Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

O iubesc de mor


Recommended Posts

Bine ati spus voi...eu am actionat si gandit asa sub impulsul momentului, gandindu-ma atunci ca, daca am sa o recapat, am sa pot uita si am sa pot lasa tot raul inapoi. Lucrurile au luat-o in directia in care mi-am dorit eu, mi-am recapatat sotia dar abia incep sa realizez ca ce mi-am propus atunci, este foarte greu de realizat. Nu stiu cum sa fac sa o pot ierta pentru toata suferinta care mi-a provocat-o si-mi doresc enorm de mult sa fac acest lucru. Sa stergi totul, asa cum am vrut si am crezut eu ca voi face, nu este posibil. Doare extrem de mult cand ma gandesc ce a putut sa-i spune celuilalt si ma doare si mai tare cand vad ca nici acum nu-mi spune ca pe mine ma iubeste. Poate ar trebui sa o inteleg...nu stiu...ca totusi, cu ceva timp in urma, cuvintele pe care le-am asteptat atata amar de vreme de la EA au plecat catre altcineva. Si poate din acest motiv nu cred ca-mi va mai spune ca ma va iubi vreodata. Important este ca eu sa simt ca ea ma iubeste si nu cred ca voi mai avea pretentia sa-mi spuna. Eu cred ca nu o sa-mi mai spuna vreodata. Totusi, sotia mea a trecut printr-o despartire si acest lucru este tare dureros pentru o persoana. Intre noi, acum, subiectul ex-ul ei este inchis si vreau sa am puterea sa nu-l mai pot deschide vreodata dar, nu pot. Aproape zilnic o intreb daca l-a mai sunat sau a mai fost sunata si diverse chestii care nu fac sa ne aduca de unde am plecat...dar, nu pot sa nu o intreb. Si EA mi-a spus ca nu-l va mai suna niciodata si daca o va mai suna, nu-i va raspunde si-mi va spune in secunda urmatoare dar tot nu o pot crede. Am avut incredere in EA, dar a pierdut-o. Acum trebuie sa ma convinga ca ceea ce-mi spune este adevarat aducandu-mi dovezi. Si nu-i bine deloc si sunt constient de asta. Dar, nu pot sa stau linistit si sa am incredere in EA dupa tot ce s-a intamplat. Trebuie sa gasesc modalitatea prin care eu sa ma pot increde din nou in cuvintele EI, asa cum o faceam odata si sa scap pentru totdeauna de simdromul EX-ul. Si da...atunci cand am venit de la acea manastire si mi-a spus ca vrea sa avem si al doi-lea copil am fost foarte suspicios. Am crezut ca, in acea noapte in care ei s-au intalnit, ea sa nu fi cedat insistentelor lui si sa nu se fi culcat cu el. Asa ca am asteptat pana sa ajunga in perioada menstruatiei ca sa ma conving 100% ca nu a ramas insarcinata cu el dupa care am inceput sa facem dragoste. In orice caz, acum, cheia reusitei nu mai este la EA, ci la mine, dar inca nu pot sa o folosesc. Vreau sa uit, dar nu pot, vreau sa am incredere, dar nu pot, vreau sa aud de la EA ca ma iubeste dar stiu ca nu va fi posibil vreodata, vreau sa patrund pentru o ora in sufletul EI sa vad ce simte, dar nu e posibil, vreau.... vreau prea multe cred...intr-un timp asa de scurt. Cred ca timpul le va rezolva pe toate...si-mi doresc sa am timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce poveste.. Florinn, cand ati mers la manastire, ai vorbit si tu cu un preot? Acum, dupa toate indoielile pe care le ai, ar fi bine sa mergi sa vorbesti cu un preot, sigur o sa te ajute. Tu de fapt vrei acum sa te razbuni pe ceea ce ti-a facut ea? Scuze, dar eu asta inteleg. Faptul ca mereu o intrebi si mereu te gandesti la lucrul asta iti face rau. Va face rau amandurora. Cum spunea cineva mai sus, nu mai faceti un copil pana cand situatia dintre voi nu se va fi clarificat. Ai crezut prima data ca un copil o sa va apropie...te-ai inselat. Nu repeta greseala. Iti doresc fericire si rabdare!! _________________________ http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html _______________________ Uitati-va la ziua de azi! /Cea de ieri e doar un vis./Iar cea de maine doar viziune;/Un AZI bine trait face/Din fiecare ieri un vis de fericire,/Din fiecare maine o viziune a sperantei!~~Kalidasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui florinnn
Bine ati spus voi...eu am actionat si gandit asa sub impulsul momentului, gandindu-ma atunci ca, daca am sa o recapat, am sa pot uita si am sa pot lasa tot raul inapoi. Lucrurile au luat-o in directia in care mi-am dorit eu, mi-am recapatat sotia dar abia incep sa realizez ca ce mi-am propus atunci, este foarte greu de realizat. Nu stiu cum sa fac sa o pot ierta pentru toata suferinta care mi-a provocat-o si-mi doresc enorm de mult sa fac acest lucru. Sa stergi totul, asa cum am vrut si am crezut eu ca voi face, nu este posibil. Doare extrem de mult cand ma gandesc ce a putut sa-i spune celuilalt si ma doare si mai tare cand vad ca nici acum nu-mi spune ca pe mine ma iubeste. Poate ar trebui sa o inteleg...nu stiu...ca totusi, cu ceva timp in urma, cuvintele pe care le-am asteptat atata amar de vreme de la EA au plecat catre altcineva. Si poate din acest motiv nu cred ca-mi va mai spune ca ma va iubi vreodata. Important este ca eu sa simt ca