Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (202) ***Craciun fericit!***


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Uf ieri a fost ultima zi de lucru pe 2010, nimeni nu mai avea rabdare chef sa munceasca. La lucru a fost ok, lumea a fost curioasa de ce am lipsit, am incercat sa evit sa raspund la intrebare nu-i gaseam ca are rost sa stie. In sfarsit, ieri ne-au dat totusi la toti cate o masa si au luat bere si vin si au dat la fiecare schimb la sfarsit de lucru. Azi am program de cozonaci si o tarta cu fructe, aseara am innebunit cautand tavi de cozonac ca peste tot is asa scurte si le gasesc prea mici. Am gasit unele lungi ca la noi dar mai inguste, sper sa iasa bine ok, ca noua ne place cozonacul. Tot azi o sa mergem la cumparaturi de jocuri pentru copii, masinute pentru baieti si papusi la fetite; mersi pentru tipuri fetele. Noi o sa plecam la o fosta colega de a mea de facultate, a venit in state sa nasca la parintii ei. Sunt tare emotionata sa vad in sfarist pe cineva cunoscut de acasa, cred ca o sa fie super fain si ea abia asteapta. E ceva cand te intalnesti cu cineva cunoscut, prieten vechi. Fie ca nasterea lui Isus sa va aduca pace si liniste in suflete. Craciun fericit dragelor voua si la familiile voastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ankalaura, eu am masina electrica de tocat, am tocat carnea mai mare si asa stiu eu ce fel de carne am pus in carnati. Masina are un tub special de pus matele pe el si merge super, mai mult a durat sa tai carnea bucatele si sa prepar umplutura. Si tu ce afumi, carne, sau cumperi carnati? Pune te rog un link, ai comandat-o pe internet? Am dat gata si raciturile, mai fac o salata beuf cu maioneza facuta in casa, friptura o facem maine din carne de porc. Craciun fericit la toata lumea, sa aveti bucate indestulate, lumina in suflet si nu uitati dragelor ca sarbatoarea Craciunului e sarbatoarea nasterii lui Isus. Carmencita Cristian 3 ani si 7 luni si Alex 14 ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cge, tu ai pus o reteta de biscuiti odata, i-am facut si erau foarte fragezi. Si nu stiu unde am salvat-o, poti sa o mai pui? Sau cine stie o reteta de biscuiti, dar fragezi (am facut pentru fete la scoala si au iesit buni, dar cam uscati) care se pot taia cu forme, sa le dau copiilor de lucru... Cu urarile vin mai incolo sau miine dimineata, eu mai am nevoie inca de vreo 2-3 zile ca sa pot spune ca vine Craciunul.[:D] Simona, eu folosesc acest emoticon, dar nu niciodata in sens de batjocura. Pentru mine, cind pun asta, e un fel de zimbet care da in rinjet, nu e zimbet larg, nu l-am folosit niciodata asa... Rinjet nu neaparat batjocoritor, ci unul care spune ca rizi tu, dar rizi degeaba, ca treaba-i groasa...[:I] Si in sensul asta imi place emoticonul pentru care ma gasesc des in situatia de a rinji, cind de fapt ar trebui sa pling, in ceea ce ma priveste sau ii priveste pe altii.[:D] Eu il aseman cu zimbetul din desene animate, al lui Tom de exemplu, cind face o boacana, dar incearca sa o dreaga printr-un zimbet, care ii iese rinjet... Si cu zimbetul incurcat al lui Charlie Chaplin... cel putin eu asta simt cind il vad si cind il folosesc. Na, ca am facut si analiza pe [:D]... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, nu mai am reteta de biscuiti care se taie cu formele. Noi o sa facem inca o serie de fursecuri din astea fragede: http://edithfrincu.blogspot.com/2008/11/fursecuri-fragede.html Sunt aceleasi cu cei din pozele Ancai. Dar se pun cu lingurita in tava, noi am luat o cupa de biscuiti in genul celei de inghetata. Dana, pozele sunt facute de mos Craciun (sotul Andreei). Noi decat le-am pus pe picasa. Am fost aseara la concertul lui Hrusca. A fost tare frumos, ne-a mers direct la inima.[:)] Am stat cu Oana si familia, am vazut-o si pe Iselin cu familia si fosti vecini din Outremont.[:D] O zi frumoasa si spor la trebi !! Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...