Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Berbecutze, la cafea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara,

hai sa va intreb ceva,si poate dak intrati imi raspundeti si mie:deci,fii-meaface un an(in sfarsit!)[:D]trebuie sa-i tai motul si sa-i rup turta![pk]care-i faza cu turta??[alcool]ce e aia si de unde o iau?e paine.cozonac?[bang]sice se face cu ea?o arunc k la nunta?[:D]

poate aveti timp si rabdare sa-mi raspundeti,multumesc anticipat![pup][flo]

 

Mihaela Luca

 

Mami de Edith

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Isis_23
Buna seara,hai sa va intreb ceva,si poate dak intrati imi raspundeti si mie:deci,fii-meaface un an(in sfarsit!)[:D]trebuie sa-i tai motul si sa-i rup turta![pk]care-i faza cu turta??[alcool]ce e aia si de unde o iau?e paine.cozonac?[bang]sice se face cu ea?o arunc k la nunta?[:D]poate aveti timp si rabdare sa-mi raspundeti,multumesc anticipat![pup][flo]http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/Mami de Edith
align="right" id="quote2"> Buna intrebare, isis! Hai ca sunt sunt si eu curioasa. Eu am baiat, deci... Va pup, fete!didi si catahttp://picasaweb.google.com/DiasiCata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Berbecutze.

 

LA MULTI ANI si UN AN NOU MAI BUN!id="red">id="size3">

 

Cat ma bucur ca mai apare cate cineva si mai scrie. Sper ca anu acesta sa avem mai mult spor la scris.

 

Isis_23 imi pare rau ca nu pot sa iti raspund la intreabare, ca eu nu am copii ci doar un nepotel de 1 an si 3 luni si la baietei nu-i cu turta. Dar poti sa cauti aici in forum caci este daca nu ma insel un topic despre taierea motului si ruperea turtei, sau poate ne raspunde cineva cu mai multa experienta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite Isis_23 ce am gasit eu despre ruperea turtei, sper sa te ajute:

 

"Motul sau turta este o petrecere care se organizeaza de obicei la varsta de un an, dar, daca acest lucru nu este posibil, poate sa fie organizata pana la 3 ani ai copilului. La acest eveniment nasii au indatorirea de a face cadou finului lor cate un obiect din tot ce foloseste el la acea varsta (un set de hainute complet, diferite accesorii, un obiect de aur, jucarii, etc).

Daca este vorba de o fetita i se rupe turta (o turta dulce pe care o cumpara mama sau bunica) deasupra capului, in bucati care se impart la toti invitatii. Daca este baietel se impleteste o codita si se leaga cu o panglicuta (pentru a putea fi pastrata usor) si se taie de catre nas."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saru-mana,irenne,sa-ti dea d-zeu sanantate!!![pup][flo][flo][flo]m-ai scos dintr-o mare incurcatura,pt.k prin jurul meu nimeni nu stie concret ce se face la motz,fiecare imi zicea cate o varianta!Iar eu sunt prima dintre prietenele mele care a nascut si deci....eu le "invat" pe toate! Ma gandeam sa-i fac mandrei mele o petrecere tematik...nici nu stiu...k nu prea am pe cine sa invit....si nici nuvreau acasa,k e spatiul mic,,,[bang] offf.... Dak are cineva ceva idei,cucare sa ma ajute,ar fi f bine primite![:D] Aaaa...pe 23 ian implinim un anisor!![bum] http://www.flickr.com/photos/44563043@N03/ Mami de Edith
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[wow]

nu pot sa cred!!!

v-ati dat drumu la limbuta!!! [bis]

 

Isis eu inca nu am ajuns acolo, ca baietu meu abia are aproape 6 luni... asa ca habar nu am cum e cu petrecerile astea la 1 an.

 

ia ca ma duc sa actualizez listuta ca poate o deveni mai activ "subectu"

 

[pup]id="Trebuchet MS">

 

______________________

[buburuza]mami de pic

 

[pegeam] primul craciun in trei id="size1">id="Trebuchet MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani! Tuturor celor cu numele de Ion si Ioana si derivatele, multa sanatate si tot ce va doriti! Ma bucur ca ti-am fost de ajutor Isis. Acum sa iti spun cum a fost la motu lui nepotumiu, poate te ajuta sa te hotarasti ce sa faci. Sora mea a facut la restaurant si au venit doar rude, pt ca nu vroiam sa ne intindem prea mult si acasa nu era loc. A dat o friptura, o cafea, vin, suc si apa minerala , sau plata. Petrecerea a inceput pe la ora 18 si la ora 23 s-a incheiat. A facut-o la un restaurant micut unde am fost numai noi(in jur de vro 20 de pers), si a fost f. fain Acum parearea mea este ca nu cred ca are rost sa ii faci o anumita tematik acum pt ca e mica si nu intelege prea multe, dupa ce mai creste ii poti face petreceri cu diverse teme, ca sa inteleaga si ea. Sper ca te-am ajutat cu ideile mele si sa iti traiasca minunea, sa creasca mare si frumoasa. daca mai ai vro intrebare si te pot ajuta iti raspund cu mare placere. V-am pupat berbecutzelor si o seara buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...