Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 18


Recommended Posts

Rica, si mie mi-a iesit papanicolaul la fel: de tip inflamator: tie ce tratament ti-a dat? AMH - ul asta poate sa creasca in timp? ma gandeam ca el scade in timp. Nu ca nu m-as bucura ca sunt valori bune dar sa nu fie gresite.....
Citat:
citat din mesajul lui rica69
Flo verifica si tu ca uite la mine s-a afisat val. AMH 6.34!!!! Cum este posibil asta primavara cand l-am facut la synevo a fost 1.35 si l-am facut inainte de fiv. O fi gresit? S-a afisat si papanicolau si a iesit frotiu de tip inflamator. Dl dr mi-a spus ce tratament sa iau ptr 7 zile. _____________________________________________________________ Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 183
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Flo mi-a zis sa iau gynophillus 1 ovul la 12 ore 7 zile. Si pe mine ma bucura valoarea, iti amintesti cat de stresata eram din cauza acestui AMH, dar la mine ce mai spui de la 1.35 inainte de fiv si acum 6.34. Eu in ultimele 2 luni am luat l-arginina+maca, nu stiu sa fie de la una din ele. _____________________________________________________________ Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rica si eu l-am facut la ML acum si mi-a iesit 2,48 ,parca nu imi vine a crede!!!Inainte l-am facut la synevo si era 1,2...sa imi zici ce zice dr albu de valoarea ta...ar fi super sa fie valoarea reala!!!,dar parca la varsta noastra o valoare de 6 si ceva nu prea corespunde.[pup]
Citat:
citat din mesajul lui rica69
Flo mi-a zis sa iau gynophillus 1 ovul la 12 ore 7 zile. Si pe mine ma bucura valoarea, iti amintesti cat de stresata eram din cauza acestui AMH, dar la mine ce mai spui de la 1.35 inainte de fiv si acum 6.34. Eu in ultimele 2 luni am luat l-arginina+maca, nu stiu sa fie de la una din ele. _____________________________________________________________ Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rica, eu nu am retinut - scuze - tu nu faci cu embrioni congelati acum? sau nu am intels eu bine? Cand mergi la dr cu rezultatul la analize?
Citat:
citat din mesajul lui rica69
Flo mi-a zis sa iau gynophillus 1 ovul la 12 ore 7 zile. Si pe mine ma bucura valoarea, iti amintesti cat de stresata eram din cauza acestui AMH, dar la mine ce mai spui de la 1.35 inainte de fiv si acum 6.34. Eu in ultimele 2 luni am luat l-arginina+maca, nu stiu sa fie de la una din ele. _____________________________________________________________ Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corry_28
Fetelor, va pup si va multumesc pentru urari[flo] Sa speram ca vor ramane cu mine 9 luni. Eu imi desfasor activitatea normal, nu am nicio problema. Gabi, tu esti doctorita noastra graviduta.Mereu vii cu sfaturi bune si realiste(intelegi tu, ce vreau sa spun).Multumesc.
m-ai prins[:I] cu placere, oricand! [pup] Gabi+25 placenta previa centrala
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lylymar ce sa iti spun chiar ca nu imi dau seama, dar sincer bine ca nu este mai mic decat a fost. Eu o dau pe faptul ca am facut tratament cu aceasta l-arginina cam 2 luni si jumatate, poate este de la ea. tu cati ani ai? Iar AMH va spune cum voi reactiona la stimulare, atunci o sa ne dam seama cat de reala este valoarea. Cine mai stie, pana la urma important este rezultatul final. Speranta tu ai facut acest AMH si cand? Pai atunci sa se duca neaparat maine sa faca spermocultura, cine mai stie ce a fost in capul acelei asistente cand a zis ca nu mai recolteaza. Flo draga mea nu am embrioni la congelat. Fac fiv cap coada, doamne ajuta ca este cale lunga. Cu rezultatul de la analize nu ma mai duc la dr, pentru ca au iesit bine pana acum. Asteptam si rez la spermocultura pe care a facut-o azi. La clinica voi merge numai pe 29 dec ptr primul set de analize+eco, cf schemei de tratament pe care am primit-o. Tu ce mai ai de facut in ce stadiu esti? Tie ce tratament ti-a dat ptr papanicolau? Celelalte analize cum ti-au iesit? [pup] _____________________________________________________________ Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rica[pup]suntem de ac varsta! io iau vitex si macca,l-arginina am luat doar in timpul stimularii,dar io stiu ca e mai buna pt endometru si se ia pana la ovulatie. Normal ca e ai dreptate!bine ca nu a scazut! Bafta multa si Doamne ajuta sa incepi cu dreptu! sperata[pup],sotul meu a avut 3 spermoclturi inainte de FIV de la 3 lab,2 pozitive si 1 negativa si dr ia dat pe perioada stimularii pt fiv 10 zile antibiotic,ca sa fie sigur.Bafta multa si Doamane ajuta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inna[pup], da, la Medlife!cred ca a fost promotie de Craciun....io sigur il mai repet peste 1 luna...nu cred ca e val reala...sunt curioasa ce zice albu de val asta la fete.
Citat:
citat din mesajul lui inna08
Lyly,Rica,Flo unde a-ti facut AMH?La Medlife?Doamne ce valori mari aveti!)) Orice zi este o mica viata - orice desteptare o mica nastere, orice dimineata o mica tinerete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...