicii de familie din pacate nu asteapta ,ci recomanda chiar din prima zi de temperatura crescuta . Cred totusi ca in infectiile virale nu se ajunge la 40 .Poate ma mai ajuta fetele aici ca nu mai retin exact . Sau nu in toate infectiile virale ca daca stau sa ma gandesc la roseola infantum temp ajunge la 39-40 . Voi in a cata zi de febra sunteti ? Scz dar am citit cam in viteza si e posibil sa fi ratat postari . [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis mesajul fara sa vreau[alcool] Sa continui zic: Imi pare cam mult 85cm...ce o fac baschetbalista?? A pus si el din burta[alcool] Shtephy, nu are cum sa stea mama la noi, din lipsa de spatiu.[bang] Vedem noi ce solutii mai gasim, ca nu pot sta fara ea deloc, nici macar o noapte nu am stat departe de ea. Lili, cade din start varianta gradi ca e prea mica, nu am incredere sa o las pe mana oricui, si nu avem nici bani. Pt ursulica te-ai uitat pe okazii? [pup] gabitza, sper sa nu gresesc dar parca tu povesteai ca ai cumparat mucosilor covoras puzzle. Ai vazut ca in Belgia l-au retras de pe piata pt ca, contine substante cancerigene? Au spus ca in curand vor fi interzise in UE. [pup] Tina, pai atunci [fetita] sa fie. [pup] Vroiam sa mai zic ceva.[batcap] Floricik mami de [copil] Maria Ema-12.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...