Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (202) ***Craciun fericit!***


Recommended Posts

ANDY - eu fac acum un microprogram la Sciences de l'Education, pt enseignement collégial, la UdeM. Asta pana primesc porcaria aia de evaluare comparativa, pe care sa o pun in dosarul de la MELS, si sa aflu daca imi dau astia permis sau nu - chestiune care dureaza cu totul vreo 9 luni, grea sarcina [:D], ca daca nu imi dau, ma duc casiera la supermarket si am terminat [:D] CECILIA - la tara de Canada, catelul ala e 40$ plus taxe. La tara de America e 23 plus taxe, care taxe e mai mici in US decat in Qc, considerabil mai mici. Deh ei sunt 300 de milioane de consumatori, aici sunt doar 30. Chiar si asa insa, rezulta mai convenabil aici - ca sa nu mai spun ca aici pretul include si salarii reale si chiri mai mari, si tot ce compune un pret final, fata de RO unde include spagi de raft si alte bazaconii doar acolo inventate [:D] Ca sa transportam, pe noi ne-a costat sub 2 euro pe kil, deci o nimica toata. Mai nasol insa e ca acum e embargou, deci nu se mai poate trimite nimic, dar poate o sa-l ridice pana aterizati voi. Oricum, eu nu stiu ce naiba ma faceam fara bagajele suplimentare, mare inspiratie am avut sa trimit tot, ca nu stiu ce ma faceam [bang] ISELIN - ca e la vreo 70 de km de chez vous? [:D] he he [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anka, merci! Uuufff.....asta e, un copil avem, o fata are ta-su! [:D] Stiu ca tu ai trimis pachete cu multe "chestii", ca citeam si bagam la cap. Si chiar asa am decis sa facem si noi, transport per pachete; multe pachete, ca io vreau sa-mi car oale, cratiti, tigai, blah,blah [:D] Embargou?????? Adica cum? Adica de ce? Adica de cand? Dea Domnul sa nu mai fie cand sosim noi, io am de carat; cum ziceam, oale, cratiti; visez si la carti........uuuoooffffffff! A se observa ca devin optimista, incep sa ma cred destul de viteaza sa trecem interviul si sa ajungem acolo [:D] Intre timp "verifichez" cutia postala de am facut carare; acu' am alta problema: in dcs am dat adresa din acte e ok, dar la adresa de corespondenta am dat adresa unde locuim acu'; si o sa incep a face carare pe dincolo, sa vaz cutia si de acolo; nu mai am rabdare, sa vina odata scrisoarea aia si interviul ala sa stim o treaba [:D] Stiu, ratiunea imi spune sa ma calmez, ca scrisoarea aia va veni in ianuarie, in caz optimist, sau februarie-martie, caz nitel mai pesimist. Dar sa vina odata! [:D] Cecilia, mami de Nicolle Adelina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super intalnire! Sa ne fie de bine! Observ multa caldura in comentarii, mai scrieti, va rog, ne creste self-esteemul! Le-as lua pe rand faptele, vederile, revederile, n-as vrea sa supar pe careva prin importanta arbitrara. As lua alfabetic mai bine, doar ca sunt la job, mai scriu, mai vorbesc, raspund la telefon, in pauza de pranz trebuie sa ies, poate e mai bine sa scriu cum reusesc, deci fara suparari. Mi-e clar ca armata copiilor a facut zgomotul de fond, dar nici noi n-am fost mai jos, am vorbit si vorbit, atentie photos...si noi vorbeam. In domeniul acesta sigur ca nu pot concura pe Simonna, Dana, Nelia, toti aveam multe, multe de spus, Mikiion pentru viteza cu care scoate cuvintele[:D] Va iubesc fetelor! AnaS, mi-a facut placere sa te revad, sa vorbim si cu certitudine o sa ne mai vedem. [flo]Tudor l-am gasit super mare, mi-l imaginam mic si timid, dar deloc asa! Plus ca a antrenat copiii sa se joace in zapada, este plin de initiativa. Iti doresc sansa in tot ce vrei sa faci. Diana, gazda as putea zice. Sa-ti traiasca pruncii, esti o super competitiva mamica sexy, viitoare profesionista CA. Pastram legatura. Am observat sotul tau extrem de saritor si harnic, e contagioasa chestia asta? Poate trece si spre sotul meu?? [pup] Sonia nu mi s-a parut bolnava si nici grasa, poate doar cu mult drag pentru tine. DanaP, ce surpriza minunata regasirea vostra, aratati ff bine amandoi, copiii nu pot sa mi-i imaginez in nici un fel caci sunt la ora schimbarilor fizice majore. Dar pentru sufletul meu nu ai idee ce alinare a fost reintalnirea, cuvintele voastre. Parca m-am scuturat de o boala rusinoasa. Salamul de biscuiti B-E-S-T-I-A-L! Nu e frumos cuvantul, dar e pentru o comparatie absooluta. Si totusi glazura de ciocolata? Sigur aveti voi un secret ceva, mama facea si nu iesea