Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

salutare fetelor, am fost si am vazut-o e frumoasa si i-am facut si baita...e scumpica foc, si asa despre mine ce sa va mai zic,mi-au venit rusii, fara dureri prea mari...m-am acomodat cu ac-urile[:D]...si de acum stresullllll pe 18 am consultatia si am niste emotii de mor, n-am mai facut de 7 luni o eco[alcool][alcool] va puup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus Didi, Bafta la control dar mai este ceva pana in februarie...O sa fie bine ,tot ce trebuie sa faci este sa perseverezi.[:D]. Ca dupa...nu tu sex,nu tu efort...nimic...Eu sunt fetita cuminte de cand am sigilat gemenii si ma gandesc ca poate se uita in atatea luni ,ca dupa nastere o sa fiu ca noua. Va pup pe toate !!!!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, mai dragele mele, cm -ul meu este pe trecute si acum m-au apucat niste dureri[q][q][q][q][q], ovarul meu stang , cel pe care mi-a zis dr sa ma bazez la ultim aoperatie, doare ingrozitor de azi noapte...si cand ma asez si cand stau in picoare, ma lasa doar cand stau intinsa...e groaznic, am dureri regulate de 20 min-30 min, intru intr-o criza de cateva secunde si apoi ma lasa si tot asa de ieri....sunt speriata... poate fi ovulatia? am racit? sau s-o fi refacut endo....nici nu stiu ce sa fac pana la programarea la gineco mai am, apoi sunt si la menstra deci transvaginala nu se poate face, si nu stiu exact daca se vede la eco abdominala ceva.. va puuuup pe toate[pup][pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xdidi, sanatate multa! Daca nu te lasa durerile eu zic ca poti merge linistita la dr de urgenta, de ce crezi ca nu se poate face eco transvaginala tu fiind la menstra? Asta e o prejudecata a noastra, a femeilor, ginecologii nu au treaba cu sangele care curge pe jos, numai noi ne jenam. O gramada din femeile care vin la urgente sangereaza din diverse motive. Singurul care nu se poate face in conditii de sangerare e ex. Papanicolau. Rikidone, eu n-am sangerat deloc vaginal dupa laparoscopie, niciun strop. Dr mi-a zis ca se poate sa sangerez usor, se poate sa nu. Te-ai programat? Succes!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rikidone poti sangera dupa laparo, eu am sangerat vre-o 2 zile si mi-a spus doctorul ca e normal. xdidi mie dupa primul diphe mi-au aparut 2 chisturi si ma durea pe partea stanga (cel care era mai mare) si in spate tot pe stanga, am fost la ginec. a vazut chisturile si mi-a dat ketonal supozitoare unu dimineata si unu seara timp de 3 zile, daca te doare rau poti sa iei si 5 zile, dar poate e cam mult totusi doctorul meu a crezut ca un chist e endometriozic si celalalt seros, dar sa dovedit a fi amandoua seroase si au disparut dupa ketonal. in legatura cu echo pe menstra eu stiu ca se face
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi am bagat ceva no-spa si parca e mai suportabil, acum e aiurea ca sunt si la munca....dar sa vad pe weekend cum evolueaza....ca lucrez si in weekend, acum sper sa fie o reactie la lipsa ac-urilor ca aseara trebuia sa incep folia noua...e binisor.... va puuup [pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Xdidi, sanatate multa! Daca nu te lasa durerile eu zic ca poti merge linistita la dr de urgenta, de ce crezi ca nu se poate face eco transvaginala tu fiind la menstra? Asta e o prejudecata a noastra, a femeilor, ginecologii nu au treaba cu sangele care curge pe jos, numai noi ne jenam. O gramada din femeile care vin la urgente sangereaza din diverse motive. Singurul care nu se poate face in conditii de sangerare e ex. Papanicolau. Rikidone, eu n-am sangerat deloc vaginal dupa laparoscopie, niciun strop. Dr mi-a zis ca se poate sa sangerez usor, se poate sa nu. Te-ai programat? Succes!
Nu, inca nu m-am programat. Saptamana viitoare astept inundatiile. Bine, exagerez cand spun asa, ca practic se scutura un nor! [pic] Si trebuie neaparat sa scap si de raceala cu care m-am pricopsit saptamana asta. In spital ne lasa cu pijamale? Sau tinuta obligatorie este camasa de noapte?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...