Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Constanta - capitol de sarbatoare! 136


Recommended Posts

Craciun Fericit (inca) tuturor si La multi ani sarbatoritilor zilei!

 

Noi ne-am reintors de la munte, din pacate am ratat intalnirea caci am plecat in mare graba, nu stioam ca vom trage un concediu, m-a luat sotu' pe sus si n-am apucat sa va mai spun ca plec[bang]

 

Am fost la Sinaia, Sofi a "schiat" ( ma rog, a luat lectii cu un monitor, dar a reusit putin la final si singura), Alex a cerut si el skiuri dar n-a stat cu ele decat fix 3 minute, ca a luat-o la vale (tati il tinea, bineinteles) si s-a speriat...

Noi ne-am odihnit (chiar aveam nevoie[nani]) si ne-am distrat binisor[pk]

 

Citesc din urma si revin!

 

Acum ne pregatim sa facem revelion acasa, ca ne-ajunge plimbarea...

Ah, si am uitat sa va spun ca in august vom fi nasi.. reloaded ( finii no. 2)[:)]

 

MADALINA si leutii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia
Multumesc Lulu..[flo] Sa va zic... saptamana trecuta am tras de proprietarisa ne dea actele si ne amanau de azi pe maine, joi ca vrea sotul doamnei si tatal proprietarului de drept sa ne cunoasca, hai ca mergem vineri, vineri a nins rau, ne-am dus duminica... Ca ei daca vindeau casa cu banu jos, treceau in acte pret mai mic ca sa plateasca impozit mai mic, dar asa cu banca plateste 7000 ron impozit... plus alte cheltuieli scade inca 3-4000 euro din pret...adica din ce ii ramane lui.. Am zis ca pana la urma negiciem si le mai lasam noi 1000 euro, el zice "nu, lasati, am batut palma asa, asa facem", noi "pai da dar nu vrem nici sa va para rau (si sa ne mearga noua prost apoi)"... el ca nu ramane cum am stabilit" [:-@]Azi cu chiu cu vai ajunge sotul cu tatal si fiul la banca, actele doar in original ca nu au facut copie... ii zice femeii de la banca... "pai si noi daca va dam copiile dupa acte si ne trezim apoi ca ne luati casa?" [bang][bang][bang] Frate cat de paranoia poti sa fii? Deaia nici noua nu vroiau sa ne dea copiile si a insistat sa vina si ei, de frica sa nu fac mis misuri cu copiile actelor lor...[:-@]Plus ca iar i-a zis sotului ca ei ies in pierdere, si sotul a repetat oferta cu 1000 euro sa le dam noi la impozit... ca sa nu zic ca racordarea la apa si lumina nu este facuta si tot noi o sa le suportam...[alcool] Intr-un sfarsit a facut doamna copii, le-a pastrat.. acu dureaza 5 zile lucratoare (tineti cont ca vin sarbatorile) ca sa le verifice juristul..[:D] deci ne apuca ianuarie pana la urmatoarele demersuri... dar nu e bai, ca ma asteptam sa mai dureze, si oricum nu avem toti banii necesari pentru finalizarea actelor.Va povesteam ca sa ma racoresc si ca sa vedeti si voi cum este omul... deja intrasem la banuieli ca s-au razgandit si nu mai vor... dar macar sa zica frate... laie ori balaie, nu?[:-@]Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)Ce am eu de oferit si/sau vandut?
align="right" id="quote2">Georgi, si te-ai interesat cat te va costa racordarea la curent si lumina?Nu de alta, dar eu stiu pe cineva tot in Valu care sta de 1 (UN AN) fara curent pentru ca trebuie sa traga curent si sa puna stalp si il costa vreo 200 de milioane vechi. Iar vecinii din jur, la fel, stau fara lumina ca asteapta sa se hotarasca vreun vecin sa plateasca stalpul ca sa-si traga si ei curent[bang]MADALINA si leutii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]CT

la noi [*][*][*]

 

Hunii dorm....iar [cit] in liniste la pc

va las si voua

[gvid]http://www.petocuri.ro/uploads/pics/cafea_organica2.jpg[/gvid]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneazta,

 

Georgi, are dreptate Mada, intereseaza-te cat va costa racordarea la electricitate.Acum 7 ani noi am construit o casa, in Mamaia Sat, ne-an racordat singuri la electricitate, am cumparat stalp tot noi, si toate cele tot noi..si a fost enormmmmmmmm de mult si pe vremea aia.

