Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 92


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Citat:
citat din mesajul lui monica_80
Citat:
citat din mesajul lui monis5legat de raceli, nas infundat samd, a cumparat cineva acest produs de pe 13entreprize? as vrea si eu cateva capsule [flo]
align="right" id="quote2">Monis eu am cumparat din farmacie ceva de genul asta si am dat 10 lei pe o cutie si mi-au fost de mare folos cand a fost copilul racit.
align="right" id="quote2">Monica, cum se numeste medicamentul pe care l-ai luat din farmacie? NU strica sa am asa ceva in casa.
align="right" id="quote2">Inhalant baby se numeste, este de la Biofarm, are 10 capsule in cutie si o pernuta pe care sa torni capsula.[mamica] de [copil] scump Maria 13.12.2009
align="right" id="quote2">Aceeasi chestie o am si eu "Carmol baby" tot de la Biofarm - 10 capsule moi. Neatza fete dragi, spor la bucatareala [:D]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetili spor la treaba. Eu tocmai am facut Raffaello din astea http://ligiapop.com/2010/06/02/reteta-noua-de-raffaello/comment-page-1/#comment-3916

 

Lavinia ma bucur ca intrat sa ne dai vesti...si inca bune[pup]

 

Simina numa' la cozonacii tai ma gandesc. Ca sa nu mai zic de julfa facuta de Ramonika si Laurairina[pofta]

 

Lidia [majoreta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te astepta sa faca minuni extraordinare Karvolul ; eu l-am avut si cred ca mai am prin casa...insa nu pot sa zic ca este cine stie ce....cred ca mai bune sunt picaturile de eucalipt in baie...
Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui lili_a
[s] AndraEu am ramas fara voce de tot asa ca nu poci sa zic/scriu nimic.Il pup tacuta pe Firicel care mi-e coleg de suferinta...
align="right" id="quote2">de ce bre? scrii cu omuletu'? [:D]lasand gluma la o parte, ai grija de tine, fa-te bine sa poti canta colinde [pup][pup][pup]legat de raceli, nas infundat samd, a cumparat cineva acest produs de pe 13entreprize? as vrea si eu cateva capsule [flo]Daca nu, cand se face prima comanda la ei, va rog eu frumos nu ma uitati si pe mine, ca vreau sa le am in casa, si pentru pitic si pentru mine [flo][flo][flo][flo][flo](aici copilul are ceva secretii prin nas, cel mai mult noaptea... suspectez caldura prea uscata, am tot pus carpa uda pe calorifer, dar nu sunt mari imbunatatiri...)id="size1">
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am terminat mesajul... eu am luat karvol din farmacii si cred ca poti sa ceri numai 5 capsule! Te pup,
Citat:
citat din mesajul lui monis5
Citat:
citat din mesajul lui lili_a
[s] AndraEu am ramas fara voce de tot asa ca nu poci sa zic/scriu nimic.Il pup tacuta pe Firicel care mi-e coleg de suferinta...
align="right" id="quote2">de ce bre? scrii cu omuletu'? [:D]lasand gluma la o parte, ai grija de tine, fa-te bine sa poti canta colinde [pup][pup][pup]legat de raceli, nas infundat samd, a cumparat cineva acest produs de pe 13entreprize? as vrea si eu cateva capsule [flo]Daca nu, cand se face prima comanda la ei, va rog eu frumos nu ma uitati si pe mine, ca vreau sa le am in casa, si pentru pitic si pentru mine [flo][flo][flo][flo][flo](aici copilul are ceva secretii prin nas, cel mai mult noaptea... suspectez caldura prea uscata, am tot pus carpa uda pe calorifer, dar nu sunt mari imbunatatiri...)id="size1">
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun id="size3">id="Script MT Bold"> [pegeam]
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Printre bucate reusesc sa scriu si eu 2 randuri.

In primul rand multam de cafea.

Second,la multi Andrutza!Sa ai in viata drumul plin de flori si obstacolele sa nu le gasesti nici unde.

Am citit-o si eu pe Lavi. Ma bucur ca ai avut curajul sa o iei de la capat intr-un alt coltz de lume.Daca toate am avea acest curaj poate ne-ar fi mai bine.

