Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

Dianabvid="red"> bine ai venit [flo] Faci niste lucruri foarte dragute din quilling, am studiat blogul tau [:)]

 

Alessiaid="red"> bine revenisi [:D] ne intrebasem ce e cu tine... acum stim, si iti doresc sa scapi repede de balamucul cu muncitorii.

Eu te-as sfatui sa participi la targul acela, e frumos la asa ceva, eu am fost pt prima data la un astfel de targ acum 2 saptamani (nu era chiar asa specializat pe lucruri din acestea, ci o amestecatura) dar tot am reusit sa vand tot ce facusem pt Craciun (alea mici cu tematica de iarna de pe site-ul meu). Nu au iesit cine stie ce bani, ca abia daca am scos 75% din cheltuieli, ca acolo preturile produselor in general sunt mici (acesta fiind mai mult un flohmarkt - targ de lucruri care nu mai iti folosesc prin casa), dar e vorba despre o satisfactie personala, cand le vezi fetzele admirative ale celor ce privesc [:D]

Si cand ai timp, mai treci pe aici![flo]

 

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of MUSICid="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fete dragi cu manute de aur[pup][pup][flo]

 

Am reusit azi sa pun si pe blog si in album pozele promise ...Iata-le

 

Mik[pup][flo] Povesteste-ne si noua ce faceti la sedintele cu fetele ..cred ca e tare fain sa ai un grup al tau de fete cu care sa impartasesti aceleasi pasiuni. Sunt (si)romance? Sincer ma incanta fffffffffffff mult ideea ..parca va si vizualizez intr-un cerc ,brodand si sporovaind [olala].Pe aici se fac workshopuri platibile ,dar mai tare ma incanta ideea de "sedinta " cu prietene/amice/cunostinte cu pasiuni asemanatoare ... [pup][pup]

 

danat[pup][flo] sarut mana de incurajari ... am zis ca imi iau inima in dinti si ma duc ...am doar 2 probleme ...

1.Ca nu stiu sa imi evaluez munca ... acum sa fiu sincera nici nu am investit mult ...spre ex tot albumul de ornamente de Craciun m-au costat 4.50 eur dintre care 1.50 eur a fost panglica rosie , 2 eur e lana alb si rosul si 1 eur ghemul de sfoara...deci banui ca 4.5 euro mi-oi scoate eu pe ele [alcool]

2.Daca nu ma rdic la inatltimea celorlanti si ceea ce fac is doar prostioare..( de fapt de asta imi e cel mai frica ca ma va demoraliza si la cum ma stiu eu voi renunta [:(])

 

Ce sfaturi ai/aveti ptr mine ?!?!?Cam cum va evaluati voi munca ?

 

Dianabv[flo][pup] Mi-a placut fff mult blogul tau ...foarte speciale modele am vazut si admirat [olala]

 

Cristale[flo][pup] Sa stii ca am [pofta] la blogul tau ( de a lui mami marina numai vb ) ...tare mi-a placut tortul surorii tale ( sa iti traiasca sa fie sanatoasa,iubita si voiasa [flo])

 

AM plecat ca ma piseaza cineva ( consultantul) la cap ca vrea la mine la pc ( avem toti pc dar tot eu is fara [bang])

 

Va pup si va doresc o seara placuta si linistita alaturi de cei dragi [pup][flo]

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

[hippi]"Creativitatea nu înseamna gasesti un lucru, ci sa faci ceva din el dupa ce l-ai gasit " - James Russell Lowell[hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alessia eu zic sa mergi....noi suntem alaturi de tine, te sustinem si chiar daca te-ar demoraliza nu o sa te lasam sa incetezi sa creezi...pentru mine esti o sursa inepuizabila de inspiratie, am de luat multe idei de la tine.

Despre evaluarea muncii...nu stiu ce sa zic....poate ar trebui sa te gandesti cat ai muncit la acele obiecte, numarul de ore, vezi cu cat e platita o zi de munca si apoi adaugi cat ai cheltuit, oricum eu zic ca ai niste decoratii minunate pentru Craciun care merita vazute si chiar cumparate.

