Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moldovence aspirante sau gravidute(29)


Recommended Posts

salutare gagici! gliana referitor la "tratamentul" de la arcadia, cred ca tine de fiecare cum percepe. parerea mea este ca-i asa cum ar trebui sa fie intr-un spital. dar pretul pe care il platim este nu mare ci ff mare. si la arcadia sunt ff multe angajate venite de la spitalele publice cu mentalitatea de acolo, na depinde cum iti este norocul. mami fericita de Andrei(24.01.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Nu din nefericire nu am 2 liniute.Am sangerat o pata si am crezut ca e sangerare de nidatie si ieri dupa amiaza mi-a venit menstra asa ca...sunt deprimata.Mi-a venit la 27 de zile in loc de 32 dar naturistele cred ca isi fac efectul.Sangerarea de nidatie poate fi confundata cu menstruatia. Am mai citit ca in unele cazuri da dar parca nu vreau sa mai sper ca nu mai vreau sa fiu dezamagita.V-am pupat.
imi pare rau ca nu a fost sa fie luna asta. insa nu-ti pierde speranta, las-o sa arda mocnit in sufletul tau, caci nu stii cand poate izbucni ditamai flacara. capul sus, trage aer in piept si mergeti mai departe. alinushali mai am cam 4s. sper sa fie totul ok pana la capat. fetele cu probleme de infertilitate, pe sotiorii vostri i-a vazut vreun medic urolog? vedeti sa nu fie suspecti de varicocel sau altceva. eu dupa un an si ceva de la operatia sotului am ramas [gravi] si pe mine ma batea gandul arcadia, insa am renuntat. am mai multe avantaje aici la mine si plus de asta nici nu dau atatia bani. daca mi-e scris sa ne fie bine la nastere, o sa-mi fie oriunde.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine conteaza unde nasc, conteaza confortul psihic foarte mult, de aceea am intrebat pe cele care au experienta nasterii la Arcadia. Am o experienta a unei nasteri intr-un spital de stat si este oribiiillll. Norocul ti-l mai faci si cu mana ta si asta o stie toata lumea. Am avut placerea sa vad in 2010 una din clinicile private din Cluj si am ramas profund impresionata si cred ca si acolo au fost angajate cateva din asistentele si medicii din spitalele de stat. Eu vreau sa cred ca ne adaptam situatiei si daca un spital ca arcadia se respecta atunci isi obliga personalul, indiferent de unde vine sa se conformeze regulilor si daca nu, sa faca altceva decat sa profeseze intr-o clinica de un asemenea nivel. Daca mergem pe principiul ca asemenea clinici care vor intradevar sa ofere atentie si conditii la nivel inalt, au angajati cu principii comuniste, atunci degeaba se mai construiesc. Imi doresc sa nu am parte de persoane care sa se comporte identic ca si intr-un spital de stat si-mi doresc sa evoluam frumos si sa fim mandri de faptul ca stim sa ne tratam pacientii in conditiile in care acestia platesc sume fabuloase tocmai pt acel confort de care aminteam la inceput. Eu sincer nu as ierta , nu as putea sa iert daca mi s-ar intampla ca vreo asistenta sa se comporte ca cele din spitalele de stat, atata timp cat suma aceea fabuloasa, ii obliga sa ofere servicii de inalta calitate. mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani. Acum sarcina in evolutie 13+ [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, vin si eu cu un anunt...... pe 17.02 s-a nascut Maria Raysa, o frumusetze de printesa. Gliana, eu am nascut la stat si am impins bani in stanga si in dreapta, doar ca sa fiu tratata bine, asa ca sunt de acord cu tine, doar ca eu nu o sa mai repet experienta nasterii, ca sa imi pot dorii o clinica privata pe viitor. Alina, mami de [zana] Maria Raysa (17.02.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate si felicitari pt micutza si din partea mea. Flori pt mami[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani. Acum sarcina in evolutie 13+ [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinushali
Buna fetelor, vin si eu cu un anunt...... pe 17.02 s-a nascut Maria Raysa, o frumusetze de printesa. Gliana, eu am nascut la stat si am impins bani in stanga si in dreapta, doar ca sa fiu tratata bine, asa ca sunt de acord cu tine, doar ca eu nu o sa mai repet experienta nasterii, ca sa imi pot dorii o clinica privata pe viitor. Alina, mami de [zana] Maria Raysa (17.02.2011)
felicitari! sa creasca mare si frumoasa. sa va bucurati de ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...