Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

http://www.casaretro.com/index.php/cat/c43_SERVETELE-PENTRU-BRICOLAJ.html/page/8 adi, aici am vazut niste servetele cu semne chinezesti. poate e ceea ce iti trebuie.

 

 

 

====================

Doneaza pentru Dan (doinabita)

 

0900900212 pentru 2 euro

0900900213 pentru 3 euro

0900900215 pentru 5 euro

0900900210 pentru 10 euro.

 

Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete frumoase cu manute de aur[pup][flo]

 

 

Ma chinui de 2 zile sa scriu si nu pot sa termin postul pana la capat ...norocul meu cu draft-urile [bis]....Dupa un we luuuuuuuuuung cu 5 copii pe cap [colegi]revin si eu cerandu-mi scuze [iartama][iartama]in primul rand noilor fete Marina si Carla [flo][pup] ca nu le-am trecut inca pe listuta [iartama][iartama] ..apoi scuze la voi toate ca am disparut ca magaru in ceata ..dar asta e viata cand te astepti mai putin intervine cate ceva neprevazut ..acu se intampla la vecini asa ca "le infiai" copiii de vineri pana azi ...cand e omul in belea trebuie sa ajuti cum poti ..asa ca a fost un we luuuung ..dar i-am linistit punandu-i sa isi faca masti ptr Halloween [vrajitor]..prin metoda papire mache ...ma rog o combinatie de ajutor .. apoi duminica l-am inventat pe Kiko ..o papusa dintr-o soseta care a avut atat de mare succes incat am primit comenzi de alte 3 pe bani... marturisesc ca mi-a fost rusine [:I] sa iau de la copiii bani asa ca i-am trimis sa isi ia ei bomboane si sa le imparta cu ceilanti copiii ...ma asteptam ca cei mici mici se indragosteasca de Kiko si cand colo aia mai indragostiti de el is astia mari de +10 ani ..ba chiar i-au facut o pagina gen Hi5 [:-)))]..azi i-am mesterit o comanda ...o fetita ...maine o boteaza [:-)))]...ca nu a apucat sa o duca la scoala fiind zi scurta, cum prind o clipa libera il pun in album sa il vedeti .Pe ziua de azi am si de aranjat hartiile in dosar ptr contabil si am un "spooor" la asta [nani]...

 

Danat[flo][pup] superrr tabloul ptr camera piticului ..nu l-am aratat si la "altii" ca incep cu pretentii pe urma ..dar sa stii ca mi-a placut mult ... si multumesc si ptr ideea cu magazinele care vand la bucata servetele ..nu stiam ca exista ..o sa ma pun pe cautat si pe la noi ...[pup]

 

Cristale[flo][pup] super dragut cosuletul ptr prietena ta

 

Terry [flo][pup]Abia astept pozele ...eu as vrea sa fac o casuta ptr pasari ptr ca pe timp de iarna le iau mancare ( sport national pe aici ) si le pun in gradina ...am avut una dar cred ca nu era bine impregnata impotriva apei si s-a stricat dupa un an :(..Spor la treaba [pup]

 

Adi[flo][pup]ai mai rezolvat ceva? Sablonul incearca sa il faci dintr-un plastic mai gros ...spre ex un dosar de plastic ..asa nu se va strica prea repede[;)]

 

Alinutzaa[flo][pup] cum te mai simti?

 

Gusta [flo][pup] Lekker vakantie ???

 

Ma indrept spre hartiile mele pe ziua de azi ..tareee le-as transorma in hartii ptr quilling [:D] da ma bate nea conatabilu si bossul fisc[:-@]

 

Va pup dragelor pe toate (inclusiv pe fetele nementionate in post [flo][pup]) si va doresc o zi frumoasa alaturi de cei dragi

[pup][pup]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[hippi]"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell[hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut . noi (adica eu si Sofia, dar mai mult eu) zilele trecute am mesterit o oaie. am lipit pe o hartie mai mlte cocoloase din vata pana a rezultat oaia, am desenat cateva fire de iarba si multumite de rezultat am agatat tabloul de chevalet. cand ma gandeam si eu sa fac o poza la prima ei lucrare, ea a gasit oaia si a tuns-o! da, i-a smuls toata blana si acum e cheala[:D]

am agatat-o iar de chevalet si speram sa-i creasca la loc sa-i tragem un blitz[:I]

 

altceva nu am realizat nimic[bang]

 

---------------------------------------id="green">

 

SMS pentru o viata!id="size5">id="red">

 