Multumesc de urarile pentru sora mea.

Danat fain ca ai reusit sa vinzi ceea ce ai creat, chiar daca la un pret mai mic, oricum inceputul e important, sunt sigura ca vei participa si la alte targuri si vei avea si profit. Oricum creatiile tale sunt minunate.

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alessia pai pretul il fixezi simplu, ce ai investit, inclusiv munca ta, si gata. Din mers, in functie de cum sta marfa pe taraba [:D]mai poti scadea pretul daca vrei sa le dai oricum.

Eu am dat si sub pretul de productie, pt ca vroiam sa le dau, ca le facusem special pt atunci, si am avut surpriza sa vand si unul din tablourile mele mai de demult facute, fara tematica de sarbatori.

 

Cristale multumesc mult pr aprecieri[flo]

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of MUSICid="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikid="red"> eu sunt pe finalizare cu decoratiunile pt brad, o sa le fac poze cand termin si vi le arat desigur.

Am mai terminat si niste tablouri, am avut si o comanda pt o prietena din Londra si am reusit sa le trimit acum cateva zile.

Mi-a parut tare bine ca a fost multumita! [:)]

 

Alessiaid="red"> ai fost la acel targ? Ce ai mai facut, de ce nu mai treci pe aici???

 

 

Si restul fetelor [pup], pe unde sunteti? Chiar asa intens lucrati? [:D]

 

hai pupici si numai bine! [flo]

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of MUSICid="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

id="right">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

superrrr!

acum am descoperit si eu clubul celor ce iubesc "hand-made" [:D] si....vreau si eu!!!

acum am foarte putin timp la dispozitie, dar o sa revin si o sa vizitez albmele si blogurile voastre [pup]

fac si eu multe nebunii, o parte le-am pus pe un blog, o sa incerc sa las link-ul (nu stiu daca o sa pot)

http://www.decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

si mai am unul inceput si abandonat de ceva vreme:

http://ioncik-decoratiunihandmade.blogspot.com/

Problema mea ceamai mare e ca incep proiecte si apoi le abandonez[:I]

Astept parerile voastre! [flo][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem prin zona si noi, eu am terminat o parte din cadouri, lucrez la altele insa de azi o sa am mai mult timp deoarece sunt in concediu. Cratiile mele le puteti vedea pe blog.

Ionitza bine ai venit. Sunt foarte frumoase tablourile tale.Te asteptam si cu altele....si daca nu iti place sa scrii sunt destul si pozele [:D]

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

nu am mai apucat sa intru deloc, dar raportez un targ super la bucuresti! am fost la un targ handmade, in calitate de vanzator (oau! ce bine suna!), si am avut multa vanzare! a fost in curtea palatului sutu, si am vandut la greu magneti de frigider! intr/un fel imi pare rau ca aveam bijuterici asa de frumoase si mai toata lumea se lua cu magnetei mei haiosi si nu prea le baga in seama...

 

am magneti pe placaj, cu diferite modele (tehnica servetelului) sau doar pictati uni si scriam pe ei ce dorea clientul (superpersonalizare, pe loc, de ma durea mana la sf zilei).

acum trag tare ptr targul de craciun, unde am platit o taxa maaare, si tre sa am cu ce sa imi scot banii.

 

spor la mesterit!

diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ionitza, bine ai venit !

Bravo, Dana, pentru comanda expediata !

Diana, sa fie cu noroc si urmatorul tirg!

 

Eu sunt pe cale sa lichidez pe cele multe incepute (incep si nu termin). Deci luni am terminat rochia tricotata pe care o puteti vedea aici :

http://mihaelaquoideneuf.blogspot.com/2009/12/ma-robe.html

Tre' sa dau bice sa-mi termin pisicile-pernute.

 

O saptamina plina, fete harnice.

 

 

 

Mik. id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...