 

simo, abia stept vara.gratare, plaja, intalniri, etc.[pup]din 4 dupa amiaza incepem treaba la Zumba Dance, asa cum am vb? eu abia astept.

Cat despre "batausul" mic...trece..si Luca a fost bataus in vara si a trecut instantaneu.acum e cam socat daca il loveste alt copil si tipa la el"heiii, nu e voie, esti obraznic" [:-@]la cat [:-@]eu cu el....

 

mada, ce frumos cred ca a fost la Sinaia.V-ati adus aminte macar putin de petrecerile din tinerete?[:D]

 

 

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaa!

 

Georgiid="purple">, mare grija cu utilitatile, au dreptate fetele! Noi avem retea privata, ne-am agatat si noi de ceea ce era facut de primii locuitori in zona. Totul pare ok, dar si asa mai sunt prb. Vara trecuta un accident in zona a inclinat stalpul si vreau sa va spun ca am sesizat toate autoritatile, inclusiv OPC...toate raspunsurile erau negative, caci era retea privata. Am fost un vapor de nervi...pe langa multe alte prb, uite d'aia vreau eu sa imi fac bagajul si sa plec din Romanika!

 

Astept un vot AICI pentru Clipele de vara alaturi de Alexia (cri.jpeg)

Cris mami de Alexia & Ana

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA
vreau eu sa imi fac bagajul si sa plec din Romanika!

Astept un vot AICI pentru Clipele de vara alaturi de Alexia (cri.jpeg)
Cris mami de Alexia & Ana


align="right" id="quote2">

sa ma bagi si pe mine in bagaj [flo]

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Georgi - pe langa problemele de racordare la utilitati si costurile lor, ai grija si de calitatea constructiei, pentru ca am vazut ceva case de-a lungul timpului, case care erau facute special pentru vanzare (fundatii de 20-30 cm, fara stalpi de rezistenta, materiale de calitate foarte proasta etc.)

 

Crixia - multumesc[pup]!

 

Diana, mami de Tibi (07.07.1997) si ... [gravi] 15+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da georgi, diana are mareee dreptate.Acum vreo 5-6 ani si noi am vrut sa luam o casa tot in Valu...si am renuntat.Mereu am mers cu un unchi, inginer constructor..erau jalnice toate casele.Singurelek, cele vechi, care deja se locuiau in ele. Acolo este "raiul" caselor ieftine....se si stie de ce.Cu atentie sporita cu siguranta o sa faceti o alegere corecta.

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup fetele!

 

Multumesc pentru urari de Sf. Stefan. Le intorc si eu Stefanilor din viata voastra!

 

M-am mai linistit la birou, ca saptamana trecuta a fost criminala. Am ajuns zi de zi noaptea acasa, nu am avut timp de pregatiri, am dat-o si pe mama peste cap ca am lasat-o cu copiii pe cap non-stop.

 

Craciunul a fost frumos, dar a trecut foarte repede. Copiii fericiti, noi obositi [:D].

 

 

 

Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
lasa georgi, acum nu o intoarce, ca noi nu venim in casa, venim in curte la gratar [alcool]
align="right" id="quote2">Nu o intorc draguta...[flo] abia astept si eu...[olala]Ingerasii mei: Monyid="purple"> (03.12.2003) si Teoid="blue"> (17.05.2007)Ce am eu de oferit si/sau vandut?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...