Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

"Rear-facing carseats may not be quite as effective in a rear end crash, but severe frontal and frontal offset crashes are far more frequent and far more severe than severe rear end crashes" "# Statistics. According to Crashtest.Com, frontal and frontal offset crashes combine for about 72% of severe crashes. Side impacts are about 24%. Rear and rear offset crashes only account for about 4%. The NHTSA FARS database shows similar numbers. The odds of being in a frontal crash with a fatality or very serious injury are many times greater than being in a severe rear-end crash. Rear-enders are more common at lower speeds, though most injuries in these crashes are not as severe; typically whiplash injuries to adults, especially passengers lacking proper head restraint. # Crash Energy. Vehicle speed is very important to the energy in a crash, even more important than vehicle weight. Frontal and frontal offset crashes are the most severe because they often happen with both vehicles traveling at high speeds in opposite directions. Rear and rear offset crashes, on the other hand, often happen at lower speeds. In many cases, one vehicle is stopped or nearly stopped, and the other hits it from behind at a relatively low speed. Other times both vehicles are traveling in the same direction at similar speeds when one is bumped from behind. Either way, the difference in the speed of the vehicles is usually much lower in rear end crashes, and so the energy in the crash will also be much lower. Lower energy means less chance of injury." Exact ce spuneam si eu mai sus. [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"] Baby Gator [/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 268
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, dar de ce faci atata caz cu penny asta ... daca asta e motivul pentru care nu ia penny, lasa copilul in pace ... eu nu am pomenit la 5 ani sa stea smirna, fara sa vorbeasca. Nici al meu nu cred ca ar tacea din gura ... ce, in clasa aia e liniste deplina si numai copilului tau ii vine sa vorbeasca ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

31:1 rata e cam mare ptr copii de 5 ani Carmen. Invatatorul ala nu poate face nimic daca n-are liniste, ordine iar asta poate inseamna absurditati pe alocuri. Vorbeste cu el, (ca il intelegi etc), dar ca baiatul tau incearca cit poate si ca la el merge cu pozitivare mai multa. Eu asa am adus invatatorii sa se poarte frumos cu Marcu. Le-am spus ca la noi, ca parinti, cu cit ii dam mai multa responsabilitate, il apreciem, respectam etc, cu atit reactioneaza mai bine (si asa si e). Daca penny-ul ala conteaza ptr Eric (si e bine sa conteze) trebuie sa conteze si pentru voi. Daca isi pune intrebari cu privire la o autoritate (scoala, invatator) isi va pune interbari si despre voi. Si e cam mic sa faca diferenta. Cred ca de abia acum pot vorbi cu Marcu (cit de cit) ca valorile noastre acasa sint mai importante decit cele de la scoala. La 5 ani risti sa se duca la scoala sa spuna ca "mama a zis you can put your penny up your arse"[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Ca ieri cand mi-a zis faza cu intors la masuta cealalta pur si simplu m-a umflat rasul. Stiu ca nu e pedagogic, dar asta e.
