Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

 

Danat, sa ne spui exact ce si cum faci dn sferele pentru Craciun. Mie imi place tot ce nu murdareste miinile. [:I] pictura, modelat, papier maché nu-s de mine decit de nevoie.

 

Ieri am fost intr-un orasel cu mult artizanat (o sa pun acusica poze) si am cumparat pentru copii animale din ghips de pictat si sotul si-a lut si el figurile din lut. El e convins ca le va picta foarte bine.

Pe saptamina asta : trebuie sa-mi termin rochia tricoata, am miine curs de patchwork cu prietenele, trebuie sa aleg modele de Craciun.

 

Acum ma uit la blogul lui Madau.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mik pai tocmai, ca din sferele de Craciun fac globuri pictate si decorate cu paiete, pene (deci se presupune murdareala pe manute)...ma rog, am eu in minte un brad mai retro-fitzos asa[:D]

 

 

Fetelor, cele care va pricepeti la cusut, am si eu o intrebare: este greu de facut asa ceva http://www.nostalgieimkinderzimmer.de/imgs/_produkte/4301ef_q.jpg

 

Am vazut astazi intr-un magazin, din material foarte frumos, mai "pretios" ca sa spun asa, cusute si cu ceva paiete si snur argintiu si aratu bestial!!!

 

M-ati putea ajuta si pe mine cu pasii necesari pt a efectua inimioare din acestea umflatele? [:)]

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.id="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am adaugat si eu cateva din decoratiunile de Craciun facute deocamdata:

http://s596.photobucket.com/albums/tt48/tudors-painting/Collage/Home%20decoration/

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.id="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danat
Am adaugat si eu cateva din decoratiunile de Craciun facute deocamdata:http://s596.photobucket.com/albums/tt48/tudors-painting/Collage/Home%20decoration/Hobbyid="purple">******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change"id="Script MT Bold">id="size4">id="green"> Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.id="green"> .... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">
id="right">
align="right" id="quote2">uoaaaaaa, sunt pictate de tine??? mama mia, sunt pe jos de admiratie, dana! le desenezi cu mana libera la inceput, sau transferi modele? oricum ar fi, sunt superbe superbe!!inimioarele sunt simplu de facut: decupezi forma in doua bucati, lasi 1/2 - 1 cm pentru margine (depinde cat de mare vrei inimioara), cosi la masina sau de mana pe dos prima oara, lasand cam 2 centimetri necusuti, preferabil pe latura inimii, ca sa nu iasa cu golduri prin alte parti. dupa aia intorci materialul cusut pe fata, bagi umplutura cu atentie, si cosi deschizatura cu mana in punct de insailatura, avand grija sa indoi tivul pe dinauntru. snurul poti sa-l pui cu aracet, ca nu-mi imaginez sa atarne greu. daca vrei sa-l cosi, il pui de la inceput intre cele doua bucati de material si cosi peste el, pe dos. ia te uita ce club frumos aici, ma primiti si pe mine? am intrat din intamplare, ca era danat la ultimul postant si citesc tot ce scrie ea, huh. :-))reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchiiiita, tu aici?!?! [:D] Bine ai venit![flo]

Nu stiu de ce (ca doar nu ne cunoastem personal), nu imi imaginam ca te-ar pasiona asa ceva, mai degraba chestiuni pragmatice [:)] (sper ca ai exagerat spunand ca imi citesti subiectele peste tot, nu de alta dar mai ma tin si eu de prostioare uneori si nu as vrea sa iti schimbi parerea despre mine, hehe [:p])id="size1">

 

Multam´ pt explicatia cu inimioarele, am sa fac o incercare cu un material mai putin pretentios, inainte de a-l cumpara pe cel mai "pretios" ca sa le fac pe cele pt brad.

 

Mini-sevaletele de Craciun sunt facute din combinatie intre pictura si tehnica servetelului. Am decupat parti din servetele cu motive de Craciun si restul e pictat de mine. Ma bucur ca nu se observa care e servetel si care pictura.[:)]

 

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.id="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat superbe tablourile[olala][olala][olala], te-ai gandit sa si vinzi din ele?[:I]

 

Conchita esti binevenita [pup]

 

Io-s in plin avant creativ, vineri trebuie sa dau comanda de cristale si accesorii, si imi bat capul ce modele sa mai fac, fac liste, modific culori...deh..stiti voi[alcool]

 

Alessia unde ai disparut? [pup]

 

Restul de fete, n-a mai facut nimeni nimic nou? [pup]

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi, nu am mai facut nimic. am avut alte lucrari care ne-au ocupat timpul. a inceput si scoala...in concluzie, stam cam prost cu timpul liber.

 

danat, ti-a explicat f bine conchita. si eu as face la fel cum a zis ea. ca umplutura, daca gasesti, ar fi mai bine sa folosesti bilute de polistiren sau vata (nu discuri demachiante).

 

spor sa aveti!

 

====================

Doneaza pentru Dan (doinabita)

 

0900900212 pentru 2 euro

0900900213 pentru 3 euro

0900900215 pentru 5 euro

0900900210 pentru 10 euro.

 

Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat superbe sevaletele pentru Craciun. Ce fel de panza ai folosit? Si intr-adevar inimioarele nu sunt asa de greu de facut....mi-ai dat si mie idei de decoratiuni de Craciun. Eu ma gandeam sa crosetez globulete si sa le umplu cu vata apoi sa le decorez cu paiete sau panglici, mai vad eu ce gasesc prin casa. Oricum mersi de idee.

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt aprecieri fetelor! Ma bucur ca plac "creatiile" mele [:I]

 

Madau decoratiunile de Craciun le-am facut in principal pt vandut si pt cadouri prietenilor. Mai am de gand sa fac, nu sunt singurele [:)]

Spor la treaba si tie, inteleg ca esti in inspiratie [:D]

 

Cristale pinza e canvas din bumbac (nu stiu daca are traducere in romana) asa scrie pe toate pinzele mele cand le cumpar. Sa ne arati si noua ce globulete faci!

 

Chiar alessia105 pe unde este? Stiti ceva???

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.id="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danat spune-mi si mie pe PM cam care ar fi pretul la tablouasul ala cu verde de ex? Mi-as dori si eu [:I]

 

[mamica]Madau siid="Comic Sans MS">id="black"> [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)id="Comic Sans MS">id="red">

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009

povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2

 

 

bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]id="Comic Sans MS">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...