Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

Danat, pacat ca stai departe. [flo][flo][flo]

 

Eu n-am terminat nimic, acusca ma duc la shopping caci imi trebuie un suprt de taiat pinza la patchwork si un cutter rotativ. Am sza trec si print-un magazin proaspat deschis cu fir de tricotat, trebuie sa iau cea care nu e lina pentru cel mijlociu.

 

Conchita, sois la bienvenue !

 

Mai vin.

 

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Cristale
Eu ma gandeam sa crosetez globulete si sa le umplu cu vata apoi sa le decorez cu paiete sau panglici, mai vad eu ce gasesc prin casa.
www.floar3d3colt.blogspot.com
align="right" id="quote2">

Cristale, poti face ceva si mai usor si de efect - le crosetezi si dupa aia le apretezi, fara sa le umpli! si eu am in plan asta pentru Craciun, am gasit niste modele si de fulgi de zapada, omuleti de nea, etc. ti-am vizitat blogul, mi-a placut tare mult buzunarul pentru telefon.

Danat, hehehe, sunt mama masinii de cusut, plus ca pictez si eu, desenez, tricotez, crosetez, etc. imi plac artisticariile la maximum!!

Madau, sunt tare impresionata de bijuteriile tale. Mik, ti-am vazut si tie lucrurile de mana, barcuta imi place la nebunie si te invidiez pentru patchwork - pe-aici se numeste quilting si de cand zic ca invat si eu si nika.

am citit aseara din urma si v-am vizitat creatiile. am salvat atatea linkuri si m-am delectat de minune, dar mai am nevoie de timp sa retin nickurile. :-))

multumesc de primire, eu acum crosetez o patura cu tema de craciun, pentru cumnata mea. pun poze cand e gata.

reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cristale
Conchita bine ai venit printre noi. Ne arati si noua modelele pe care le-ai gasit? Si nu inteleg cum sa apretez globurile crosetate ca sa stea ca si globurile? Adica sa fie rotunde.www.floar3d3colt.blogspot.com
align="right" id="quote2">le am intr-o carte, dar am cautat acum ceva similar - mere, pere de agatat in brad. dar e usor de vazut tehnica - crosetezi o sfera de plasa si dupa aia sprayezi cu apret. [flo]reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare, fetele!

azi noapte am gasit si eu subiectul asta cautand pe net pagini in romana despre quilling, ultima mea pasiune. cum era tarziu, nu am apucat sa citesc prea mult, asa ca azi am revenit.

din pacate feciorul meu nu vrea sa ma lase si ma intreaba aproape incontinuu cand termin, asa ca nici acum nu am apcuat sa citesc decat cateva paginute... oricum, felicitari tuturor, sunt superbe lucrarile voastre!

si eu mesteresc, mai ales acum de cand stau acasa cu puiuta cea mica. ma primit in club? sper sa apuc sa si citesc din urma, ca tare.mi place de voi!

 

blogul meu este www.diastudiocreativ.blogspot.com, sper sa nu fie o problema ca acolo sunt si de vanzare multe dintre mestrerile mele.

 

o seara frumoasa tuturor!

diana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi cu manute de aur [flo][flo][pup]

 

 

Am cam disparut ca magaru in ceata[:I] dar nu prea am avut in perioada asta nici timp si nici loc de asezat la pc ... Am avut piticul racit ,apoi aveam la baie o problema ,pe care o tot semnalam din august si pe care compania abia acum a binevoit sa o repare si de la o reparatie mica ne-am ales cu baia demolata in intregime si reconstruita la loc ..azi mai au faianta si se pare de maine ne punem si noi oamenii cu un dus ca de o saptamana juma numai la chiveta din bucatarie ne spalam [:I] ..ar mai avea sa imi rezugraveasca peretii distrusi sau murdariti de muncitori ( nu am inteles daca eu sau ei imi pun tapetul la loc ) si cica ne-am alege si cu plafon fals in sufragerie ( baia e cumva deasupra sufrageriei si desi e zugravit in mai de la scurgere au aparut pete si escoliatii pe tavan in dreptul bai)...deci inca nu s-a terminat ...sper sa termine la fix pentru sarbatori ... Mos Nicolae e un eveniment la fel de important ca si Craciunul pe aici si imediat dupa se incepe impodobirea casei si gardinii ptr Craciun ...

De lucru am lucrat decoratiuni de craciun din ciucuri de lana , coronite de craciun din bucati de tapet si ultima pe care nu am terminat-o inca o coronita de craciun pentru scoala facuta din hartie (temele lui fiului meu cel mare) ..nu va inchipuiti ca sunt caiete ca in Ro ..sunt niste foi trase la xerox cu exercitii ,explicatii, cuvinte , texte ,explicate si desenate ...si din ele fac o coronita de craciun ..mi se pare un cadou perfect pentru intreg colectivul de invatatori ( e o scoala micaaaa ..96 de elevi si vro 12 profesori ...si toti imi sunt dragi )

Nu este inca sigur dar se pare ca pe 12 dec vom lua parte la o mica markt ( piata ) de hobby si arta ( amatori si profesionisti) ..e un mic targ de Craciun la care sunt invitati creatorii de frumos din zona .O sa vedem daca mergem ca si expozanti ptr ca inca nu am curajul sa ma arat in "lume" ...dar al meu domn acompaniat de "consulantul si totodata PR-ul meu "( baiatul cel mare [:)]) ma bat la cap sa ma duc.Vom vedea ...Cam astea sunt noutatile si vestile despre noi ...o sa pun in curand pe azi pe blog coronitele si ceva decoratiuni de Craciun si zilele viitoare coronita din teme pentru scoala .

 

 

conchita[flo][pup] si dianabv[flo][pup] bine ati venit! [iartama][iartama] de intarzierea punerii pe listuta si urariilor de bun venit [pup][flo]

Va pup ,astept vesti si de la voi si va doresc o zi frumoasa ,calduroasa si plina de frumos si inspiratie [pup][pup][pup]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[hippi]"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell[hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Alessia, altee a stat lenese (ca mine) fara nici un motiv aparent ! [8D] Sper sa se termine repede lucrarile la tine acasa sa poti sta linistita.

 

Dragutelor - harnicutelor, vad ca am ideifixe care paralizeaza, nu v-am spus da' nu-mi place sa cos partile din tricotaje[:I], am cusut asa aiurea o mineca la rochia de lina alba ca mi-e rusine. Ma apuc sa-i fac gulerul ca sa-mi treaca ciuda.

Am planificat broderia pe pernutele pisici si restul ca sa le termin. Miine am sedinta de patchwork cu fetele. Poate mai programam o expeditie dupa pinzeturi ca cea de saptamina trecuta a fost un esec (pravalie inchisa).

 

Conchita, uitasem sa-ti spun - in State e mai usor sa faci patchwork decit aici caci ai mai multe tesaturi. [8D] Lucru mare ! Tehnicile de quilting sunt diferite, la voi quiltingul se face mai ales cu masina de cusut. Noi europencele suntem fani de cusut de mina.

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...