Noi avem zilnic ora de divertisment cind ne povesteste Dan de ce au primit "ceilalti" cartonase rosii.El nu primeste ,doamne-fereste,cred ca s-ar vaita o saptamina[:D] Iar daca ar mai fii si modelul cu penny s-ar arunca direct pe geam[bang] v-am mai zis ce mult ii plac banii[alcool] Eu zic sa ii spui cinstit ca daca vrea neaparat penny aia sa incerce si el cit poate sa faca ce zice teacher,iar daca nu reuseste tu il iubesti la fel si apreciezi ca a incercat. Se va obisnui el pina la urma cu cerintele ,e de-abia la inceput.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti zic eu ce ratio am avut la inceputul clasei a 1a [bang] 38:1[alcool] au ramas in final 36 si pe la jumatatea anului 34. Anul asta sunt doar 31 si mai au si 2 teacher aide care sunt de fapt insotitori pentru doi copii dar ii mai ajuta si pe ceilalti. A zis una din teachers ca in toata cariera ei de 35 de ani n-a vazut asa natalitate .Cred ca vroiau sa ii concureze pe dougar aia sau cum ii cheama ,doar ca a venit criza economica si s-au orprit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, cu penny ala, auzi, dar dc. tu nu primesti "notite" acasa, sau reclamatii zilnice, si eu sunt de parere sa nu iti faci totusi chiar atatea probleme. Ca mai zice ea din cand in cand ca Eric a facut aia sau aialalta, e una, dar acum nu obseda cu penny. Clar, nu poate sa il ia. O sa il ia cand o mai creste. Tu sigur, zi-i sa fie cuminte, sa incerce sa il ia, dar nu te stresa tu in sinea ta chiar asa tare. Dc. stau si ma gandesc, si la fi-miu in clasa le pune numele intr-o galeata cand sunt cuminti si la sf de saptamana se fac trageri la sorti si pe cine trage, primeste un premiu. Cu cat ai mai multe biletele cu numele tau acolo, cu atat ai mai multe sanse. Eh, fi-miu nu prea e prin galeata aia, din spusele lui. Ca se leagana cu scaunul, ca nu prea e atent, ca de exemplu azi nu s-a putut opri din ras cand invatatoarea le-a spus la doi dintre colegi sa termine cu ascutitul creioanelor si unul s-a oprit, celalalt a continuat inca vreo 20 de secunde. Si lu' fi-miu i s-a parut extrem de amuzant si a ras de a facut pe el asa ca s-a ales cu numele in caiet.[:D] Acu' eu nu i-am zis bravo, dar nici nu ma oftic si nu ma stresez. Asta e copilul, dc. le place, altu' ma-sa nu mai face [:D] Deal with him! El vezi sa ia note bune pe la teste, aia din clasa 1a-2a incolo, in rest, zi-i si tu sa fie cuminte, sa faca aia, sa nu vb, dar fara sa pui tu la suflet. Gandeste-te ca e copil, e baiat si tu nu esti acolo, nu ai ce ii face, ca dc. ai putea aplica metodele tale le-ai aplica, ca tipa are 31 de copii in clasa e problema ei si a scolii la urma urmei, nu a ta. Tu faci ce poti si cu asta basta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a fost invers. Au fost 24 in clasa si au adus-o pe teacher asta ca erau cica prea multi. Acum sint 19. Andrada, ce-ti veni mai cu Dalai Lama?[:D] Richard Gere e de vina, ca el l-a facut superstar! Nu te mai stresa Carmen. Cum zic fetele, pina nu primesti biletele si nu te cheama la scoala e OK. Ii mai spui si tu lui Eric sa fie cuminte ca ia penny[:D], se mai invata si el la scoala, se mai adapteaza si teacher.[:D] Nasol totusi ca sint atit de multi copii in clasa, in locul ei m-as urca si eu pe pereti cu atitia copilasi la kinder! Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, eu il invat pe Aidan sa nu ii pese de reward-uri din astea. Ii spun mereu ca pe el trebuie sa invete, pt el trebuie sa fie civilizat, pt el trebuie sa faca tot ce face, nu pt un penny sau stea sau bulina.Profesorii sunt atat de subictivi si dau reward-ul bazat pe scara lor de valori...auzi daca se joaca cu bete nu primeste penny, ce prostie e asta, e ca un dresaj ieftin firar, esti cuminte ia un os...tot mai mult ma enervez cand aud de profi din astia. Ramona la voi cum e cu substitute-ul? Faceti progrese? Andrada, de acord cu Dalai Lama... In problema mea nu stie nimeni daca e ok ca sotu face vaccinul de gripa porcina? E in combinatie cu celalalt si de la celalat sa imbolnaveste in fiecare an, asta inseamna ca o sa faca anul asta o combinatie de gripa normala amestecata cu porcina? Adriana si Aidan - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url] "May the fleas of a thousand camels infest the crotch of the person who screws up your day and may their arms be too short to scratch...AMEN"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...