Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Constanta - capitol de sarbatoare! 136


Recommended Posts

diana, zau ca m-ai bine dispus si m-ai facut sa zambesc..auzi tu la tine, draga de tine...sa educi un bebe de 1 an si 9 luni.AI VOINTA [alcool]

Cum ti-am zis si eu si Ledi, si iti vor mai zice...va avea crize specifice varstei..de 2-3-4 ani...si tot asa..pana cand ..cine stie.

Nu cu bataita rezolvi...sau rezolvi anumite chestii, doar capeti un copil speriat si cam atat.Cand se va mari si va intelege cum sta treaba....se va schimba totul.

Eu zic sa te relaxezi...lasa gura lumii sau altele, este normal ce face, este copil..eu asa vad lucrurile, poate gresesc, dar cu siguranta Rares are o perioada.Are un caracter puternic si vrea sa iti dovedeasca ce poate el.Ofera-i ocazia[flo]dar in acelasi timp explica-i calm, cu rabdare ca ceea ce face(cand se tavaleste pe jos, de ex.) nu face corect, nu este tocmai potrivit ptr un baietel de varsta lui.Repeta-i de cate ori este nevoie, frumos, cu calm, in soapta.Da dovada de fermitate, adu-i argumente, sa stii ca intelege absolut totul.

Va trece timp pana vei vedea schimbari, dar vei vedea.Cu siguranta.

Eu(si toate inimoasele ) am trecut prin ceea ce treci tu acum. Si acum privim in urma cu calm, stiu ca este mai usor ptr noi acum.

 

Lasa-l nemancat cat vrea.NU PATESTE NIMIK, ABSOLUT NIMIK.Ai grija doar sa se hidrateze, sa bea lichide destule.

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ok gata il las sa ceara el desi doc de fam mi-a zis sa nu ii mai dau apa ca se umfla in burtica si de asta nu mai mananca sincer oricum nu am incredere in ea asa ca merg pe mana voastra cat despre caracterul puternic sica asa eram si eu cand eram mica si nu mi-a zis mama ca nu as fi crezut-o dar pe fina o cred deciiiiiiiiiii seamana cu maica-sa [:)]sa ma urasc ca am fost asa?este cam tarziu cred[:)]ma innarmez cu rabdare dar incet incet.Am pus ceva poze dar nu apuc sa le mai si comentez azi poate maine acum fug la calcat.

 

[hopsieu]Diana, mami de id="red"> Raresid="green"> 30.04.2009 id="red">

Bazar general pe DCid="green">

 

 

am hainute la bazar

 

va rugam dati si noua un vot aici http://reteaua.emag.ro/c/raresel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana [pup] crize fac si de la varste mai fragede[:D] trebuie doar sa ai rabdare ,calm.

Isabella la inceputul verii a apucat-o crizele...se trantea pe unde-i venea in casa ca sa obtina ce vrea...LOGIC nu obtinea..eu o ignoram in timpul crizei(ceea ce o enerva si mai tare) dar dupa se calma ...ne jucam ne iubeam explicam.Dar nu s-a lasat pana intr-o zi cand s-a trantit in piata (am reusit calma sa-i pun piciorul sub cap).Si mi-am continuat cumparaturile.A tipa de se uita lumea ca la urs...eu am ignorat-o ...dupa ce a vazut ca reactionez exact ca acasa.S-a oprit din plans/tipat ,s-a ridicat m-a luat de mana si a zis"aide".

Eu terminasem de cumparat si am plecat linistite spre casa.De atunci nu a mai facut niciodata asa sa se tavaleasca pe jos....dar asta nu inseamna ca nu incearca metode noi[;)] si acum are 1an si 8 luni.

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diana2242
[ desi doc de fam mi-a zis sa nu ii mai dau apa ca se umfla in burtica si de asta nu mai mananca [hopsieu]Diana, mami de id="red"> Raresid="green"> 30.04.2009 id="red">
Bazar general pe DCid="green">


am hainute la bazar

va rugam dati si noua un vot aici http://reteaua.emag.ro/c/raresel
align="right" id="quote2">

Oare nu e mai bine sa schimbi tu medicul asta? [bang][bang]

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola Doamnelor...[flo][flo][flo]
Citat:
citat din mesajul lui lulu77
Georgi, cu intarziere, este adevarat ....LA MULTI ANI FERICITI!!id="size2">id="red">Dragelor inimoase, a fost ziua inimoasei Georgi pe 24.12 si ...a mers pe blat, nu a zis nimik.Sa ne traiesti [pup]!
align="right" id="quote2">Multumesc Lulu.. si tuturor fetelor...[flo]E adevarat ca am mers pe blat...[:D] dar acu sincer... vineri nu am avut deloc timp de forumit (nu tre sa va spun cum imi serbez eu ziua, nu?[bang]) si mi s-ar fi parut aiurea sa ma laud singurica ca e ziulica mea...[alcool] Raman datoare cu o cinste mica... si una mare cand oi avea curte si voi invita la un gratar, sub foisor.. cu leagane in curte..... Doamne ajuta!Diana sa fie intr-un ceas bun cu vestea noua..[pup] Sa ai o sarcina usoara, un bebe sanatos si o nastere ca din pusca! Tin pumnii!Ma apuc de recuperat...Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)Ce am eu de oferit si/sau vandut?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia
Raman datoare cu o cinste mica... si una mare cand oi avea curte si voi invita la un gratar, sub foisor.. cu leagane in curte..... Doamne ajuta!



Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?
align="right" id="quote2">

Uite cum te notez eu..si iti voi aduce aminte la primavara-vara...ca sigur vei avea leaganul in curtea mult dorita![pup]

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk]leagan poate oi avea.. dar in casa nu stiu daca reusim noi la vara sa facem macar parterul si centrala...[bang] nici nu vreau sa calculez cati bani ne trebuie... macar sa vad eu casa cumparata, ca apoi le facem noi rand pe rand.. si cu rabdare...[:D]

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si din partea noastra tuturor Stefanilor si tuturor derivatilor de la Stefan...id="purple"> [flo] Distractie placuta alaturi de cei dragi![pup]

 

Si cred ca ma retrag...v-am pupaaattt![pup]

 

Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)

 

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
Citat:
citat din mesajul lui diana2242[ desi doc de fam mi-a zis sa nu ii mai dau apa ca se umfla in burtica si de asta nu mai mananca [hopsieu]Diana, mami de id="red"> Raresid="green"> 30.04.2009 id="red"> Bazar general pe DCid="green">am hainute la bazar va rugam dati si noua un vot aici http://reteaua.emag.ro/c/raresel
align="right" id="quote2">Oare nu e mai bine sa schimbi tu medicul asta? [bang][bang]Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)Poze Mos Craciun DC bazar umanitar
align="right" id="quote2">si cica este pediatra tipa dar.....ma rog nu o schimb pt ca asta este la coltul blocului si imi convine mai mult din acest motiv si nici nu mi-a dat gres prea tare pana acum adica totusi Rares nu a luat pana acum antibiotic slava domnului si acum a fost a doua oara cand a avut putin rosu in gat si nu ne-a zis sa luam antibiotic de asta inca o mai frecventam.Gata si copilul sculat si calcatul.Pupici[hopsieu]Diana, mami de id="red"> Raresid="green"> 30.04.2009 id="red"> Bazar general pe DCid="green">am hainute la bazar va rugam dati si noua un vot aici http://reteaua.emag.ro/c/raresel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...