Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (64)


Recommended Posts

iar de schimbat n-am schimbat nimic in alimentatie sau in medicatie, doar m-am calmat, am acceptat situatia mea...atat, pot spune ca a fost o vindecare psihologica si cu ajutorul Lui Dumnezeu...atat. mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui oshima
Buna roxypuy, iti multumesc pentru raspuns.Problema la mine e ca acum stau pentru o perioada in afara tarii si cei de aici nu stiu de aceste plante...nu prea inteleg cum sa imi socotesc cam cand ar trebuii sa imi vina menstruatia...am facut ultima injectie pe 20 septembrie si ea avea acoperire pt 3 luni, deci am terminat efectul ei zic eu pe 20 decembrie, nu? Si pana cum nici urma de ciclu...daca as numara zilele de la ultima injectie (20 septembrie) facuta, inseamna ca mie nu-mi vine ciclul de 150 de zile???????????????? am mai citit aici pe forum ca ar trebuii sa apara in jur de 30-70 de zile...[q][q][q]dumnezeule, nu stiu ce sa mai cred...[bang][bang][bang] Deci ceaiurile trebuie consumate in anumite zile si trebuie sa astept menstruatia? Eu vroiam sa fac ceva intre timp, mai ales ca naturistele isi fac efectele in timp indelungat...Dar tu nu iei nimic-nimic? nici macar acid folic?
Buna Oshima, Eu am facut ultima injectie pe 03 mai si menstra mi-a venit pe 16 iulie..dar depinde de la caz la caz.. Legat de naturiste eu am luat si pe perioada injectiilor...nu stiu daca au avut efect ele ,injectiile sau asa a vrut Doamne Doamne...dar dupa primul CM am ramas insarcinata...Si am luat naturiste la greu..am tinut si regim desi faceam injectii si beam si ceaiuri...Acum nu stiu daca este bine sau nu... Multa bafta!! [gravired] 29+ [baietel] David Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Maia123
Buna Lalely, Eu ascund un baietel :)). Ultimul DPN este intre 9-15 Martie. Voi naste la Elias. Tu? Totul bine? Si tu esti unul din cazurile fericite ce dau incredere sa mearga inainte fetelor de aici. Pupici!
Maia..mai ai putin.Nastere usoara si bebe sanatos sa-ti dea Domnul!!! Eu mai am..am data posibila 20-22 aprilie..Ma rog sa ajung cu bine la termen..si sa nu am probleme pe parcurs.Eu voi naste la Municipal. Tu ai discutat cu medicul daca iti gaseste implanturi de endo sa le curete??Sau tu nasti natural?? Eu sunt in dilema...Vreau sa vb cu medicul dar nu stiu daca poate curata la cezariana... [pup][flo] [gravired] 29+ [baietel] David Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maia - ce putin mai ai ....sanatate multa si sa ne auzim cu bine.Cum esti?cum te simti acum la final? eu de luni sunt in sapt 20 deci la jumatate ( sper sa ajung cu sarcina cat mai departe ,cel puti 36 sapt...) Didi,lalely...va pup pe toate si aveti grija de voi! Un sf de saptamana cu soare [:D]! Si nu uitati la luni este 14 FEB eu o sa sarbatoresc la anu'[alcool]. Riki - suntem cu tine si te asteptam cu vesti bune.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! [poc] M-au ciuruit, dar am scapat! Am scapat si de 2 kg dupa sejurul de la Giulesti! Pe scurt, ca doar sunt in covalescenta: operatia a decurs bine, chisturile au fost extirpate fara afectarea ovarelor (marele meu stres), trompele sunt OK. Nu am primit tratament post-operatoriu. Marinescu nu este de acord cu Diphe. Deocamdata merg pe mana lui. Mi-a facut o impresie mai mult decat buna. Citisem pe internet diverse pareri, dar cu mine s-a purtat foarte frumos, a vorbit cu mine si cu sotul, a glumit, m-a mangaiat dupa operatie. Mi s-a facut si o propunere sa intru intr-un studiu facut de Cristescu, dar am refuzat. Voi vedea daca a fost o decizie buna sau nu .... Ar fi trebuit sa fac un tratament 6 luni (nu stiu daca am retinut corect numele injectiei, dar cred ca este vorba despre Depo Provera), apoi o laparo de investigare (voi mai face laparo doar daca se refac focarele, la misto nu) si apoi se incerca obtinerea unei sarcini. Mi s-a explicat ca dupa terminarea tratam, s-ar putea sa nu am ovulatie cateva luni. Ma gandesc ca poate daca vrea Doamne-Doamne, o sa raman gravida anul asta, cu studiul lor nu as avea prea multe sanse. Sa treaca si perioada de interdictie si apoi trecem la [xinpat]! Am zis pe scurt .... dar m-am intins .... tipic feminin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rikidone..bine ai venit acasa.Ma bucur ca este totul bine si ca ai trecut peste operatie si stres...Bine ca ovarele si trompele sunt ok.. Tratament cu Depo a facut si Xdidi...asa ca ea iti poate spune daca ai facut bine sau nu... Multa sanatate si refacere rapida...Si cat mai repede 2 liniute...[pup] [gravired] 30+ [baietel] David Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat! AMR 10 saptamani!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rikidone welcome! :) te simti bine? cat ai stat in spital? Si eu am fost la Marinescu multi ani la rand si m-am inteles superbine cu el. In ultimul an insa, fie n-am mai reusit sa fac programare pt ca nu raspundea nimeni la tel, fie ma programa peste 4 luni si nu mai reuseam sa ajung in ziua x... dar de ce nu e de acord cu diphe? just curious. ce motive ti-a dat?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...