Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 92


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina
Buna ziua,Perdelele au ramas nespalate.Sper sa reusesc sa le duc la o curatatorie(nu am cum sa le usuc.Altfel le-as fi spalat eu.).Cam atat pentru moment.id="blue">[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)[pegeam][cubrad] l-am impodobit si pe [aho] il asteptam.[pegeam]
align="right" id="quote2">Tina eu perdelele le spal la programul de perdele, api le scot si le pun la loc asa ude cum sunt, de fapt nu sunt ff ude pt ca la stoarcere ele fiind foarte subtiri raman doar usor umede si cand le pun la geam se intind si a doua zi sunt uscate si gata calcate [:D][mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa spun si eu buna seara

 

In primul rand [s]ANDRA[s]

Te pupam dulce!

 

Si sa va spun si doua vorbe despre noi. Mariuta e bine, e foarte activa si foarte curioasa dar inca nu vrea sa mearga. nu ma plang de ea, e un copil cuminte si ascultator in general. am facut vaccinul ieri, a facut putina febra si e un pic miorlaici, dar speram sa treaca starea asta pana vine [aho]. Am facut bradutul si Mariuta e fascinata de el, dar inca nu se apropie de el, vedem cat tine minunea. In rest alergatura, curatenie, cadouri, munti de mancare pe care ma apuc sa-i prepar maine (racitura, sarmale, salate, friptura), ca toba, carnatii, caltabosii sunt facute deja si tot maine tragem o fuga la tara sa luam turte cu julfa de la bunica sotului [pofta]

Va las cateva pozici de la dezmot si va urez spor la treburi si copii cuminti [pk]

 

[mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neataaaa

 

Haideti dragelor la [cafea]...

Imi pare rau ca nu am mai reusit sa intru, ai mei au fost bolnavi, de fapt Dragos si acum e... A facut a treia bronsiolita, deci e de rau. Trebuie sa incepem tratmentul cu singulair.

Incerc sa citesc si eu cate ceva din urma, sper sa pot...[alcool]

 

Alina [mamica] de Dragos-Andrei 07.11.2009 si [zana] Riana-Antonia 25.01.2007

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Va poftesc la o [cafea], servita cu mult drag si dor tuturor prietenelor dragi!

 

Imi este si rusine sa va scriu acum, ca nu am mai putut intra.... de atata timp. Nici cu stirile nu prea sunt la curent, fiindca nu am prea avut timp sa intru si sa citesc. Perioada asta de acomodare la noua viata a fost oarecum ok, desi aici am dat piept cu un stil de viata si o mentalitate complet diferita de cea a noastra, a romanilor. In principiu suntem bine, cu totii. Eu si sotul muncim de dimineata pana la 17.00 cand mergem dupa Rares la cresa! Copilul se comporta nesperat de bine, asta si pentru ca probabil e sociabil din fire si ii place sa aiba oameni in jur...Este un fulgusor , transformat deja in bulgaras de nea, inaltut si dolofan, cu 4 maselute si 12 dintisori.

Eu am inceput un curs de contabilitate, care ma va ajuta pe termen scurt la locul de munca si ii dau inainte.

Incredibil sau nu, in perioada asta m-a cam luat un dor de tara si de romani in general.Uitandu-ma in jur, i-am vazut pe irlandezi cuprinsi de frenezia sarbatorii ce ne bate la usa, insa pot spune ca eu nu am simtit nimic de genul, fiindca nimic nu e ca in tara! Aici luminitele de prin ora sunt feerice, ornamentele, zambetele tuturor pe fete, colindatori de pe strazi canta frumos, dar nu e ca la noi....poate si pentru ca mi-e dor de tara simt lucrurile astea. Dar nu e motiv de lamentare, fiindca mi-am asumat sa traiesc cu dorul de tara atunci cand am decis sa plec!

 

Trecand peste asta, va doresc fiecareia in parte sa va treaca pragul maine seara un Mos Craciun cu sacul plin. Sa va lase sub bradut sanatate pentru trup si pace si liniste pentru suflet si minte, sa va aduca in camine lumina stelei ce vestea demult Nasterea pruncului Iisus si o raza de speranta in mai bine. De asemenea, fiecareia va doresc sa primiti cadoul la care visati atat pentru voi cat si pentru cei dragi. Micutilor fulgusori le doresc sa creasca si mai frumos decat au facut-o in ultimul an, sa-i ocoleasca orice neplaceere si sa va bucure existenta clipa de clipa.