---------------------------------------id="green">

Marinaid="purple"> & [copil] ANA SOFIAid="green"> 05.08.08

 

Mami Marina - Gospodinaid="brown">

 

Copil crescut din suc de morcoviid="orange">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alessia a fost motivata lipsa ta de pe forum....cu 5 copii cred ca nu ti-a fost usor. Imi place tare mult pomuletul din sarma...arata ca un pom tomnatic. Si eu tot am vrut sa incerc, dar intr-o zi tot o voi face. Cand merg pe teren caut pietre mai mari care s-ar potrivi, ca merge bine lipit si pe piatra. Eu am ornat un pahar primit de la o colega de servici, deoarece nu le foloseste am zis sa mi le aduca sa facem ornamente din ele, sunt 6 dar am facut doar unul. Cand ajung acasa o sa il pun pe blog. Am in plan sa mai fac niste huse pentru telefoane crosetate pentru o prietena si pentru o colega...si abia astept sa am concediu ca deja sunt obosita de numa. Si atunci o sa am si mai mult de timp pentru pasiunile mele.

 

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fete dragi cu manute de aur [pup][flo]

 

 

Intrai si eu repede repede ca de la 12 am intalnire cu o clasa de copii

[olala]si numai stiu cand mai apuc sa scriu ..

 

Vi-l promisesem pe Kiko ...Iata-l ..si fetita e Miko [:-)))]

 

 

Marina [flo][pup] ..superrr povestirea ta ..am ras cu lacrimi parca te si vizualizam cu aparatul la gat si pana sa il duci la ochi ...hopa tanti oaia a acut striptis [:-)))] ...[pup][pup][pup] ptr Sofia si prima ei opera

 

Cristale[flo][pup] Sarut mana de aprecieri ...imi place tareee mult pomuletul meu si is asa de mandra de el [:D] ..a vrut sa fie ceva in genul pomuleti gen feng shui ( am vazut ca asa le zice in Ro la pumuletii din sarmulita infasurata) ..dar nu am avut sarmulita decat sarmuloaie si asta a iesit ...am eu unu si mai si in plan ( cu ramuri combinate de sarma si naturale [;)]..dar numai pot sa mai sutesc sarma de cupru de la al meu domn ca il las fara obiectu' muncii ..da in curand ... va ramane in pana [pk]...Am vazut undeva niste pahare superrr frumoase daca mai gasesc link-ul ti-l trimit

 

Gata o iau la plimbare ..ma duc sa dau piept cu "dusmanu" [:D] ..va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa alaturi de cei dragi si plinaaa de inspiratie [pup][flo]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[hippi]"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell[hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woaw ce am gasit, mai am putin si fac tumbe ca un catel, ultra, mega, super fericit[alcool][:D]

Tot imi place, absolut tot ce faceti. Ce ma bucur in sfarsit am gasit pe cineva cu care pot schimba pareri (na eu sunt incepatoare, dar din mers inavat)

Imi place lucrul de mana de mor, l-am descoperit aici, la noi foarte multe mame se ocupa de asa ceva.

Inca nu am poze sa pun cu ce am facut, dar pot enumera si cand am timp pun si poze.

Cel mai nou, am decorat o lumanare pt botezul finutului nostru. Am facut mai multe tablouri cu acril, eu nu am idei, tot ce am facut au fost copii dupa alte tablouri, foarte simple dar de efect. Am decorat o vaza simpla, cu servetel, un album foto.

Astazi as vrea sa merg sa cumpar material pt o casuta de papusi.

 

ceva in genul asta, pt baiatul meu care se joaca cu placere cu asa ceva pe la prieteni.http://family-click.tradoria.de/p/726022/roba-puppenhaus?cid=shopzilla

 

nu promit ca intru zilnic, ca de abia am timp sa respir cu teroristii mei dar vreau sa fac si eu parte din club.[:I]

 

[mamica] de Tony 07.04.07 si Nico 23.02.09

Nunta

 

 

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Alessia vacanta ne omoara[:D],nu am prea mult timp sa fac cate ceva si astept cu nerabdare scoala.Frumoasa fetita si baietelul[:D].

 

Mik sunt suparata ca nu am reusit sa fac pernuta dar ii vine randul.

 

Claudia bine ai venit si lumanarea e super.

 

Cristale am vazut si creatiile tale.

 

Eu ma laud cu o vestuta impletita dar poze pot pune maine ca acuma am clatit-o si vreau sa vad cum ii vine si la domnisoara in rest nimic,frig si as sta toata ziua la caldurica.

 

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...