ea ma iubeste si nu cred ca voi mai avea pretentia sa-mi spuna. Eu cred ca nu o sa-mi mai spuna vreodata. Totusi, sotia mea a trecut printr-o despartire si acest lucru este tare dureros pentru o persoana. Intre noi, acum, subiectul ex-ul ei este inchis si vreau sa am puterea sa nu-l mai pot deschide vreodata dar, nu pot. Aproape zilnic o intreb daca l-a mai sunat sau a mai fost sunata si diverse chestii care nu fac sa ne aduca de unde am plecat...dar, nu pot sa nu o intreb. Si EA mi-a spus ca nu-l va mai suna niciodata si daca o va mai suna, nu-i va raspunde si-mi va spune in secunda urmatoare dar tot nu o pot crede. Am avut incredere in EA, dar a pierdut-o. Acum trebuie sa ma convinga ca ceea ce-mi spune este adevarat aducandu-mi dovezi. Si nu-i bine deloc si sunt constient de asta. Dar, nu pot sa stau linistit si sa am incredere in EA dupa tot ce s-a intamplat. Trebuie sa gasesc modalitatea prin care eu sa ma pot increde din nou in cuvintele EI, asa cum o faceam odata si sa scap pentru totdeauna de simdromul EX-ul. Si da...atunci cand am venit de la acea manastire si mi-a spus ca vrea sa avem si al doi-lea copil am fost foarte suspicios. Am crezut ca, in acea noapte in care ei s-au intalnit, ea sa nu fi cedat insistentelor lui si sa nu se fi culcat cu el. Asa ca am asteptat pana sa ajunga in perioada menstruatiei ca sa ma conving 100% ca nu a ramas insarcinata cu el dupa care am inceput sa facem dragoste. In orice caz, acum, cheia reusitei nu mai este la EA, ci la mine, dar inca nu pot sa o folosesc. Vreau sa uit, dar nu pot, vreau sa am incredere, dar nu pot, vreau sa aud de la EA ca ma iubeste dar stiu ca nu va fi posibil vreodata, vreau sa patrund pentru o ora in sufletul EI sa vad ce simte, dar nu e posibil, vreau.... vreau prea multe cred...intr-un timp asa de scurt. Cred ca timpul le va rezolva pe toate...si-mi doresc sa am timp.
voi nu neaparat de preot aveti nevoie, ci de un consilier de cuplu. asa cum gandesti si simti acum, nu cred ca relatia voastra are un viitor...va chinuiti reciproc si bietul copil e la mijloc, va creste intr-o atmosfera nu tocmai placuta sau sanatoasa. nu cred ca e momentul sa va ganditi sa faceti alt copil...mai ales ca tu ai vrut sa fii sigur ca ea nu a ramas insarcinata cu amantul...nici aici nu poti fi sigur 100%, pentru ca nu sunt rare situatiile in care peste o sarcina deja instalata vine o sangerare asemanatoare sau identica cu menstruatia...un test de sarcina sau de sange era mai sigur pentru a te convinge ca ea nu este acum insarcinata cu "el". asa ca nu va pripiti, luati-o pas cu pas, vindecati-va ranile sufletesti, acceptati-va greselile, asumati-va partea de vina, iertati-va reciproc si poate abia atunci va mai putea fi din nou ceva intre voi, ceva sincer. daca nici asa nu va functiona, despartiti-va si cautati-va fericirea si iubirea alaturi de partenerul potrivit, caci asa cum arata situatia in acest moment, e clar ca nu sunteti deloc pe aceeasi lungime de unda... mai gandeste-te si mai ganditi-va, inainte de a aduce pe lume un suflet nevinovat... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florin, e normal sa simti tot ceea ce simti, nu se poate altfel. Treceti printr-un moment foarte, foarte delicat. Ineteg ca amandoi sunteti cat de cat credinciosi. Vorbeste cu un preot neaparat. Nu o vei putea ierta pana nu iti accepti sentimentele asa cum sunt. Lucrurile astea nu dispar asa peste noapte. Dumnezeu sa va aiba in paza! A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Nu![:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Nu![:D] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Retrospectiva 2008[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a"]Retrospectiva 2009[/url] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all"]Retrospectiva 2010[/url] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Rufus, [pk] (cool, adica, nu gasesc alt semn!) Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

curiozitati cred ca avem cu totii in diverse privinte, insa unele ne sunt satisfacute, altele nu. sunt pers care scriu periodic aici ca intr-un jurnal, si sunt altii care isi descarca sufletul, isi pun "pe tava" poveste vietii cautand solutii/sfaturi/pareri/similitudini cu experienta altora, gasesc sau nu, dupa care se pierd in neant si nu mai auzi niciodata de ei. asta este farmecul internetului. si poate ca este mai bine asa! Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curiozitatea mea nu era cu iz ironic-ci doar simpla curiozitate,avand in vedere,ca cel putin pentru mine, povestea lui Florin e una iesita din tipare.Daca altii au obiceiul sa arunce cu noroi sau sa rada in coltul gurii,manzeste sau tamp la orice poveste "mai altfel",cu personaje "mai altfel",sunt bucuroasa sa declar ca nu ma numar printre ei[asia]
*Blackmoon Lady [gravired]8+si lipistocul meu iubit[zana]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...