 

Va pup pe toate si sper sa am ocazia sa mai intru curand!

 

Lid="green">aid="purple">vid="red">iid="navy">nid="orange">iid="red">aid="blue">, cea mai fericita [mamica] de [copil] Rares Cristianid="red">, un [*] grabitid="red">!
Asa creste puiul meuid="red">

Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!

(Lev Nicolaevici Tolstoi)

id="Stencil">
id="right">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vizionat filme, pozici, fulgusorele superbe avem![:D]

Madame le B..mirosea pan la mine[:-)))]

Alinus, sanatate puiutului, daca trebuie tratament trebuie, ce sa faci..macar sa functioneze si sa nu mai aveti treaba cu bronsiolitele alea[alcool]

Lavi ma bucur maxim pentru voi, mai ales ca aveti amandoi de lucru, asta e super super, fratele meu e in Irlanda de vreo 2 ani si tot nu a gasit de lucru[alcool]! si ca acomodarea a fost ok, mai ales ca puiutul se simte bine la cresa! Ma bucur asa mult ca si cum m-as bucura pentru mine sa stiu ca as scapa de datorii si necazuri[:)]

Ionela, tine-mi pumnii, eu nu am norocul Monicai[zz], deci azi tre sa ma bag sa fac turtili cu nuci, primit si nucili de la Roman, deci..am treaba[pofta][:D]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta!

Lavi ami era dor de o cafea de la tine[pk][pup][pup][pup]

Ma bucur nespus pentru voi! Pup[pup] bulgarasul

 

Dupa asa cuvinte frumoase nu mai pot sa spun nimic!

M-ai emotinat pana la [q]

[pup][pup]

 

Madame B esti o norocoasa ca Iulia se joaca frmos cu magnetii[olala][olala][pk]

Eu am( am avut[:D]) magneti cu aripi/picioruse atasate prin arcuri[:D], acum arcurile sunt intinse la max[:D] si au ajuns broscutele si fluturasii mei, vai mama lor

 

Gata....am zis neata, am baut cafeaua din Irlanda, acu ma apuc de cozo[olala]

Edit: de gatit nu gatesc decat o friptura maine[:D][pk], ca o sa avem de mers pe la neamuri sa luam masa[:D]......nici nu stim cum o sa ne impartim timpul

 

 

[cubrad]

[mamica] fericita de [copil]ranjita delicioasa Maya Andreea ( 6-oct-2009)[olala]

 

 

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Licu iote acum miroase si la mine a nuci la cuptor [pofta]

Alinus sanatate la puiutii tai!!!!

simina poate la noi e doar inceputul [:D]

Am ochii bulbucati de la cafele baute de la Alinus si de la Lavi [grup][flo][pup], care fiind cafea irlandeza are o aroma deosebita

 

Mami de [copil]Iulia Emanuelaid="red"> 26.11.2009

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

B. adicalea a cozo miroase bre??[pofta][pofta][pofta]..ca de la Bucale inca nu a ajuns mirosu, Simina abia se apuca de ei.[:D]

 

[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009id="size1">)id="Comic Sans MS">id="navy">[:D]

 

Firefly's shopid="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

 

[:D] BLOGUL MEU [:D]id="Comic Sans MS">id="size1">id="navy">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Citat:
citat din mesajul lui monis5legat de raceli, nas infundat samd, a cumparat cineva acest produs de pe 13entreprize? as vrea si eu cateva capsule [flo]
align="right" id="quote2">Monis eu am cumparat din farmacie ceva de genul asta si am dat 10 lei pe o cutie si mi-au fost de mare folos cand a fost copilul racit.
align="right" id="quote2">Monica, cum se numeste medicamentul pe care l-ai luat din farmacie? NU strica sa am asa ceva in casa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Citat:
citat din mesajul lui monis5legat de raceli, nas infundat samd, a cumparat cineva acest produs de pe 13entreprize? as vrea si eu cateva capsule [flo]
align="right" id="quote2">Monis eu am cumparat din farmacie ceva de genul asta si am dat 10 lei pe o cutie si mi-au fost de mare folos cand a fost copilul racit.
align="right" id="quote2">Monica, cum se numeste medicamentul pe care l-ai luat din farmacie? NU strica sa am asa ceva in casa.
align="right" id="quote2">Inhalant baby se numeste, este de la Biofarm, are 10 capsule in cutie si o pernuta pe care sa torni capsula.[mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...