Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce ziceti de un club hand-made ??!


Recommended Posts

Un an nou fericit tuturor doamnelor artistice. [flo]

 

eu am facut o gramada pentru sarbatori, trebuie doar sa ma invrednicesc sa fac album si sa pun linkul - chestie la care sunt lenesa si delasatoarea pamantului!

 

pentru prima oara in 8 ani de amerika, mi-am scos de la naftalina toate "operele de arta", iar pe unele le-am inramat in rame vapsite artistic de mine si le-am agatat pe pereti. culmea neobrazarii si a vanitatii. pana la urma, de ce nu?

 

doamnele cu targurile de arta - dati mai multe detalii, va rog, cu se se mananca fenomenul? oi avea si eu pe-aici asa ceva???

 

reclama mascataid="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mamici harniceute din bucuresti, intrati pe forumul breslo ca este ceva targ foarte interesant in cotroceni mall. nu pun linkul sa nu fie considerat reclama.

 

a, si ceva noutati si la mine pe blog, mai ales o poza cu minunile mele!

 

www.diastudiocreativ.blogspot.com

 

pupici

diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de asta intrebam si eu, Posta romana e cam piperata, desi pt occidentali nu ar fi asa de mult.

Insa pe etsy se plateste listarea, procent din vanzare....

Mi-am deschis pe Breslo, dar sunt destul de dezamagita...

Multumesc pentru aprecieri! [flo]

 

http://decoratiuni-pentru-copii.blogspot.com/

http://gospodina-bubulina.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru lucrurile minunate pe care le creati. Acum cativa ani ma prinsese "microbul" cu flori uscate..am reusi sa fac un "vitraliu" cu flori uscate cu ajutorul fetelor de pe forum si in rest m-am jucat cu copiii facand diferite felicitari.

Diana, ti-am apreciat mult lucrarile de pe blog asa ca mi-am spus sa incerc si eu sa fac ceva cu tehnica quilling asa incat in WK-end am facut o felicitare mare. Mi-a iesit frumos...spuin eu, promit sa-i fac poza si sa v-o arat. Imi plac la nebunie bijuteriile facute cu tehnica quilling si ma bate un gand. Dar...nu radeti, ca nu ma pricep deloc...ce lac se foloseste pentru hartie si cum se aplica?

Tot sambata aceasta am modelat si cu fimo...in ideea de a face niste martisoare, am facut un model din acela cu "cane"-uri..cred ca asa ii spune, doar ca atunci cand am ajuns la capitoul taiat in feliute tuburile acelea cu model...mi s-au turtit [bang]...am vazut pe site-uri ca sunt petalele de flori ovale cumva, nu patratoase ca ale mele.

 

Daca aveti sfaturi si ma puteti ajuta sau daca la inceputuri v-ati lovit si voi de astfel de probleme...astept sfaturi de la profesioniste.

Multumesc anticipat si spor la lucru [pup]

 

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

gabriela, eu la lacuire folosesc un vernis pentru aurire de la maimeri, nu stiu sa iti spun exact cum e. de pe breslo l/am luat cu 28 de lei plus taxele postale. e pe baza de apa si rezista f bine lucrarile. daca vrei eu am unul in plus si iti pot trimite si eu tot la 28 de lei, ca m/am cam avantat inainte de carciun si mi/am luat prea mult. eu am mai incercat cu un lac pe baza de apa si nu a mers, ceva din baumax, din ala la cutie mare.

 

despre cane, sa stii ca tre sa le lasi un pic la racit dupa ce le faci, sa ajunga la aceeasi temperatura. apoi sa le tai usor, cu ceva f ascutit. si mie mi se deformeaza, dar le mai aranjez cu mana dupa taiere. lacul asta de care iti ziceam e super si pentru fimo. pe fimo merge si ala din mag de constructii dar sa fie neaparat pe baza de apa ca altfel face reactie, doar ca nu sunt asa de stralucitoare.

 

am facut niste brose superbe, de care sunt foarte mandra, (bineinteles, tot cu quilling) numa ca nu gasesc cablul sa descarc pozele![bang] am reusit sa fac trandafirasi mici mici, pe la 0,5 cm fiecare, mi/au iesit si niste cercei superbi! (mi/au murit laudatorii!)

pupici si spor la mesterit!

diana

www.diastudiocreativ.blogspot.com

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ionitza
conchita, eu am aflat de targ de pe forumul unui site romanesc gen etsy (breslo) - pentru mine a fost primul [:D] daca vor mai urma si altele....om vedea.
align="right" id="quote2">multumesc, am cautat si eu pe-aici si am gasit cateva, e o idee buna.[asia] acum sa ma gandesc cum si cu ce as putea participa. pacatul meu e ca atunci cand am o idee, trebuie sa fie de genul think big, ma avant, ma ambalez, dar ma dezumflu la final din lipsa de incredere in valoarea crafturilor mele...ma gandesc ca cea mai ieftina investitie ar fi niste cartoane de oua, sa le pictez pentru Paste. hm, ce zici? am mai facut asta in primul meu an de amerika si le-am vandut cu 5-10 dolari. [:I]Gabriela, bun venit, poate te sfatuiesc fetele. [flo]am incercat si eu acum multi ani chestiile cu flori uscate si tin minte ca am esuat lamentabil. le uscam in nisip la microunde si ieseau caca maca, nu-s buna la dintr-astea. mi-am adus ieri de la biblioteca un vraf de carti cu cross-stitch, n-am mai cusut demult asa ceva. urmeaza o gramada de Bday parties si, in buna mea traditie, tre sa cadorisesc si ceva hand-made. voi faceti asa ceva? daca aveti idei, le astept cu placere. ah, desenele inramate in rame vapsite de mine cam futuristic asa, facute cadou de Craciun, au avut un succes colosal, sunt foarte bucuroasa! pe bune daca e ceva care sa egaleze emotia unui cadou la care persoana a investit timp si atentie special pentru persoana cadorisita...reclama mascataid="size1">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...