asa. Cami, Ange, imi pare rau ca nu te-am recunoscut decat spre final, si asta pentrru ca am intrebat pe Oana a cui prietena esti? [bang] Poate ne vedem in Laval? Delia, incantata sa va cunosc, dar mai ales sa las sa curga ceva amintiri cu Ciprian. Ce mica e lumea! Intelg ca voi sunteti aici din 2004? Sofi a voastra nu e deloc slaba, eu cred de fapt ca o sa fie in tipologia inalt si zvelt. Nelia, Doamne cat te-am mai asteptat! Nu mai era benzina? O sa te sun pentru ce-ti spusei... Copiii vostri sunt tare frumosi, sa aveti putere si sanatate sa va bucurati de ei si peste decenii! Tudora e foarte finuta, Lisandru plin de energie, iar Agatha matura,dar ce zgariata era de pisica voastra! Paziti-va macar ochiii de pisica! Imi imaginam sotul tau inaaalt si impunator inainte de ziua de ieri, dar nu e rau (dur) deloc [:)] Simi, voi doua sunteti/ati fost finute taare, ti-am inteles panica pentru copil, eu personal am trecut prin asta si e cel mai mare cosmar al meu: sa-mi pierd copilul (unicul), sa-l rapeasca cineva, sa dispara in lume. Noi am patit-o in Sport Expert, dar intrasem in soc nervos, atac de panica. In rest ca impresie generala esti ZEN![flo][flo] Miki, ce mare e Marc![pk] Imi pare rau ca nu am vorbit mai mult, data viitoare promit. In privinta actelor trebuie sa ne auzim macar la telefon, de acord? Voi stati in Anjou, eu muncesc in Montreal Nord, gasim noi un punct comun. Antonia, Oana, fete frumoase, Anne a intrat dupa vreo 30 min in atmosfera intalnirii, dar am vazut copiii cum se jucau frumos, se apreciau, au mancat impreuna. Pana la urma intalnirile acestea ale comunitatii dau viitorul copiilor nostri, nu? Ione, [asia][asia][asia] culorile tale sunt culorile pamantului, nu? Sanatate sotului virusat, dar tu cum de nu ai dezvoltat nimic? Sau ai fost purtatoare ieri si o sa vedem noi ce ne asteapta saptamana aceasta...? Ai gasit atmosfera prea incarcata cu atat de multi copii? Drgaica, multumim de bebelusi, ca i-ai adus, i-am cunoscut, dar nu sunt convinsa ca o sa reusesc sa-i diferentiez data viitoare. Multumim de poze, de Mos Craciun care a venit, dar barba ii cadea mereu sau nu era lipita bine? Cam sexy Mosu' asta! Sa stii ca arati super si esti f coerenta in conditiile in care ai 2 bebelusi toata ziulica de ingrijit, eu eram ratacita rau cand era Anne mica, de oboseala desigur! Cge, mi-a placut f mult baietelul tau, iti seamana bine, nu am reusit sa stiu daca erai cu sotul sau nu...bucatele tale super, credeam ca esti doar inteligenta, nu si gospodina [flo] Simmona, prietenoasa, deschisa, vorbareata, cu priza la copii [asia] ai tinut ascunsa comoara pana spre sfarsit...Ce varsta are? Eu nu i-am auzit gurita deloc. O sa avem noi ocazia sper [pup] La sfarsit, datorita impactului, sa va zic de talentul Roxanei? Am colier frumos astazi [olala] Daca nu-l lua Dana pe cel scurt, asa verde-bleu, nou, frumos, il luam eu... N-am vazut nimic pe galben in schimb, nu ca ar fi vreo culoare favorita, dar e f estetic in contrast. Acum iarna, de sarbatori sunt cu rosu, e tonic, da putere, in ton de Craciun. Se te tina Doamne-Doamne pe tine si talentul tau. Sotul meu s-a minunat acasa doar, el nu a observat miscarea de rezistenta din spatele salii cand ravneam noi la minunatii de coliere. Sa-mi zici drept: vrei sa ai de retur colierul rosu pe care l-am luat de la gatul tau...[:I][:I]??? Si ai dreptate, si eu am avut impresia ca ne stim dintotdeauna, scuze daca am fost prea directa sau lipsita de respect, departe de mine gandul sa inoportunez astfel. Plus ca la sfarsit mi s-a rupt inima cand Isa ar fi vrut sa mearga cu noi acasa la noi, eu as fi luat-o, Anne nu prea are partener de joaca acasa, s-au placut mult una pe alta. Iti garantez ca am conditii ok acasa pentru un copil, as fi avut grija de ea, sa stii! Deci cand te-nduri, macar cand o sa mai creasca Printesa cu pantofi noi, noi suntem deschisi [pup][pup] sa ramana Isa la noi ca in vacanta. Seba = sagesse [flo] Doloress, imi pare rau ca nu ai ajuns, am cunoscut pe tati si pe copil mic si frumos. Sa stai cuminte, am auzit ca ai luat liftul si te-ai plimbat prin spital, nu se face, altfel iti punem paza permanenta. Rabdare inca macar 2 saptamani. [flo] Despre mancaruri in mesajul urmator!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Podeanu Diana placinta cu brinza a fost a ta? Born to shop, forced to work.
