Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bravoooo didishor!!!!! [alcool][pk] Doamne ajuta k urmatoarele 2 liniute sa iasa pe testul ala oferit gratis [:D] ma bucur tare mult pt tine! bafta multa rikidone la operatie si stai lini k esti pe maini bune si o a fie bine! si sa stii k eu subscriu spuselor lui ellyshor - diphereline s-a dovedit a avea cea mai mare rata de succes in endo si efectele adverse nu sunt chiar de nesuportat. eu am term tratam si am supravietuit! fiecare dr are parerile lui si tratam preferate, insa majoritatea fetelor de aici au facut diphe. maia povestea ta ma umple de speranta [pup] sarcina usoara si BB frumos si sanatos! eu nu stiu ce sa mai zic despre starile mele...acum 2 sapt mucusul cervical parea sa insoteasca o ovulatie, deci ne-am pus pe treaba [:D]...de vreo sapt ma simt destul de ciudat, nu prea mai am pofta de mancare, as manca numai salate si lactate, mi-e greata (dar mai mult in a doua parte a zilei), am si dureri de cap, ma simt moale asa...si colac peste pupaza azi mucusul a devenit iar consistent....nu mai inteleg nimik [bang] ovulez, nu ovulez...prietena mea ma tot bate la cap sa-mi fac un test k zice ea k as fi gravida...eu ma tem sa nu am din nou o dezamagire...nu stiu ce sa fac [q] aveam de gand sa-mi iau si eu niste teste de ovu, dar acum in sit asta nu stiu ce sa iau mai intai - ovu sau de sarcina? va pup pe toate! Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
irina draga mea, am facut teste de la mai multe firme, cumparam de obicei cele cu mai multe teste si mai ieftine[:D], luna asta am luat de la minut , sunt 5 teste de ovu si unul de sarcina gratuit si cost vreo 14 lei , le-am cumparat de la o famacie no-name nu de la una dintr-un lant, poate gasesti la dona si de acolo mai cumpar....nu stiu ce sa zic cu progesteronul...voi vb cu un doctor, dar pana pe 18 mai este mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Xdidi, bafta! [ispita][hopsieu][pathot][xinpat][gravi][bb] Eu nu am o parere buna despre testele minut. Anul trecut am facut 5 zile la rand si mi s-au pozitivat toate .... nu se prea poate din cate stiu eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy [bafta multa rikidone la operatie si stai lini k esti pe maini bune si o a fie bine! si sa stii k eu subscriu spuselor lui ellyshor - diphereline s-a dovedit a avea cea mai mare rata de succes in endo si efectele adverse nu sunt chiar de nesuportat. eu am term tratam si am supravietuit! fiecare dr are parerile lui si tratam preferate, insa majoritatea fetelor de aici au facut diphe. Roxy
Merci! Nu stiu ce schema de tratament are Marinescu. Voi afla in curand. :)) Asa am vrut eu sa inteleg din mesajul lui Lyly_mar, dar poate asa a procedat in cazul ei. Eu sincer, imi pun mai multe sperante in Viesanne decat in Diphe. Cu toate ca nu stiu daca da rezultate acealeasi rezultate si nici macar daca imi va da reteta ca sa-l pot lua din Germania. Vrabia malai viseaza! Am intrebat si la sub laparo, te anunta cineva la ce ora este operatia? Sau stai si astepti? Cred ca trece groaznic de greu timpul inaintea operatiei. A! Si inca ceva. Voi cate zile de concediu ati primit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, riki nu stiu ce sa zic de teste...azi dimi liniuta de test era iarasi mai pala, deci ieri s-a produs ovu si chiar cred asta pt ca am avut niste dureri...ieri dimi au inceput sa intepe ovarele pe rand asa, intai st apoi cel dr si durerea s-a tot acutizat in timpul zile, insa aseara [q] durea tot si rau...ce sa zic pana imi vine mai este timp... elly da sa stii ca si eu am fost dezamagita ca n-am facut diphe cand am fost la menopauza, insa dr m-a asigurat ca e bine si asa cu depo si bla bla, l-am crezut....iar a doua oara n-am mai intrata la menopauza pt ca eu am reactionat fff urat, nu mi-a mai venit 9 luni de la terminare si doc a zis ca imi trebuie o pauza scurta ca apoi sa raman repede...ce sa zic nu mai vroiam menopauza si mi-era frica de ea, asa ca mi-a fost comoda faza cu ac-urile....pana le-am luat ca la ce rau mi-a fost