Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Constanta - capitol de sarbatoare! 136


Recommended Posts

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
diana, zau ca m-ai bine dispus si m-ai facut sa zambesc..auzi tu la tine, draga de tine...sa educi un bebe de 1 an si 9 luni.AI VOINTA [alcool]Cum ti-am zis si eu si Ledi, si iti vor mai zice...va avea crize specifice varstei..de 2-3-4 ani...si tot asa..pana cand ..cine stie.Nu cu bataita rezolvi...sau rezolvi anumite chestii, doar capeti un copil speriat si cam atat.Cand se va mari si va intelege cum sta treaba....se va schimba totul.Eu zic sa te relaxezi...lasa gura lumii sau altele, este normal ce face, este copil..eu asa vad lucrurile, poate gresesc, dar cu siguranta Rares are o perioada.Are un caracter puternic si vrea sa iti dovedeasca ce poate el.Ofera-i ocazia[flo]dar in acelasi timp explica-i calm, cu rabdare ca ceea ce face(cand se tavaleste pe jos, de ex.) nu face corect, nu este tocmai potrivit ptr un baietel de varsta lui.Repeta-i de cate ori este nevoie, frumos, cu calm, in soapta.Da dovada de fermitate, adu-i argumente, sa stii ca intelege absolut totul.Va trece timp pana vei vedea schimbari, dar vei vedea.Cu siguranta.Eu(si toate inimoasele ) am trecut prin ceea ce treci tu acum. Si acum privim in urma cu calm, stiu ca este mai usor ptr noi acum.Lasa-l nemancat cat vrea.NU PATESTE NIMIK, ABSOLUT NIMIK.Ai grija doar sa se hidrateze, sa bea lichide destule.Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)Poze Mos Craciun DC bazar umanitar
align="right" id="quote2">Subscriu!ca si completare,Diana,din experienta mea de mamica...,copiii simt tot.cat timp ai tu bazdaci,asa va fi copilul.cand te vei relaxa si vei parea imuna la neamancatul lui,probabil ca va cere singur de foame.cheia,santem noi,parintii,nicidecum ei...ei doar se muleaza dupa noi...daca nu intelegi,dezvolt.acum sant pe fuga[flo]Ceea ce ai construit poate fi distrus,nu conteaza,construieste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dandusicule, pupppp si lasa fuga, treci pe aici si zaboveste mai mult.

 

Ce vreme urata...aici deja este bezna [:D]

mai stau putin si fug acasa la copil...nu va zic ca nimeni nu a facut nimik la birou azi, si cred ca nici urmatoarele zile nu se va misca mare lucru...toata lumea pe FB, unii pe DC, nimeni nu misca nimik.[alcool]

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, dragele mele!

 

La multi ani si din partea noastra tuturor sarbatoritilor, sa aiba o viata senina, cu multe bucurii [flo]

 

Mi-a placut tare mult cum ati sfatuit-o pe Diana [pup]

Toate sunt trecatoare, copilul meu cel mic a mai trecut de faza crizelor, acum a inceput cu batutul si muscatul copiilor, sa speram ca nu o sa tina mult si asta.

 

In rest pe unde am fost ia surprins pe toti, cat de vorbaret si istet este, nu-i scapa nimic, toate minunile le stie si spre surprinderea mea, zilelea astea nu a fost in forma cu mancarea, el care devora tot de obicei [:D]

 

Lasa, ca daca nu termina Georgi cu casa, aveti unde sa veniti la gratar [pup]

 

 

 

 

Mami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [auto] Sebastian(05.08.2003)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,Georgiana!Multa sanatate si impliniri pe toate planurile!

 

La multi ani,Stefanel!Sa cresti mare si sanatos!

 

Noi am venit de ieri acasa,cu toate ca ne doream sa mai stam,dar Ionut a facut o laringita urata si a trebuit sa plecam.Acum avem tratament si regim sever fara sare si incepe sa tuseasca mai frumos parca,daca se poate spune asa...maine o fi mai bine...

 

Gabi,multumesc mult,[pup]

 

O seara minunata tuturor va dorim,[pup]

 

Minoiu Mariana

Pozele noastre adunate aici:

http://picasaweb.google.com/ionut.minoiu

-------------------

Aici il puteti vedea pe Ionut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Coenelia - La multi ani! Sa-ti creasca Stefan mare, sa va bucurati de realizarile lui!

 

Georgi - La multi ani fericiti si tie! Sa dea D-zeu sa va luati casuta si sa va mutati cat mai curand!

 

Diana - ma bag si eu in seama [:I] si zic, ca si fetele, ca incearca sa-ti atraga atentia prin tavalitul pe jos. Dar sunt de parere ca mai bine il ignori atunci cand se tranteste pe jos si apoi ii distragi atentia... cu palmuta la fund eu nu sunt de acord [:I]. In legatura cu faptul ca nu mananca, daca nu are nicio problema de sanatate poti astepta sa-ti ceara [:)] si sa nu mai alergi cu mancarica dupa el(eu recunosc ca acum muuulti ani, cand eram in aceeasi situatie, imi era foarte greu sa vad ca micutul nu mananca...) La sfaturi sunt buna, voi vedea eu cum le voi pune in practica peste vreo 2 ani [:D]

 

Diana, mami de Tibi (07.07.1997) si ... [gravi] 15+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianamaria, felicitari pentru samburel!!! [flo]

Bettyk, bine ai revenit![pup] Bucurosi de schimbarile in bine! Alexia scolarita e bine?

Georgi, cu intarziere La multi ani fericiti!

 

Stefanid="green">id="navy"> de Cornelia, Stefanid="green">id="navy"> de Galarina Sa ne traiti cu numele!!!!id="red">

 

si pentru maine:

Mami Angeliquedes id="purple">La multi ani pentru Pupi mic!!!id="blue">

 

Astept un vot AICI pentru Clipele de vara alaturi de Alexia (cri.jpeg)

Cris mami de Alexia & Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara fetelor!

Crixia,suntem foarte bucurosi ca in sfarsit ne-am linistit. Alexia scolarita e tareeeeeeee bine. din punctul ei de vedere[:D]. nu se streseaza absolut deloc cu scoala,eu ma agit pe langa ea. cred ca e criza varstei de 8 ani. nu stiu ce sa zic.ma incurajez singura.[:)] sper sa ii treaca repede. e cu capul in nori. dar merge bine,una peste alta.

o seara buna!

 

POZE NOI!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...