Dankutza Pinky te face la nervi pentru ca site ca cu tine ii merge.La fel face Geo cu mine cand vrea ceva.Deci,bine ai venit in club.Sa vezi la noi cum rade Geo in hohote cand ii schimbam pampersul.El fuge prin pat,noi il prindem ,il tinem si ii punem pampersul.

Sa va dau o reteta pentru pici.Am facut-o ieri.Geo a papat 2 portii;

-am fiert o bucatica de salau(asta am avut la indemana),am dezosat-o

-separat am pus o lingura ulei masline+2 linguri apa si legume tocate marunt cat sa le pape(morcov,ceapa,ardei).Le-am lasat sa scada,am adaugat si pestele,apoi am mai pus putina apa si am asteptat sa fiarba legumele.

Cand au fiert am pus o mana de paste(pasta d'oro cu porumb si grau) si le-am lasat pana au fiert(atentie poate fi nevoie sa mai puneti apa).Consistenta trebuie sa fie ca atunci cand faceti orez/fidea cu lapte.Adica uscate.

Merge pus deasupra putin patrunjel verde.

[q] buna.

Atat pot.

Azi termin salata boeuf si fac placinta cu mere.id="blue">

 

[mamica] de [copil] George-Stefan (15.11.09)

[pegeam][cubrad] l-am impodobit si pe [aho] il asteptam.[pegeam]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca ma speculeaza. Chiar reuseste sa-mi puna nervii pe bigudiuri.[zirea] E in continuare in greva foamei. M-a pus pe ganduri kineticul. Mi-a zis ca acum isi formeaza obiceiurile alimentare si daca o s-o indop acum, peste cativa ani o sa-i ascund mancarea. SA intru in panica, daca nu mananca absolut nimic, nu doar ciuguleala. Cred ca facea referire la mine. [:-@] Asa ca am lasat-o mai moale. "Ah, nu vrei sa papi, bine!" Ooooooommmmmm, zise yoghinul din mine.

 

Meniu

 

100ml lapte chior

1/2 cutie de iaurt

50 g orez cu legume (eu suspectez ca nu-i place, poate il considera o porcarie)

100ml fructe (para+pepene galben+kaki+mandarina)

70-80ml sfecla rosie facuta la abur si subtiata cu LP

pufuleti (vreo 4), o rondea si un biscuite intre mese

Sa speram ca o sa pape un bibe de cereale cu LP inainte de culcare.

 

 

In rest, plange la canapea. Se ridica in picioare la canapea si plange ca vrea sus dar nu stie sa se ridice. Cand o urc, incepe sa rada, se repede la telecomnada si se aseaza confortabil. Apasa pana deschide tv si se uita. Nu e pretentioasa. Cu aceeasi placere se uita si la stiri si la muzica. [:D]

Astazi, am impartasit-o! [pk]

 

 

M-am abtinut sa scriu pana nu stiam exact dar acum raspund la intrebarile fetelor referitor la mama

Mamei i s-a inchis operatia. Este de 5 saptamani fara antibiotic. I s-au inchis si gaurile pe unde se facea lavajul. Am vazut operatia. ESTE INCHISA! [pk] Dupa 9 luni, s-a inchis operatia.[pk] id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis si nu terminasem mesajul. Mai vroiam sa mai spun ceva ce m-a uimit. Tati a fost plecat de acasa cam vreo 8 zile. In tot acest timp nu l-a strigat deloc, de unde imi trag concluzia ca stie exacr care e mama si care e tata. In dimineata cand a aparut, noi doua dormeam. I-am deschis usa (uitasem cheile in yala, asa ca nu avea cum sa intre in casa), mi-a zis numai "Buna dimineata" si eu m-am dus glont in pat. Fi-sa se trezise si numai ce aud zicand ta-ta, ta-ta, ta-ta la nesfarsit. Ideea e ca nu avea cum sa-l auda. Dormitorul nostru e in fundul casei si el a vorbit foarte incet. Incep sa cred ca l-a simtit. [:-@]

 

 

Ronyid="red">, te mai asteptam cu interventii. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...