de la ele, suportam cu brio o menopauza[:D] roxy poate ai scurgeri de la [bibe] ca sa fi sigura cumpara si tu un kit din ala cum am si eu si poti face si de ovu teste si de sarcina[:D]....insa daca esti la inceput testul de pipi nu prea iese, deci tot la betahcg ajungi...sa fie pozitiv [pk] va puuup pe toate[pup][pup][pup][pup] mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit dragi aspirante mamici. Eu sunt noua pe acest forum, dar avem o problema in comun: endometrioza. Am descoperit ca am aceasta boala de vreo cativa ani, am reusit de m-am operat, am facut 6 luni de menopauza, si acum incerc sa ma "tratez" cu produse naturiste pana cand ma voi decide sa fac fertilizarea in vitro. Eu i-au pe zi asa: - dimineata: 1 lingurita de polen + 1 lingurita de propolis + 1 g laptisor de matca + 1 lingurita de tinctura de cretisoara + 2 cps napraznic + vitamine si minerale. - pranz: 1 lingurita de tinctura de cretisoara + 2 cps napraznic + 1 g ulei de peste(omega 3)+ 9 mg acid folic. - cina: 1 lingurita de tinctura de cretisoara + 2 cps napraznic. Ce spuneti ar fii bine sau gresesc pe undeva? Ce ma puteti sfatuii? Stiti cumva daca pot lua tinctura de cretisoara si ceai in acelasi timp sau ar trebuii intai sa termin una si apoi sa incep ceaiurile? Stiti cumva care ar fii doza ideala la vitamine/uleiuri si perioada lor de consum? Va multumesc! [:)][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ps: [:D]precizez ca dupa terminarea efectului injectiei de menopauza, ciclul nu mi-a venit de 1 luna si jumatate.[:-/] Oare e bine sa i-au astea chiar de nu am menstruatie? Eu cred ca nu ar dauna...As vrea sa i-au si normoflux cps dar doar dupa ce imi vine ciclul...dar vad ca nu mai vine[q]oare e posibil ca pana acum sa nu fii vrut sa am ciclu ca sa aflu ca sunt insarcinata iar acum sa vreau sa imi vina ciclu ca sa ma pot apuca de tratamente si fertilizari [bang][bang][bang]absurd nu?????Am inteles ca sunt fete carora le-a intarziat ciclul multe luni, e posibil asa ceva?? Doamne timpul trece si deja sansele sunt mici dat fiind faptul ca am endo...ce ma fac????[help][help][help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bun venit oshima [flo] ai ajuns unde trebuie [:D] din cate stiu eu tratamentul cu ceaiuri/tincturi etc trebuie luat dupa revenirea la normal dupa menopauza indusa, iar ceaiurile trebuie baute numai in anumite zile ale CM. si eu vreau sa ma apuc de ele dar inca astept sa-mi vina primul CM. am deja 1 luna si jum de la ultimul diphe si inca astept...dr a spus ca vine cam intre 30-70 zile de la ultima injectie depinde de organism. eu tot sper sa raman si sa nu mai vina [bibe] stai linistita k o sa fie bine [8D] parerea mea este totusi sa-ti intrebi si medicul legat de tratamentele naturiste pt ca el iti cunoaste cel mai bine profilul hormonal si iti poate spune ce e ok pt tine si ce nu. didishor [pup] Doamne ajuta sa ai gura aurita si sa fie de la bb [bibe] azi a fost mai abundent mucusul, iar putina greata...mai stau o zi doua si imi iau test. fie ce-o fi! ori plang de necaz ori de fericire![alcool] va puuuppp!!!![pup] Roxy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Riki,iti zic ce am inteles eu dupa ce am studiat site-uri despre endometrioza si ce mi-au mai zis dr:daca ai o rezerva ovariana buna,cel mai bun tratament este dipheryline sau ceva similar...ca asta insemana ca esti mai tinerica(nu obligatoriu!)si ai timp sa tot incerci .....dc rezerva e proasta sau ai o varsta[bang] si nu prea ai timp sa astepti, se da AC....pt ca dac iei 3 luni diph exista riscul ca ovarele tale sa adoarma de tot [bang]si sa nu reactioneze la FIV. referitor la ora operatiei,m-a bagat la ora 11 la terapie intensiva si operatia la ora 13,40... dc vrei detalii despre operatie,tb sa intrebi de 3 ori ca sa afli cate ceva,si tot nu aflii tot....ca pe biletul de iesire din spital scrie ffff sumar,e renumit giulestiul pt stilul pe scurt ely[flo],normal ca fac analize fara AC,ca nu ma iau io dupa ce zice marinescu bafta multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...