Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 92


Recommended Posts

[flo][flo][flo]buna,fetelor!![flo] ma inscriu si eu pe lista celor care citesc dar nu au timp de raspuns...acu am luat o pauza de la smotru,bucatareala si cum piciul doarme zic si eu doo vorbe.. Licurici felicitari ptr. primii pasi ai rechinasei...ia uite la ea cum le da peste nas tuturor[:)]!!! felicitari si ptr. blog!!! imi pare rau ca nu m-am trezit mai repede sa comand si eu cateceva,maybe next year!![pup] spor la treburi tuturor!!!(la toate treburile :raluci,many,[;)]) eu sunt un pic cam racita,m-am molipsit de la pui,care,by the way, e mai bine: mai tuseste f.f. rar si a inceput sa pape bineee!!![pk] miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

ia sa vedem, pana se coc girafele de data asta, ca ursuletii sunt gata [pk] Despre laptele de vaca pediatrul mi-a zis sa iau lapte integral (gras) si dupa ce-l fierb sa iau spuma / caimacul si apoi sa-i dau copilului. Cica asta e perioada in care se obisnuiesc cu diverse gusturi si daca avem planuri cu vacile, acum e momentul. Strunf bine ai venit la noi [flo]. Daca ne citesti, ai sa vezi ca zilnic posteaza cate cineva meniul copilului, asa ca vei gasi cu siguranta ceva idei noi [;)] Lylyana ce faceti voi? gata curatenia? Alexul mic si drag ce mai face? [pup] Lumi zbor intins si linistit si sa ajungeti repede [pup]. Oare Laura_andreea o fi ajuns cu Giulia in tara? [:-/] Lidia o placere sa te vad asa des pe la noi! Vacanta frumoasa, linistita si odihnitoare sa ai, ca a fost un an cam greu si pentru tine [pup][pup] Lumi_calin si Iulian are incisivul lateral stranga stramb, este exact asa stramb cum l-am avut eu in copilarie. Dupa ce au aparut dintii definitivi, un dentist m-a pus sa imping cu limba in el, ceea ce am facut ani de zile si acum aproape nu se mai cunoaste. Lasa, asta sa fie singurul necaz legat de dinti [pup] Raluci [pup] nastere usoara nasicii, tinem agitatele la cald [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] si voua iubareala placuta [pathot] sa iasa fete, gemene, gemeni, ce vreti voi [pup] Many stiu ca ai zis ca ai de facut analize, dar ma intrebam si eu... ca la Buzau ajungi ein-zwei... si eu ca [pis] [pup] Smara intelegem ca Timi se impaca bine cu laptele de vaca, da? [pup] Cory imi place ca nu esti disperata ca trebuie sa mergi la munca [pk] asta e atitudinea! Chiar asa, cu Andreiul ce faci? Care e planul? Ramo ce s-a mai intamplat iar la voi? Ceva cu Soricelul? Licurici am si uitat sa zic, felicitari pt Amalia mergareata!!! Miany ce ma bucur ca a scapat Davidelul de raceala! Lasa ca tu esti mare si te descurci [pup]. Tina daca vrei niste ger, cu placere, ca azi dimi au fost -17, deci avem de dat si la altii [:D] [pup]. dar macar peste zi a iesit soarele, asa ca ne-am dat 1 ora cu sania [pk] revin cu poze [:D] ca tot v-am plictisit zilele astea cu ele [:p]
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca tot vorbeam de papa... Meniul zilei: dimineata: paine+unt+cascaval+ou fiert;un iaurt de casa 100gr amiaza: sos cu carnita vita+ardei+morcov+patrunjel verde cu paste ciorbita de pui+legume+smantana seara:probabil un iaurt simplu sau cu cereale(sau cu lapte)... intre mese: fructe ce avem prin casa [:-@] nici noi nu papam laptic decat putin (zic eu): 100 ml dimineata+180ml seara...acum incerc sa-i dau la amiaza un biberon (inainte de somn)..vedem daca tine figura.. miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monisu