Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Moldovence aspirante sau gravidute(29)


Recommended Posts

Nu din nefericire nu am 2 liniute.Am sangerat o pata si am crezut ca e sangerare de nidatie si ieri dupa amiaza mi-a venit menstra asa ca...sunt deprimata.Mi-a venit la 27 de zile in loc de 32 dar naturistele cred ca isi fac efectul.Sangerarea de nidatie poate fi confundata cu menstruatia. Am mai citit ca in unele cazuri da dar parca nu vreau sa mai sper ca nu mai vreau sa fiu dezamagita.V-am pupat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nu-i nimic!va puneti pe treaba luna viitoare!eu astept menstra maine!de cand fac tratament homeopat am la 26 zile in loc de 28!dar eu am trecut de faza in care plangeam cand ma invadau rusii si nu eram buna de nimic!cred ca am ajuns sa fiu constienta ca urmatorul pas e fiv-ul.deocamdata nu avem banii,dar strangem.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutz spune-ne cum a fost la operatie? Cum ai depasit momentele alea?Doctorita cum s-a purtat? Bebe e cumintel,mancacios? Colicii il supara? Cam multe curiozitati[:D],da na........Trebuie sa stiu ce o sa ma astepte. Bubulicagar la voi care e problema infertilitatii si de cati ani luptati cu ea? Pe la ce medici ati fost?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca este cam tarziu, dar am vrut sa felicit si eu fetele [pup]
[pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar] [pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar][pahar] [patut][patut][patut][patut][patut][patut][patut][patut][patut]
Felicitari Silc si Alinutz refacere usoara , mult laptic si bebei mancaciosi, necoliciosi si sanatosi si frumosi.
Delphinas[pup] cat mai ai pana la marea intalnire? a mea se lasa asteptata rau de tot
Cu ajutorul LUI Dumnezeu si A Maicii Domnului sunt [gravi]39 s In curand mami de [zana] Maria Raysa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

singurele probleme pe care le-am descoperit au fost un chist endometriozic si ambele tr.infundate:stg.putin langa ovar,iar dr.toata.am facut 5 instilatii fara nici unrezultat,iar in oct.2007 am facut celioscopie ,mi s-a extras chistul,dar tr.nu au fost desfundate.au urmat 5 instilatii,fara rezultat.operatia am facut-o cu r.socolov,iar instilatiile la avicena.in 2009 am mers la prof.dragomir,am facut o noua hcg:ambele tr.permeabile.am facut stimulari 3 luni cu clostilbegyt,cu toate ca am ovulatie natural.nici el nu-si explica ce se intampla.sotul a facut 2 spermograme ambele f.bune. ne chinuim de 5 ani![q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau prin cate a trebuit sa treci,si noi tot de 5 ani ne chinuim [:D],am facut tot felul de investigatii printre care si celioscopie diagnostica,instilatii,inseminare,am incercat de toate,la mine nu s-a gasit nimic si tot am fost supusa la tot felul de investigatii pt ca nu se gasea cauza infertilitatii.Am avut ghinionul de a da peste niste biologi cam tampiti care nu stiau sa numere spermatozoizii si sa deduca mobilitatea,3 spermograme facute,toate bune si frumoase,al meu era bun si de donator,avea de unde dupa spermogramele alea. Am trait ani buni cu ideea ca e vorba de infertilitate inexplicabila,apoi in vara anului trecut am zis sa mai repetam o data spermograma,nu mai era facuta de 1 an si ceva,auzisem de un laborator in Iasi care au un aparat performant pt efectuarea spermogramelor,am mers acolo si surpriza-mobilitate redusa,sanse la fiv cu icsi. Acum suntem in asteptari si cautari,am vrea pana in vara sa facem Fiv. La somietatea noastra, Panzaru,ai fost?[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic,dar noua 2 medici ne-au spus acelasi lucru:daca s-a nascut ,,bun de samanta,,asa moare,doar daca are interventii chirurgicale sau se apuca de sport de performanta se poate modifica ceva la sperma.asta in conditiile in care am schimbat medicul ginecolog,cu altul si am mers si la endo.nu au mai repetat spermograma pt.ca au spus ca nu e cazul,dar am facut noi din proprie initiativa,o a2a,la 4 ani de la prima,si avea aproape acelasi rezultat.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...