Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Constanta - capitol de sarbatoare! 136


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lulu77
si ce manipulativi vor deveni [bang]Lui Luca clar ii lipseste gradintza.De cand sta acasa, cu bunica [:D]a devenit un rasfatat, nu asculta, e schimbat total, e lasat sa faca orice, nu are limite si reguli, si e asa greu cand ajung eu seara, ca ma apuc de reeducare pana ne culcam, dimineatza o ia de la capat.Abia astept ziua de 5 Ianuarie si inceperea gradinitei.[q]Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)Poze Mos Craciun DC bazar umanitar
align="right" id="quote2">Alina, povesteste-mi si mie cum "bagi" reeducarea? Si Sofi e la fel...are reguli, le cunoaste, dar le ignora, trebuie sa-i spun / sa tip de cel putin trei ori ca sa se conformeze...Stiu ca nu ar trebui sa tip, dar imi ies si eu din pepeni!Si ma dispera amandoi cu poznele: exemplu-eu strang in bucatarie dupa Sofi care a dat ceva pe jos, Alex in baie toarna apa cu canita pe gresie...bineinteles, se uda apoi si pe ciorapi, ca totosii nu-i poarta, eu ii pun, el ii da jos...si tot asa...incat azi m-au ametit...la propriu...[bang]Acum ma relaxez si eu, ca-mi vars oful la voi[bang]...MADALINA si leutii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui simonapro
Buna seara![:D]Lucian boleste bine, tuseste si a inceput sa-i curga si nasul, o tinem cu homeopate, Ambroxol si suc de fructe, daca nu-i trece trebuie sa ajung cu el la pediatraMami de [copil]Lucian(16.03.2009) si de [auto] Sebastian(05.08.2003)
align="right" id="quote2">Simona, pt astfefl de simptome, la Alexandru a mers foarte bine in toamna asta Pivalone spray de nas si sirop cu extract de iedera, Prospan se numeste, am scapat de fiecare data fara antibiotice.MADALINA si leutii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

[gvid]http://www.hotgift.ro/cms/images/produse/thumbMediu_1gt1emcana%20cafea.jpg[/gvid]

 

o zi cum v-o doriti asa sa o aveti![:D]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza,

 

Simona abia astept sa incepem, deja nu ma mai suport.....Cine se mai baga cu noi la Zumba Dance de 2 ori/ saptamana, marti si joi de la 17.00 la 18.00?

Daca Lucian are tuse spastica, seaca, chinuitoare ii poti da IPECA CH 15 sau 9 3 gr/5 ori pe zi, in doua zile ii trece garantat.Prospan e ffff bun cand incepe sa erupa, sau Plantusin sau cel de muguri de brad/pin.Ii poti incalzii sare mare grunjoasa si sa ii pui pe piept(pui sarea in ceva de bumbac) cat de fierbinte suporta.Face bine.Calmeaza.

Mai poti sa ii dai de 3 ori/zi cu crema VAPORUB pe piept, gat .Ajuta la calmerea tusie,mai ales la somn.Baie calda cu eucalipt in apa, candela de camera cu eucalipt/menta/brad in camera unde doarme/se joaca.

 

Hai..ca zici ca imi dau acum doctoratul [:D]

 

Mada, nu mai stiu cum se numea cartierul si nici vilele unde am stat noi atunci, dar era in drumul spre cota, undeva pe la 1000-1200 m.

Si noi vrem sa mergem la munte tot in perioada de vacanta a copiilor, si oscilam intre valea Prahovei (ptr a putea merge si la parcul actvatic din Brasov) sau spre maramures.Vorbim.

Cat despre reeducare.....ufff, nu te gandii ca imi iese mereu ceea ce vreau.Nu. ptr ca atatea ore face ce vrea, si vin eu si hop il scot din ritmul lui.Inca merge santajul/amenintarea cu datul jucariilor preferate afara pe scara sa le ia altii copii(si pana ajung la usa cu ele promite ca nu mai face...dar nu il tine mult), il mai trimit in camera singur..dar nu conteaza ca il aud cantand, se distreaza si acolo [bang]

Vb mult cu el si ii explic, sper sa priceapa intr-o buna zi....cum incepe gradinita se schimba radical.Ce le face acolo frate?????

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zumba, ai spus Zumba? hhhmmm, parca as pohti si io... E scump? [:I] si unde e si ce dracu e zumba? [:-)))] Nu de alta dar mi-am tras un posterior... [bang]

 

Bai eu abia acum incep sa ies din carapacea protectoare, abia acum incepe sa se disipeze sresul de decembrie, fir'ar ca-n fiecare an patesc la fel [bang] Si la noi a fost alergatura mare de Craciun, dar a fost frumos Si scurt [q], acum sunt si io la munca...

