Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

Terry - pana la urma am priceput #351;i eu cum e cu modelele crosetate si cu cele tricotate. Dar ... am gasit si printre cele tricotate o minunatie, probabil ca mai am inca multa nevoie de practica sa ajung sa fac asa ceva dar, http://www.e-patternscentral.com/detail.html?prod_id=4905&cat_id=191&criteria=, ce zici, e complicat rau?

 

Ionitza, trebuie sa incerc retzeta ta de bob de orez, parca imi suna cunoscut

[:D]

 

Cristale - multumesc de primire. Sper sa invat cat mai mult de la voi, pentru ca imi plac la nebunie lucrurile frumoase care le faceti si cum fetita mea e indragostita de momentele in care lucram impreuna, nu pot decat sa ma aliniez.

 

Mamica de spiridusid="red">

 

De fiecare data cand oamenii iti inchid in fata o usa, Dumnezeu deschide o fereastra.id="navy">id="Georgia">

 

LICURICI – ETERNA LUMINA; id="black"> id="Arial Black">

 

NOIid="navy"> [grup]

 

 

Spiridusul meu drag id="red">id="Arial Black"> [i]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

danitin...gaurelele stiu ca sunt scazaturi, dar bumbii...sunt o nebuloasa pt mine. la mine e mama de baza. cand ii faceam mandrei mele o jachetica sau vestuta cand era mica, o sunam pe mama la fiece nelamurire si imi notam pe hartie. de aia zic ca eu sunt mai nepriceputa la explicat. greu nu cred sa fie daca are cine sa iti explice.

 

am "ornat" si prima cutie cu jucarii...bineinteles ca am pus-o pe Hanna Montana ca doar e in top. am si lacuit-o si astept sa se usuce si sa mai dau si a doua mana de lac. ma mobilizez sa ornez si a doua cutie, macar stiu ca am terminat cu ele si fac poze cand sunt amandoua gata.

 

====================

Doneaza pentru Dan (doinabita)

 

0900900212 pentru 2 euro

0900900213 pentru 3 euro

0900900215 pentru 5 euro

0900900210 pentru 10 euro.

 

Apeluri doar in reteaua ROMTELECOM

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danitin, cu placere. motivul ala e simplu, sunt niste patrate care se lucreaza cu cate trei picioruse duble intr-un ochi, lucrezi de jur imprejur. incepi cu 6 ochiuri, le legi in cerc, dupa aia faci trei picioruse duble, apoi doua ochiuri, de patru ori - iti va iesi in patrat. randul urmator la fel, avand grija ca numai la colturi sa lucrezi cele doua ochiuri intre seria de picioruse, iar pe laturi fara ochiuri intre ele. ///--[[[']]]--/// sorry de grafica. :-))

 

mie ala in zig-zag nu mi-a iesit prea bine, a trebuit sa adaug un triunghi pe colt, ca am scapat niste ochiuri la numaratoare si-a luat-o in balarii. dar terminasem ditai patura si mi-a fost mila de mine sa o desir, asa ca am "reparat-o".

 

modelul ala in culori poate fi simplu de tricotat: cate un model pe fasie de culoare - poti sa incepi ciorapeste, dupa aia pe fata, apoi pe dos, etc...bobul de orez e cand ai un ochi pe fata, unul pe dos, dar randul urmator faci pe dos ochiul care a fost pe fata. altfel, daca pastrezi ordinea, iese ciorapeste.

 

reclama mascataid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, cum zice conchita! [pk] ca vad ca le are!...la 6 ochiuri...rasucite..picioruse...m-ai pierdut![alcool]

desi arata binisor si uneori e tare bun, mie nu-mi prea place sa lucrez in bob de orez, ca ochiurile au tendinta de a se lasa lucrate asa cum sunt ele: alea de pe fata, se duce firul automat, sa-l faci la fel si trebuie sa fii f atenta

 

 

http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

http://gospodina-bubulina.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele am vorbit cu Alessia si nu a disparut [:D]. Are ceva probleme cu calculatorul si nu poate intra pe forum. M-a delegat sa va urez toate cele bune in noul an, un an plin de belsug si creativitate.

Nu a mai mers la targ deoarece a fost foarte racita in perioada in care a fost targul. Speram sa revina cu forte noi in 2010.

Va urez si eu un an mai bun in care sa fim mai buni.LA MULTI ANI!

 

www.floar3d3colt.blogspot.com

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul nou sa va aduca puterea de a va implni visle si un strop de noroc ca tare e bun uneori!

sa nu uitam iubirea! iubirea fata de cel de linga noi, de copii, de parinti si prieteni

sa nu uitam sa fim mai buni, mai ingaduitori

sa nu uitam sa fim furnicutze dar si greierasi

sa nu uitam viata!!

[pup]

 

http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

http://gospodina-bubulina.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANIid="red"> tuturor fetelor harnice si talentate de aici!

Sa aveti un an bun, cu sanatate si realizari frumoase foc!id="green"> [flo]

 

Si....sa ne vedem mai des pe aici cu productiile proprii [:D]

 

 

 

Hobbyid="purple">

 

******************************************

Michael Jackson - King of MUSICid="green">

.... "Ok, everybody, that's a wrap!"id="red">

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...