mie pedi nu-mi zice nimik [:-@];ma gandesc sa incerc si eu cu niste LV(poate s-a plicti de gustul lp-ului,mama lui)...auzi ,cam cat de mari sunt ursii,girafele tale?eu am niste forme (nu stiu cum sa le zic altfel) de la fackelman,dar mi se par tare mici... Baga,baga poze ca sunt tare faineeee!!!!![pk]( asa cum am mai zis ai "ochi de pozar",surprinzi tare fain momente,situatii,decoruri) miany fericita mami de DAVID ANDREI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si noi cu saniuta in jurul blocului si Dominic s-a comportat normal, nu mai incantat decat in carucior. Dar cand l-am dat jos din sanie si l-am lasat in zapada, a fost demential pentru el. Nu ii venea sa creada, alerga, s-a pus pe burta si facea ingerasi (desi nu a vazut la nimeni), facea doi pasi, apoi se arunca iara in zapada. si-a aruncat si manusile si freca cu mainile goale zapada si mie nu imi venea sa cred ca nu reactioneaza nicicum cand i-au inghetat manutele. Poze din pacate nu aveam cum sa fac, ca trebuia sa fiu atenta sa nu iasa in strada, dar sper sa mai ninga anul asta. sunt convinsa ca maine imi trece, ca vine fratele cel mare la noi in noaptea asta, cu bunatati porcoase si cu un super cadou pentru nepotul lui, abia astept sa ii fac poza dimineata cand da ochii cu ei (fratele si cadoul).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dominic e bine, multam Doamne, mai tuseste inca, dar atat. Zilele astea a experimentat si el primele bucatele, un borcanel de paste cu legume si sunca, pe care a reusit sa le pape (dar din ce ii gatesc eu nu vrea decat super blenduit), acum a papat 3-4 firimituri de paine cu 2 iaurturi. Pentru maine vreau sa ii fac ciorbita de legume acrita cu zeama de varza, in care sa pun muschi de porc fiert separat, ca o sa ne aduca fratele carne de la porcul sacrificat azi. Trebuie sa trecem si noi de pureuri, dar presimt ca e grele trecerea asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele dragi, parca ar suna corect sa spun "seara buna si la revedere" la cat timp am. Am sarit forumul cateva zile pentru ca am dat liber la colegii de la Cluj sa se organizeze si ei pentru sarbatori, asa ca fac munca unui birou intreg si am vreme doar pentru asta acum. Da' nu se cade sa nu arunc un pupic in fuga [pup] [url="http://picasaweb.google.com/mamideChiaraAda"] Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Avem [url="http://picasaweb.google.com/margabirtalan/PrimaZapada2010#5552799728491311154"]saniuta[/url] dar momentan o folosim pe post de fotoliu/scaunel iar cand intervine plictiseala o incarcam cu jucarii [:D] mami de [copil] Vlad (29.10.2009)
noi n-am mai bagat-o in casa de [url="http://picasaweb.google.com/monis.monica/VacantaLaBunici#5552808225000344962"]marti[/url] [:D] ce figura are Vladut [pk]
[pegeam] Monis si piticutzul Santiago il asteapta pe Mos Craciun [pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
Hello, hello! Am intrat doar sa spun ca sunt in criza de timp, citesc cand apuc, dar nu reusesc sa mai si scriu prea multe. Vreau doar sa le pup apasat pe: raluci, licurici, many, dankutza [pup][pup][pup][pup] Stiu ca munciti din greu zilele astea [:D], [greutati] in asteptarea Moshului [8D], asa ca va tin pumnii. [olala] [pup][pup][pup][pup]
Nu prea am muncit din motiv de tatic lipsa de la domiciliu. Sunt ininate de CM. Trebuie sa vina. A intarziat si am facut un test, dar nu am vazut dublu. Poate data viitoare. [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...