 

Lulule si io la fel patesc cu maica-mea [q]. Ieri am fost nevoita sa arunc toate biberoanele, cu riscul de a nu mai bea lapte copilul, pentru ca vorbisem cu mama sa ramana un bibe doar la somnul de seara, in rest sa-i dea peste zi sa bea din pahar. Da, da, a zis ea, si-am gasit toata casa plina de biberoane cu resturi de suc, apa, you name it. Deci, pe langa ca m-am enervat ca au vrut sa ma minciuneasca, m-am suparat ca nici nu respecta ce incerc eu sa obtin dupa amiaza. Si zau daca as fi scos biberoanele dar cand o vad ca sta latita in leagan si suge cate juma de ora la 30 ml de apa plus ca s-a vaitat ca o doare un dinte cand a supt o bomboana, m-a facut sa cred ca o avea vreun inceput de cariuta daca sta toata ziua cu alea in bot... La gradi nici nu-i trece prin cap sa ceara biberon, toata lumea bea din pahar/cana fara nicio problema, cum de acasa devine brusc imposibil? [bang]

 

Va las si eu cateva poze de la mosul de acasa, a fost obscen de bogat Mosu anul asta..;

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boti ce dor imi era de tine, primesti bataie daca dispari iar [pup]

Zumba...e fain, o gimnastica pe ritm de muzica latino, etc....misto si arde multe calorii.Ieftin...50 lei prima luna si apoi 70 lei urmatoarele luni.Undeva pe la casa de cultura, in fostul Complex Mondial.Hai cu noi [pk]

http://www.zumbadance.ro/New%20folder/zumba.html

 

Nu mai zice de bunici, ca innebunesc iar..parca ei nu au avut copii, nu stiu ce naiba au in creier.Abia astept gradinitza...si ca sa nu mai zic ca ma gandesc din ce in ce mai serios ca vine vara, 3 luni acasa..o sa o iau razna....si ma face sa accept ideea de gradinitza cu program lung..trebuie sa vorbim despre gradi din Port.

 

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

 

Poze Mos Craciun DC

 

bazar umanitar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor.

Noi suntem pe acasa,bolnaviori..au venit toate pe capul nostru acum la sfarsit de an..Sper numai sa-si revina David pana de Revelion sa nu trecem in noul an cu vome si alte minuni si ta-su care mi-a preluat durerile si starea de rau avuta sapt trecuta..Sunt nedormita,obosita,suparata..

In fine,nu stiu cand mai apuc sa intru asa ca va doresc de pe acum un an nou fericit,cu sanatate multa,fericire si bucurii.[flo]

 

POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]

 

Speranta si incredere pentru David id="red">

Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boti de unde ai luat acest set?? http://picasaweb.google.com/branzarul.vesel/ChristmasMorning#slideshow/5555784827707153458 ca-i trebuie mandrei mele[:D]

 


id="right">

Blogul Speranta moare ultima

Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuriid="size1">

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!

id="purple">

id="Script MT Bold">id="size2">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, deci vin si io la Zumba it's a promise! Macar cat e maica-mea acasa, deci inclusiv Februarie, ca dupa aia nu stiu ce fac cu gradinita si copilul dar macar 2 luni sa dau din fund...

 

Dodo de la Histria le-am luat, 12 lei. Sunt f misto, are si oale sub-presiune [:)]

 

Lulule e misto la gradi in Port, sunt 18 copii la grupa mica (ca tot acolo ati fi si voi, deci colegi cu noi) dar iti dai seama ca niciodata nu vin toti, astea in conditiile in care la celelalte gradi cu PP sunt cate 34 in grupa [alcool]. Ingrijitoarele sunt niste ingeri, sa le pui la rana, ii iubesc pe dracanii astia mici ca pe copiii lor, educatoarele sunt simpatice foc, tinerele si dornice de facut treaba. Dar evident ca nu e totul lapte si miere, directoarea e cam dusa si mai avem si un tatic in grupa (pe care cred ca inca nu l-a inghesuit inca nimeni in vreun colt sa-i dea o mama de bataie, desi ar merita) care daca se scoala prost dispus pune laba pe telefon si mai reclama ceva, orice, la inspectorat, ultima data a reclamat ca nu i-a fost spalat copilul sub unghii [bang]

 

Dar au sala de mese separata de clase, dormitor separat, baia lor (deci doar pt grupa mica), mancarea se face acolo si e foarte buna, e vestita gradi din port pt mancarea de acolo. Eu sunt extrem de multumita de evolutia copilului. Dotarea nu e extraordinara, acum ma pregatesc sa le mai cumpar jocuri, jucarii, planse didactice, astept reducerile grase din ianuarie (zic astept deoarece eu le iau ca-s presedintele comitetului de parinti, mi-a trebuit domnie [bang])

 


Monica si [pis] Nancyid="red">, 04.07.2008

"If you are unware of your choices, then you have none"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...