Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moldovence aspirante sau gravidute(29)


Recommended Posts

Felicitari tuturor proaspetelor mamici si incredere in Dumnezeu celor care sunt inca in asteptarea unui bebe! Si noi l-am asteptat ceva timp pe bebe si s-a aratat chiar cand nici nu ne asteptam (va promit ca voi posta povestea noastra care are de toate : manastire; canon;post; multimaca;spermograma "varza"+spermograma si mai "varza"dupa tratament naturist de 3luni;rezerva foliculara "pe terminate" etc), dar dupa ce ne linistim si aflam ca bebe mic este sanatos. Va cer permisiunea sa postez si eu la subiectul acesta o intrebare (nu stiu daca am voie si daca-mi este permis sa intreb aici ce vreau eu sa stiu; daca gresesc cu ceva imi cer scuze): Sunt insarcinata in 17 saptamani,iar rezultatul de la triplul test indica un risc crescut pt Sindrom Down (1:800). Mi s-a recomandat sa fac amniocenteza, insa suntem extrem -extrem de stresati. Am 31 de ani, e prima sarcina, extrem de dorita, obtinuta pe cale naturala in urma stimularii cu Pregnyl (in situatia in care sotul avea o spermograma "varza" - oligoastenozoospermie cu doar vreao 5 mil de spermatozoizi, iar ovarele mele aveau rezerva foliculara pe terminate - dupa cum s-au exprimat 2 medici diferiti).In prezent fac tratament de mentinere pt.iminenta de avort ( progesteron injectabil - 1 injectie la 3 zile) pt. ca doctorita spune ca placenta este jos inserata si ar avea pe o anumita zona un aspect neregulat. Nu am singerari; au fost doar dureri suportabile de burtica ca la menstruatie, care as zice eu in ultimele zile au disparut. Am nevoie urgent din partea celor care au trecut printr-o asemenea experienta de recomandarea unui medic priceput din Iasi care sa recolteze proba de lichid amniotic.Mentionez ca medicul care imi supravegheaza sarcina este dna Valeria Visan de la Cuza Voda din Iasi (care a mentionat ca daca ma decid pt amnio pot merge sa o fac oriunde doresc; intelege ca este o alegere dificila si delicata). Maine merg la o ecografie pt. o alta opinie la dna profesor Anghelache-Lupascu Ivona la cabinetul Iris din Iasi. Daca aveti orice informatie chiar si despre medicii mentionati o astept cu real interes. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

felicitari pt.bebe!am sa-ti povestesc despre nasa mea de cununie,care in urma analizelor facute a avut acelasi rezultat ca al tau,apoi a urmat amniocenteza cu acelasi rezultat.a urmat apoi calvarul si o hotarare de a risca si a pastra copilul.la nastere copilul a fost dus de urgenta la sp.sf.maria,unde surpriza:copil perfect sanatos!concluzia o tragi tu!eu zic sa mai ceri si alte pareri!despre medicii mai sus mentionati nu stiu ce sa spun.eu am o parere f.buna despre r.socolov,dar e parerea mea personala!iti doresc multa sanatate tie si puiului tau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Delfinas felicitari pt micuta ta.....eu intru mai rar pe forum, insa asa dintr-o data mi-am adus aminte de tine si am vrut sa vad cum te simti......ma bucur enorm ca sunteti bine, santoase si cresteti frumos......aveti deja 2 luni si cred ca toata lumea este a voastra........cu greu am gasit subiectul......se pare ca moldovencele au intrat in concediu[:D] Si noi suntem bine....avem 5 luni jumatate si peste 7,5 kg....mancam piure de legume la pranz si ne place sa stam afara Pupici la toate moldovencele![pup] __________________________________________________________________ MONICA, mamica de topmodela ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga] ''Cu mine se petrece ceva, O VIATA DE OM'' (Marin Sorescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mvb
Delfinas felicitari pt micuta ta.....eu intru mai rar pe forum, insa asa dintr-o data mi-am adus aminte de tine si am vrut sa vad cum te simti......ma bucur enorm ca sunteti bine, santoase si cresteti frumos......aveti deja 2 luni si cred ca toata lumea este a voastra........cu greu am gasit subiectul......se pare ca moldovencele au intrat in concediu[:D] Si noi suntem bine....avem 5 luni jumatate si peste 7,5 kg....mancam piure de legume la pranz si ne place sa stam afara Pupici la toate moldovencele![pup] __________________________________________________________________ MONICA, mamica de topmodela ALEXIA MARIA (15.12.2010) si de ingeras in ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008) [flo2] [ruga] Doamne, multumim ca ai umplut de bucurie si de veselie sufletele noastre![ruga] ''Cu mine se petrece ceva, O VIATA DE OM'' (Marin Sorescu)
multumesc tare mult Monica. da avem deja 2 luni si acusi 2 saptamani. lumea e de mult doar a noastra. am avut parte de o acomodare super usoara. deja are un program al ei. ma bucur pt voi ca sunteti bine. si noua de place afara nespus de mult. ne place si la baie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Delphinas,[flo] felicitari, sa fiti sanatoase amandoua m-am trezit si eu mai tarziu, dar sper k nu supar
Alina, [mamica] de [zana] Maria Raysa (17.02.2011)
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163709"]povestea printesei de zapada[/url] [url="https://profiles.google.com/u/0/118165128184982058976?hl=ro&tab=wh#118165128184982058976/photos/edit/d"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...