Cea cu branza sarata a fost a mea, dar a mai fost una buuuuuna, o rulada cu branza dulce a prietenei Simonnei, cred ca Delia o cheama, mama lui Seabastian. Poate ne transmite reteta [flo] Dar S. nu vrea sa ne dea reteta de salam de biscuiti, promitem sa respectam dreptul de autor. Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Ce stiti despre:...? Boulangerie/patisserie UNIQUE TASTE 53A Sainte Anne de Bellevue, H9X 1L5 514-505-0600 [pup]
Nu stim, sii tu ? Si e in Ste Anne de Bellevue sau asa se numeste strada ? Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin, si eu ma bucur ca ne-am cunoscut real ca virtual ne stim. Si Craciunita (fetita imbracata in rochita de Craciun) e tot a mea. Si da' am fost si cu cu sotul, numai ca la intalniri din astea nu prea sta lg. mine[:D] Si voi sunteti o familie tare frumoasa.[flo] Si numele fetitei tale imi place mult (doar si numele sorei mele) Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura
ANDY - eu fac acum un microprogram la Sciences de l'Education, pt enseignement collégial, la UdeM. Asta pana primesc porcaria aia de evaluare comparativa, pe care sa o pun in dosarul de la MELS, si sa aflu daca imi dau astia permis sau nu - chestiune care dureaza cu totul vreo 9 luni, grea sarcina [:D], ca daca nu imi dau, ma duc casiera la supermarket si am terminat [:D]
Pai parca nu iti trebuia evaluarea, sau am inteles eu gresit ? La mine a fost de baza, altfel trebuia sa fac tot bac-ul, desi daca ma gandesc mai bine am facut jumate adica 15 cursuri din 30 cate sunt toate. Mie in afara de evaluare imi ceruse HEC-ul si apoi Ordinul, o descriere a cursurilor din facultate [alcool] Pai daca ma duceam cu cererea asta la ASE la secretarele alea "deosebite" ma faceau ca la Nufarul. A mers si fara. Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin [pup] pentru mesajul tau fain; nu se satura omul sa povesteasca cu tine. imi mai inveseleste ziua, ca-s nervoasa pe stomatologul meu cel nou (sa zic ca-i roman, sa nu zic [bang]) care imi da un déjà vu cu avintul de a schimba si reface in gura tot ce a facut cel de dinainte; acum nu stiu cum sa pun problema in clinica, ca eu nu-l vreau, ca vreau un quebs (si barbatu-meu nici atit, cum nu se intimpla prea des suntem la unison aici); sau sa ne mutam la 30 km de Laval la cel pe care l-am avut pina acum. Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin eu coerenta, please [:-@][:-@] [:D] Mosului ii pica barba de asta se tot baga cu capu in sac ca sa o mai lipeasca pe furis sa nu se prinda copii. Mosului i-a placut cantecelu in franceza a fetei tale, are niste ochi superbi, sunt cateva poze care au iesit foarte frumos, luate asa din profil. Nelia sa-mi spui cand sa trec sa iau patutu ala pana nu se ratoieste Simonna la mine [:D] Pitilache Seba a fost extrordinar, s-a asezat langa usa si nu-i lasa pe ceilalti sa coboare la subsol. Tudor cred ca a mirosit ceva si-l urmarea pe Mos, a vrut sa coboare dupa el dar Seba l-a oprit. Gardian al secretului, l-a aparat pana la sfarsit, bravo lui. Simi fata ta la fel, numai ti-a soptit usurel "Multumesc mami" [:D], a fost mortala.[flo] http://community.webshots.com/user/Dragaica Mamica fericita[mamica] de leuti minunati [copil]Tudor Sébastian si [copil] Félix Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva o pensiune de catzei in Laval ? Eventual romani ? Multumesc, ii cautam un sejour (de fapt trois jours) patrupedului nostru de Revelion. Multumesc. Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...